ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Yağlı Saçlar Başa Bela!

yaglisac

Yağlı saçlar temizlenmesi ve bakımı en zor saçlardır. Charm&Beauty, yağlı saçlarınızı derinlemesine arındırıp bakımını yapmanın yöntemlerini sizin için araştırdı.

Arındırma

Saçınızın yağlı görünmemesi için sıklıkla yıkamanız şarttır. Yağlı saçlar için geliştirilmiş özel şampuanları uygulayın.

 

1

Ducray Argeal Yağlı Saçlar için Şampuan (44 TL) saçın yağ fazlasını emerek saç teli üzerindeki yaglisac1yağ birikimini engelliyor.

2

yaglisac2Phyto Phytocedrat Yağlı Saçlar için Sebum Düzenleyici Şampuan (44 TL) saçın daha seyrek yıkanmasına olanak sağlayan hafif bitkisel temizleyici içeriği ile saç derisindeki sebum salgılanmasını azaltıyor.

3

Prozinc Fresh Şampuan (34,75 TL) içeriğinde bulunan Doğal Kompleks ve Trichogen ile saç ve saçlıyaglisac3 derideki kaşıntı, kepek, yağlanma ve dökülmeyi engelliyor, saçlarda gözle görülür parlaklık, yumuşaklık sağlıyor.

yaglisac44

Klorane Mersin Çiçeği içeren Yağ ve Kepeğe Karşı Bakım Şampuanı (32 TL) nazik ve yağ içermeyen formülü sayesinde, saç derisine yapışıp sıklıkla kaşıntıya yol açan kepek sorununa çözüm sunuyor ve saçın sebum oranını dengeliyor.

5yaglisac5

Kiehl’s Tea Tree Oil Shampoo (54 TL) çay ağacı, kına, sarmaşık, lavanta ve civanperçemi özleri içeriyor. Saç derisini rahatlatıp canlılık sağlıyor.

6

yaglisac6Yves Rocher Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan (19,90 TL) içeriğindeki organik ısırgan otunun arındırıcı özelliği ile saçları derinlemesine temizliyor.

7

Saçınızı şampuanladıktan sonra, Schwarzkopf Gliss Restore&Refresh Saç Kremi (11,90TL) yaglisac7kullanın. Yağlı ve yıpranmış saçlar için geliştirilmiş bu saç kremi, saçlardaki kaybolan keratini yeniden kazandırıp derinlemesine onarıyor.   

Yatıştırma

Yağ üretimini normal dengesine kavuşturmak için özel bakımlar yapmalısınız. Aktarlardan bulabileceğiniz doğal kil ile hazırlayacağınız saç maskesi, saçınızın yağlanmasına engel olur. Maskeyi 5-10 dakika bekletip saçınızı durulayın.

Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş bakım jellerinden de faydalanın.  

yaglisac88

J.F Lazartigue Propolis Şampuan Öncesi Bakım Jeli (154 TL) yağlı saç derisini temizleyip ferahlatıyor ve yumuşak bir masajla uygulandığında fazla sebumu arındırıyor. Haftada bir kez şampuan öncesinde uygulayın.

9

Yağlı saçlar kepek oluşumuna da müsaittir. Davines Kepek Arındırıcı Jel (95 TL) içeriğindeki lavanta özleri ile saç derisini ölü hücrelerden arındırırken,yaglisac9 karahindiba saçı besleyip güç katıyor.

Zorlamayın!

Saç derinizi yıpratabilecek her şeyden kaçının. Saçınızı fazla sıcak fönle kurutmayın. Hatta en iyisi doğal olarak kurumasına izin verin. Sadece ılık suyla yıkayın ve çok fazla taramayın.

Doğal Bakımlar Yapın!

Elma sirkesi

Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçların hem daha parlak hem de daha az yağlanan bir yapıya kavuştuğunu göreceksiniz.       

Limon bakımı

Bir limonun iyice rendelenmiş kabuğunu ve bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamuru, yarım litre soğuk suya ekleyin. Kaynama derecesine kadar ısıttıktan sonra demleyin ve süzün. Karışımın içine sekiz limonun suyunu da ekleyip bir kavanoz ya da şişeye aktarın, iki gün bekletirken arada bir çalkalayın. Saçlar yıkandıktan sonra, bir litre ılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8’ini ekleyin ve saçınızı öyle durulayın.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın