ARAMA YAP
Söyleşi
0

Yeni keşifler: Frow by Göksu Çetiner

moda1Aslında Uluslar Arası İlişkiler mezunu olan moda tasarımcısı Göksu Çetiner, kızının doğumundan sonra moda tasarımı okuyup farklı bir yola girmiş. Charm&Beauty, Göksu Çetiner’in Nişantaşı’ndaki atölyesinde renkli, yalın ve bir o kadar da rafine koleksiyonunu sizin için inceledi. Kansersiz Yaşam Derneği’ne de destek veren Göksu Çetiner’in Koleksiyonu’nu siz de keşfedin.   

2014/15 Sonbahar-Kış mevsiminde hangi trendleri takip ediyor olacağız? Bu sezon koleksiyonunuzdan bahseder misiniz? Hangi konseptler size ilham verdi?

Bu sezon güçlü, maskülen ama bir o kadar da seksi, kendinden söz ettiren bir kadın var karşımızda. Renkler ve kesimleri bir araya getirdiğimizde tüm bu özellikler bir araya geliyor.

Kış sezonu için Frow Koleksiyonu’nda güçlü, androjen ve kadınsı formlar kullanıldı. Tasarımlarımızda ince düşünülmüş detaylar dikkat çekici bir sadelikle buluşuyor.  Sezonun trendlerinden transparanlığı file ve tüllerle gizemli dekoltelerde kullandık. Güçlü renkler bordo, gri, lacivert, siyah; masum pastellerle buluştu.  Sonbaharın ruhsal olarak getirdiği karanlığı dinamik acit sarısı ve turuncu ile canlandırmak istedik. 60 ‘ların micro mini elbiselerini günün her saati kullanılabilir tarzda çalıştık. Modellerimizde biraz pırıltı biraz püsküller hareket katıcı noktalardan.

Tasarımlarımızda trendlerden çok dikkat ettiğimiz özellik kadının giydiğinde kendini özel hissetmesi ve o tasarımı sadece bir kere değil farklı kombinlerle farklı zamanlarda sıkça kullanabilmesi.

Sezonda minimalist mi yoksa daha şatafatlı bir görünüm mü daha moda olacak?

Her sezon olduğu gibi bu sezonda bazı markalarda şatafat görürken bazılarını da son derece minimalist bir tarzda görüyoruz. Frow bu seçeneği kadına bırakıyor. Tasarımlarımızın sade ama dikkat çekici yapılmasının sebebi  kullanılan aksesuar, ayakkabı ve çantaları ile  arzu edildiğinde şatafatlı, arzu edildiğinde minimalist bir görünüm yakalama  özgürlüğünü kadınlara bırakmak.

İyi bir tasarımın en önemli özellikleri nelerdir? Kumaşlarınızı nasıl seçiyorsunuz?

Benim için iyi bir tasarımın en önemli özelliği kalıbıdır. Bu nedenle biz her müşterimize beğendiği modeli düz bir etek bile olsa vücuduna özel bir kalıp ile moda2yapıyoruz. Önemli olan vücut şekli ne olursa olsun güzel kısmını ortaya çıkarmak, o da kalıp ile mümkün.  Kalıpları ben asistanım ile birlikte yapmayı tercih ediyorum. Provaları da mutlaka ben yapıyorum. İyi bir kalıp dümdüz bir elbiseyi bile giyildiği yerin yıldızı haline getirebilir. Modellere ve vücut yapısına uygun kumaşlar seçiyoruz.

Kişiye özel yaptığımız tasarımlarda da mutlaka vücut yapısına, ten rengine şaç rengi ve  modeline ve kişinin tarzına dikkat ediyoruz.

Bu sezon hangi etkinliklere katılacaksınız? Moda haftalarına katılmayı düşünüyor musunuz?

İlkbahar- Yaz kleksiyonumuz ile Kansersiz Yaşam Derneğinin Kermesine katılmıştık. Bu yıl da sosyal sorumluluk içerikli organizasyonlara katılmayı planlıyoruz. Moda haftalarına katılmayı bu aralar düşünmüyoruz. Ben bir show için çok uzun süreli, çok detaylı  çalışılmış, çok özel  bir koleksiyon hazırlanması  gerektiği  görüşündeyim. İstediğim detayları gerçekleştirdiğim gün planlamasına mutlaka başlayacağım.

Göksu Çetiner tasarımlarına nasıl ulaşabiliriz?

Müşterilerimle birebir ilgilenmekten keyif aldığım ve onlara özel çalıştığım için FROW tasarımlarına Teşvikiye caddesinde ki showroom’umda  ulaşabilirler.

Ev sıcaklığında ki showroom’umda bir yandan kahvelerini yudumlayıp sohbet erderken bir yandan da alışveriş yapma imkanına sahip olacaklar .

İletişim bilgilerimizi www.frowdh.com adresinde bulabilirler.

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın