ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Yıpranmış, sertleşmiş, cansız saçlarınızı onarmak hiç de zor değil!

sacbakimiSaçlarınızın parlaklığı kaybolmuş, şekil almıyor ve uçları kolay mı kırılıyor? Akıllı bir onarım stratejisi izlemek için geç değil…

Üzerinde fazla işlem yapılmış saçlar, keçe gibi sertleşir ve uçları diken gibi her yönü işaret eder. Yüksek ısılı fön makinesi, saç maşası kullanma, sık uygulanan renk açma işlemleri, saçların hasar görmesine sebep olur. Hastalık, bazı tıbbi ilaçlar veya sıkı diyetler de, saçların formunu kaybetmesine neden olabilir. Saç tellerinin dışındaki tabaka sertleşr ve kayganlığını yitirir. Charm&Beauty, keçe gibi sert saçlara nasıl acil bakım yapmanız gerektiğini araştırdı.

Operasyon başlasın!

Saçlarınızı son zamanlarda çok fazla boyama, renk açma ya da perma gibi işlemlere maruz bırakmış olabilirsiniz. Artık saçlarınıza daha iyi davranma zamanı geldi. Saçlarınızı şampuanlarken sertçe ovalamayın. Şampuanı saçınıza ve saç derinize, hafifçe masaj yaparak uygulayın. Bu saçın çok fazla karışmasını önler ve saçınız nemliyken taramayı kolaylaştırır. Ayrıca kullandığınız şampuanın onarıcı özellikli olmasına, vitamin ve keratin açısından zengin olmasına da dikkat edin. Phyto Phytokeratine Yıpranmış ve Zayıf Saçlar için Onarıcı Şampuan (44 sacbakimi1TL) (1) saçların daha dayanıklı, esnek ve parlak olmasını sağlıyor. Douglas Ultimate Shine Şampuan (32,95  TL) (2) hasarlı saçların canlılığını arttırırken kimyasal kalıntılardan arındırarak derinlemesine temizliyor.

sacbakimi2Her yıkamadan sonra, onarıcı, yeniden yapılandırıcı bir saç kremi kullanın. L’Oreal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Saç Kremi (8,99 TL) (3) içeriğindeki Bio-Seramid sayesinde, yıpranmış, sert, mat, güçsüz, uçları kırık saçları kökten uca yeniden yapılandırıp beş saç problemini ortadan kaldırıyor. sacbakimi3L’Occitane Aromakoloji Saç Kremi (92 TL) (4) içerdiği ylang ylang, tatlı portakal, lavanta, sardunya yağları yıpranmış saçları onarırken, badem yağı ve B5 Vitamini  saçlara yumuşaklık veriyor.

Keratin, seramit gibi içeriklere sahip şampuan ve saç kremleri, saçların onarılmasını sağlar. Ancak daha sacbakimi4etkili onarım için, en az haftada bir kez, düzenli olarak saç maskesi uygulamalısınız. Saç maskesini uyguladıktan sonra başınızı havlu ile sarın ve mümkünse iki saat bekleyin. Hatta maskeyi gece uygulayıp sabah durularsanız, daha verimli sonuç elde edersiniz. Charm&Beauty tarafından sizin için seçilen saç maskelerini deneyin.

5

Urban Care Natural’s Argan Oil&Keratin Saç Bakım Maskesi 14,90 TLsacbakimi5

İçeriğindeki argan yağı, E Vitamini, zengin antioksidanlar ve omega 9 ile saç kırıklarını onarıyor, koruyup besliyor.

6

sacbakimi6Avon Naturals Complete Recovery Saç Bakım Maskesi 5 TL

İçeriğindeki papatya ve aloe vera özleri ile saçlara onarıcı bakım yapıyor, besleyip yumuşatıyor.

7

Live Clean Argan Yağı Onarıcı Saç Bakım Maskesi 39,90 TLsacbakimi7

Saçı yeniden yapılandırıp onarıyor, parlaklık sağlıyor.

8

Schwarzkopf Gliss Million Gloss Parlaklık Bakım Maskesi 16,50 TL

Yıpranmış, cansız saçlar, parlaklığını yitirir. Bu saç maskesi, parlaklık-laminasyon teknolojisi ile geliştirilen formülü ile her saç telini hafif, pürüzsüz, parlak bir ağ ile sarıyor. 10 güne kadar süren nefes kesici parlaklık sağlıyor.

sacbakimi99

Pantene Pro-V Yoğun Yapılandırıcı Saç Bakım Maskesi 3,99 TL

Sıradan bir nemlendiriciye kadar üç kat fazla nemlendirici içeriğiyle yoğun onarım ve nemlendirme sağlıyor. Saçın gücünü arttırırken yapısını destekliyor.

10

Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Bakım Maskesi 21,90 TL

Zengin besleyici organik jojoba ve organik karite yağı içeren zengin formülü ile saçınızı derinlemeine besliyor, onarıp yapılandırıyor.sacbakimi10

Durulanmayan bakım…

Saçlarınız dolgun ve saç telleriniz kalınsa, içeriğinde besleyici yağlar bulunan yatıştırıcı ürünleri tercih edin. Saçlarınıza bakım yaptıktan sonra, saç uçlarına besleyici yağları uygulayıp doğal olarak kurumaya bırakın. Ancak bu lüks için vaktiniz yoksa, fön makinenizi orta sıcaklığa ve düşük hava akımına ayarlayın, bu ayarların üzerine çıkmayın. Difüzör uçlu ve iyonize teknolojisine sahip fön makineleri, saçlarınızın yumuşamasını sağlayacaktır. Fön makinesini saç derisinden 15, 20 cm. mesafede tutmak ve her zaman köklerden uçlara doğru fırçalamak gerekir. Böylece saçın dış tabakası yassılaşıp daha parlak görünür. John Frieda Frizz Ease Nourishing sacbakimi11Oil Elixir Besleyici&Pürüzsüzleştirici Argan Bakım Yağı (42,50 TL) (11) saçları besleyip yumuşatırken, elektriklenmeyi önlüyor. Avucunuzun içine bir pompa yağ sıkıp ellerinizi birbirine sürtün. Islak veya kuru saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Doğrudan köklere sürmeyin, sadece saç uçlarına ve sacbakimi12ortalara sürmeniz yeterli. Organix Awapuhi Ginger Yenileyici ve Onarıcı Kuru Yağ (58 TL) (12) Awapuhi zencefilinin eşsiz onarıcı özelliği ile kimyasal işlem görmüş, yıpranmış saçlara derinlemesine nüfuz ederek ihityacı olan bakımı sağlıyor.  

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın