ARAMA YAP
Vücut Bakımı
0

Yazı Formda ve Pürüzüsüz Karşılayın

incelticiYaz mevsimine az kaldı! İnceltici ve selülit giderici ürünlerinizi alt çekmecelerden çıkarın ve son kullanma tarihi henüz geçmediyse kullanmaya başlayın. Mayo mevsimi iyice yaklaşınca, o minik sıradağlar gözünüze batmaya ve canınızı sıkmaya başlayacak. Daha evvel hiç inceltici ve selülit giderici ürün kullanmadıysanız, Charm&Beauty tarafından sizin için seçilen ürünlere şans verin…

İncelticilerin çeşidi bol, reklamlarındaki mankenler tam olmak istediğimiz gibi, vaatler ise birbirinden çekici. Peki işe yarıyorlar mı? Cildi daha sıkı, daha pürüzsüz yaptıkları, kapitonu silikleştirdikleri, doğru seçim ve doğru kullanım ile bölgeyi incelttikleri ise bir gerçek.

Vücudu forma sokan pek çok ürün tipi vardır. Bu nedenle, öncelikle ürünlerin üzerinde yazan kelimelere dikkat etmelisiniz. Sıkılaştırıcılarla incelticileri birbirine karıştırmamanız gerekir. Sıkılaştırıcı bir krem yağ kümeleri üzerinde etkili değildir, cilde esneklik ve sıkılık verir. Etkisi üst deriyi aşmaz. Sadece üzerinde “inceltici”, “anti-selülit”, “anti-kapiton” yazan ürünler yağ dokuları üzerinde etkilidir. Bazı ürünler hem bel hem de basen, kalça ve bacaklarda etkili olabilir. Bölgesel portakal kabuğu görünümünü silikleştiren bu ürünler, aynı zamanda uygulanan bölgenin birkaç santim incelmesine de yardımcı olur. Bazı inceltici ürünler, Fransa’dan ithal olduğu için, üzerinde genelde Fransızca tanımlamalar bulunur. Sıkılaştırıcı bir ürünün üzerinde “raffermissant”, inceltici üründe ise “minceur”, “affinante” ya da “amincissante” kelimesi yazar. İnceltici ürünler, jel, losyon ya da krem formunda olabilir. Jeller genellikle cilt tarafından daha çabuk emilir, hafif bir masajla uygulamak yeterli olur. Özellikle az vakti olanlar için idealdir. Kremler daha yağlıdır, emilmesi için daha uzun süre masaj uygulamak gerekir. Su tutma ve dolaşım problemi olanlar için daha uygundur.

İçeriğinde hangi maddeler bulunur?

Selülit, kapiton, veya portakal kabuğu görünümü diye adlandırılan görünümün nedeni, yağ dokusundaki aşırı birikmedir. Yağlar, adiposit denilen hücrelerin içinde bulunur. Yağı parçalayan ve eriten liplitik mekanizmanın işleyiş bozukluğu, bu yağların birikmesine ve cilde kapitone bir görünüm vermesine neden olur.

İnceltici ürünler, adiposit hücreleri üzerinde etki gösteren temel aktifler, bu aktifleri dokulara ileten taşıyıcılar ve ürüne yoğunluk, kıvam, renk, koku veren elemanlar içerir. İncelticiler içinde bulunan temel aktifler, yağı parçalayan, birikimleri elimine eden, toksinleri atan ve kan dolaşımını hızlandıran yeterince konsantre aktiflerden meydana gelir. Kafein maddesi, bu aktifler içinde en çok kullanılanların başında gelir. Temel aktifleri, üst deriyi geçip, selülitin yerleştiği deri altı yağ dokularına ulaşır.

İnceltici kremlerin büyük çoğunluğu, cilt üzerinde tüm gün etkisini koruyarak yağ oluşumuna neden olan enzimleri bloke eden bir film tabakası bırakır. Alkol içeren ürünleri cildi kuruttuğu için tercih etmeyin. Charm&Beauty tarafından seçilen bu inceltici, sıkılaştırıcı ve selülit giderici ürünlerle, vücut kusurlarınızı giderebilirsiniz.

1inceltici1

Kanebo Sensai Cellular Performance Body Contour Concentrate (409 TL)

Avokado özü, hububat ve karnitin içeren bu vücut jeli, siluetin toparlanmasına yardım ederken, cildi ipeksi ve yumuşak hale getiriyor. Sabah ve akşamları uygulayabilirsiniz.

inceltici22

Africology Slimming Detox Cream (155 TL)

İçeriğindeki deniz yosunu, sarmaşık, ulak otu, keçisakalı ve ısıran orman asması botanik karışımı sayesinde inceltip sıkılaştırıyor. Kafein, guarana özütü, karnitin, sisteik asit ve pantetein sülfonat ise mitokondrideki serbest yağ asitlerinin oksidasyonunu hızlandırıyor.

 

3inceltici3

Nivea Q10 Reshaping Şekillendirici Vücut Kremi (28 TL)

İçeriğindeki aktif Iso-proteinler ve koenzim Q10 sayesinde kolajen üretimini destekleyerek kolajen dokunun yeniden canlanmasına yardımcı oluyor. Canlanan kolajen doku sayesinde, bel, kalça ve basen bölgelerini, üç haftadan itibaren ideal şekline kavuşturuyor.

inceltici44

Avon Solutions Vücut Şekillendirici Bakım Kremi 16,95 TL

Yağ birikimini azaltmak, kolajen ve elastin üretimini arttırmak, cilt yapısını güçlendirmek için geliştirilmiş bu krem, vücudu nemlendiriyor, sıkılaştırıp tonlandırıyor.

 

5inceltici5

Bliss Fat Girl Slim Sıkılaştırıcı ve Toparlayıcı Gündüz Kremi 145 TL

Patentli QuSome kafein teknolojisi ile cildi gözle görülür biçimde sıkılaştırmayı ve portakal kabuğu görünümünü azaltmayı destekliyor. Vücuttaki toksinlerin atılmasına ve vücudun su tutmasına engel oluyor.

inceltici66

Darphin Nourishing and Firming Velvet Cream (125 TL)

İçeriğindeki tatlı badem özü, soya proteini, Palmitoyl dipeptide-5, seramid ve shea butter sayesinde cildi besleyip sıkılaştırıyor. Sarkmalar, esneklik kaybı, nemsizlik gibi sorunları hedef alan bu kadife yumuşaklığındaki ürün, cilt tarafından kolayca emiliyor.

 

7inceltici7

Lierac Body Slim Triple Action Sıkılaşmaya Yardımcı Vücut Losyonu 179 TL

Çukurlu cilt görünümü, sarkma ve lifli selülite karşı savaşıyor. İçeriğinde lotus yaprağı, beyaz söğüt, biyoteknolojik peptit bulunan WTB sistemi ile, yağ depolama hücrelerini yağ yakma hücrelerine dönüştürüyor. 

inceltici88

Dior Svelte Body Desire 268 TL

Yağ hücrelerinin gelişimini engelleyip yeni adiposit oluşumunu yavaşlatıyor. Kolajen ve hyaluronik asit üretimini tetiklerken epidermiste hücresel yenilenmeyi hızlandırıyor.

Selülitlerden ve portakal kabuğuğ görünümünden kurtulmak için, selülitler için özel olarak geliştirilmiş ürünlere yatırım yapın!

9inceltici9

Carita Haute Beaute Voile Affinant 242 TL

İçeriğinde sveltine, vektörize edilmiş kafein ve peruvian livana bulunan bu krem, selülitli bölgelerin pürüzsüzleşmesine, incelip sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

inceltici1010

Elancyl Cellu-Slim Selülite Karşı Kalça İnceltici Jel 99 TL

Vücut konturlarını belirgin hale getirirken portakal kabuğu görünümünü azaltır. Cildin daha sıkı, pürüzsüz ve nemlenmiş hale gelmesini sağlar.

 

11inceltici11

Caudalie Contouring Concentrate İnceltici Etkili Selülit Karşıtı Vücut Yağı 95 TL

Drenajın aktive edilmesine ve cildin sıkılaşmasına destek oluyor. Organik ardıç meyvesi, sardunya, selvi, biberiye, limon ve üzüm çekirdeği yağı sayesinde evde spa keyfi yaşatıyor.

inceltici1212

Sisley Cellulinov Selülit Karşıtı Bakım 490 TL

İçeriğindeki Longan çekirdeği özü, yağ hücrelerininsayıca çoğalmalarını engellerken, Longan tohumu ve lotus çiçeği de adipositlerin genişlemesini sınırlıyor.

 

13inceltici13

Elemis Cellutox Aktif Vücut Konsantresi 325 TL

Güçlü bir detokslayıcı karışım olan deniz akdikeni, deniz rezenesi, limon ve ardıç içeriyor. Kötü beslenme, stres, hareketsiz yaşamın neden olduğu toksin birikimine karşı mücadele ediyor.

inceltici1414

Shiseido Advanced Body Creator Super Slimming Reducer 209 TL

Yağları yakıp yağ birikimini engelliyor. Selülitleri azaltırken cilt dokusunu geliştirip cildi sıkılaştırıyor.

 

 

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın