ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Yazın Saçlarınızı Güneşten Koruyun

sunspreyYaz aylarında güneşin etkisiyle kuruyan saçlarımız özel ilgi ister. Çünkü zararlı UV ışınları, cildin kolajen yapısını hasara uğrattığı gibi saçın keratin yapısına da zarar verir. Böylece saçlı derinin beslenmesi de azalır. Charm&Beauty, saçları güneş ışınlarından ve aşırı kuruluktan korumanın yöntemlerini sizin için araştırdı.

UV ışınlarına karşı filtre görevi gören bazı seramit içerikli krem veya serum formunda saç ürünleri vardır ki, bunlar saç şaftını kaplayarak güneşe karşı korurlar. Bu ürünler UV önleyici olarak bilinirler. Yazın sık yıkanan saçların mümkün olduğunca havlu ile nemi alınarak oda sıcaklığında kurutulması, fön makinesi kullanımının en aza indirilmesi de UV ışınları nedeniyle hassaslaşan saçların daha da kurumasını önleyecektir. Saçları korumak için şapka takılması iyi bir çözüm gibi görünse de, sürtünmeden dolayı saç kaybına neden olabilir. Bu yüzden güneşin en tepede olduğu öğlen saatlerinde hiç güneşe çıkmayın!

Yazın kuruyan saçlarınıza, her yıkamadan sonra saç bakım kremi ve haftada bir besleyici maske uygulamayı da ihmal etmeyin. Üstten sürülen saç bakım ürünlerinin deri altına nüfuz edebilmesi için, saçlı deriye çok iyi masaj yaparak uygulamak gerekir. Her saç tipine özel saç bakım ürünü olmasına rağmen vitamin içerikleri açısından belli bir standartları vardır. Vitamin zengini meyve ve sebze tüketimi sayesinde saçlarınızın da beslenmesini sağlayın. Özellikle de A ve E Vitamini içeren meyve, sebzeler sayesinde saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. UV ışınlarıyla mücadelede öenmeli bir yeri olan, hücresel yenilenmeyi sağlayan A Vitamini zengini domates, karpuz, mürdüm eriği ve böğürtleni bol bol tüketmeliyiz. E Vitamini zengini şeftaliyi de unutmayalım.

Uygulamalardan Faydalanın!

Klinik ortamda yapılabilen saç bakımlarında mezoterapi ve PRP uygulamaları en başta yer alıyor. Her iki uygulamayı da yaz ayları boyunca ve yaz bitiminde güvenle yaptırabilirsiniz. Mezoterapi, saçlı deriye 2-4 mm. derinlikte olmak üzere, saç folikülünün şaftı boyunca, seri iğneleme tekniği ile uygun kokteyllerin verilmesidir. Haftada 4-6 seansla başladıktan sonra, 15 gün ara ile 2-3 seans ve daha sonrasında her üç ayda bir kez yapılması öneriliyor. Tedavi kürü tamamlandıktan sonra, seanslara ara verin ya da devam edin. Saç mezoterapisinde amaç, mevcut saçın sağlığını korumak ve daha hacimli saçlar elde etmektir.

Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinden alınan PRP, günümüzde cilt gençleştirme yöntemlerinden hücresel tedavide gelinen en iyi noktalardan biri olarak kabul görüyor. Trombositlerden salınan büyüme faktörleri hücrelerin onarım mekanizmasını devreye sokarak yaraların iyileşmesini sağlar. PRP yöntemi, saçlı deride çok hafif hasar oluşturur gibi yaparak cildi uyarır, böylece yara iyileştirme mekanizması devreye girer. Hücreler uyarı sonrası harekete geçer, yara iyileşmesini taklit edercesine üretim başlar, kan dolaşımı artar, dokunun uyarılan bölgesi temizlenir, saçın sağlığı eskisinden daha iyi olacak şekilde geri kazanılır.

UV Işınlarından Korunun!

Charm&Beauty, yaz boyunca saçları güneşten koruyan ürünler kullanmanızı tavsiye ediyor!

1sunsprey-scharzkopf

Schwarzkopf BC Sun Seyahat Seti 111 TL

Serideki şampuan, sıvı saç kremi ve ışıltılı koruyucu yağ, içeriğindeki UV filtresi, E Vitamini, Amino Hücre Yenileme Teknolojisi ve Tahiti Monoi Yağı kombinasyonundan oluşan koruma ile, yıpranmış saç yapısını içeriden onararak saçların daha fazla zarar görmesini önlüyor.

sunsprey-rausch2

Rausch Yeşil Çay UV Saç Koruyucu Sprey 79,50 TL

İçeriğindeki yeşil çay, ayçiçeği, hercaimenekşe, ve aynısafa çiçeği özlerinden oluşan üçlü etkili bileşimi sayesinde, UV ışınlarını emiyor ve keratin ağının yıpranmasını önlüyor.

 

3sunsprey-phyto-plage

Phyto Phytoplage Koruyucu Saç Bakım Yağı 75 TL

İçeriğindeki UV filtresi sayesinde, yaz boyunca deniz, güneş, kum ve klorun saç kütiküllerini yıpratmasına engel oluyor ve saç rengini koruyor.

sunsprey-lee4

Lee Stafford Poker Straight Isıya Karşı Koruyucu Saç Spreyi 19,9 TL

İçeriğinde saçları UV ışınlarına ve ısı ile şekillendirme sonucu oluşan serbest radikallere karşı koruyan antioksidan özellikli yeşil çay özleri bulunuyor. Gratis Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

 

5sunsprey-sual-defend

Amway Satinique Çift Etkili Koruyucu Saç Spreyi 41,87 TL

Saçları UV ışınlarından ve diğer çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden koruyor. Boyalı saçların renginin solmasını engelliyor.

sunsprey-klorane6

Klorane Mango Yağı İçeren Saç Koruyucu Sprey 27,75 TL

Saçları yaz boyu maruz kalabileceği tüm zararlı etkilerden, güneşin UV ışınlarından, deniz ve havuz suyunun yıpratıcı etkilerinden koruyor, saçtaki hasarları da onarmaya yardımcı oluyor.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın