ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Victoria’s Secret modellerinin saçlarına mı özeniyorsunuz?

sac

Mevsim geçişlerinde dökülen saçlarınız sizi çileden çıkarır. Adriana Lima, Giselle Bundchen gibi modellerin sahip olduğu dolgun, gür, ışıl ışıl saçlara sahip olamadığınız için üzülmeyin. Belki de saç dökülmesinin önüne geçmek için yeterince çabalamıyorsunuz… Doğru ürünleri kullanmadığınız gibi, yanlış uygulamalar da yapıyorsunuz. Charm&Beauty sizin için daha dolgun, gür, yoğun saçlara kavuşmanın sırlarını araştırdı…

Saçların daha dolgun görünmesi için, saçımızı temiz tutmak maalesef yeterli olmuyor. Saçın dolgun, gür ve hacimli görünmesi için, öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz. Rephair Danışman Dermatoloğu Dr. Ahmet Günay, yeterli protein ve vitamin içeren bir beslenme tarzı geliştirmeniz gerektiğini söylüyor. Vitamin eksikliklerinin ilk belirtileri ciltte ve saçta görülüyor. Abur cubur yerine bol meyve, sebze tüketin.

Bol su tüketmeli ve stresten de mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Dr. Ahmet Günay, günde en az iki litre su tüketmemiz gerektiğini belirtiyor: “Bol su tüketmek, cildimize olduğu gibi saç derimize de gerekli nemi içeriden sağlayarak saç dökülmesinin önlenmesinde büyük rol oynar.”

Kuaförde yaptırdığınız bakım ve kullandığınız saç kozmetikleri, saçınızın bir süreliğine dolgun görünmesini sağlayabilir ama uzun süreli etki için yaşam tarzınızda birtakım değişikliklere gitmeniz gerekecek.

Günde 50 saç teli kaybetmek normaldir ancak bu sayı çeşitli nedenlerden ötürü artarsa, saçlar bir süre sonra hacmini kaybeder ve zayıf görünmeye başlar. Kadınlar en çok saç kaybını boşanma sürecinde yaşıyormuş. Boşanma dışında, iş hayatı, trafik, hayat pahalılığı gibi başka stres kaynakları da saç dökülmesine sebep oluyor.

Bu sorunların tamamını çözmek mümkün olmadığından, kendinizi strese karşı hazırlamalı ve stresin vücutta oluşturduğu hasarı en aza indirmeye çalışmalısınız. Nefes egzersizleri, düzenli spor yapabilir, sevdiklerinizle zaman geçirip stresi yenebilirsiniz. Saçlarınızın dökülme oranını, fırçada biriken saç telleri ya da sabah kalkınca yastığınızı kontrol ederek belirleyebilirsiniz. Dr. Ahmet Günay, sigaranın da saçların dökülmesine neden olduğunu söylüyor. Nikotin, saç derisindeki kan akışını yavaşlatarak saç köklerini zayıflatıyor.

Günay, demir ve çinko eksikliğine de dikkat çekiyor: “Demir ya da çinko tabletleri kullanabilirsiniz. Ancak bunlar ağır metaller olduğundan, yapılacak tetkikte eksiklikleri ortaya çıkmadan kullanmak doğru değildir. Tahlil yaptırdıktan sonra, eksiklik varsa kullanın.”

Dr. Ahmet Günay’a göre, tiroid fonksiyon bozuklukları saç dökülmesini tetikleyen nedenlerdenmiş. Doktor kontrolünde tiroid testi yaptırıp, bozulma saptanırsa tedavilerini düzenlemenizi öneriyor.

Saç kurutma makinesi, saç maşası gibi cihazları olabildiğince az kullanın. Kullanırken saçınızı korumak için, ısıdan koruyucu saç spreyi kullanın.

Charm&Beauty saçların dökülmesini önleyici, dolgunluk ve yoğunluk verici ürünleri sizin için seçti. Saçınıza sürdüğünüz şampuan, saç kremi ve diğer bakımlara yatırım yapmazsanız, Giselle Bundchen’in saçlarına sahip olmayı bekleyemezsiniz.

sac1Dökülme karşıtı…

Klorane Quinine Ekstreli Güçlendirici Tedavi Şampuanı 35 TL

Saç derisinde mikro sirkulasyonu yeniden tedavi ederek saç köklerini güçlendiriyor, saç dökülmesi tedavisine hazırlanırken kırılganlığı azaltıyor, saçın canlılığını arttırıyor, üyümesini teşvik ediyor.

sac2Phyto Phytocyane Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan 44 TL

İçerdiği üzüm çekirdeği prosiyanolleri, gingko biloba ve B6 Vitamini ile, saçların daha canlı, ışıltılı ve dirençli olmasını sağlıyor.

sac3

Head&Shoulders Ekstra Dolgunluk Şampuanı 14,99 TL

İnce telli ve cansız saçlara hayat verirken, saç uçlarının kırılmasını önlüyor.

 

 

sac4Kérastase Densifique Saç Banyosu 72 TL

Daha yoğun, hacimli, dolgun ve parlak saçlar oluşturmak için geliştirilmiş bu şampuan, saçı kökten itibaren uyarıp canlanmasını sağlıyor. Saç varlığında azalma yaşayan, ince telli, zayıf saçlı kadınlar mutlaka denemeli.

 

L’Oreal Paris Elseve Arginine Saç Dökülmesine Karşı Bakım Kremi 9,90 TLsac5

Saç dökülmesini önleyip saç kalitesini arttırıyor. Saç foliküllerini uyarıp saçı kökten uca güçlendiriyor ve saç fiberlerini besliyor. Saçı yeniden yapılandırıp güçlü şekilde uzamasını sağlıyor.


sac6La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Bakım Kürü 124,90 TL

Kronik saç dökülmesine karşı dört patentli etkisi ile mikro-iritasyonla başlayan dökülme döngüsünü kırıyor. Yoğun saç dökülmesi yaşayanlar, altı hafta boyunca her gün, dönemsel saç dökülmesinde ise, altı hafta boyunca haftada üç kez kullanılması tavsiye ediliyor.

 

Ducray Neoptide Bakım Losyonu 135 TLsac7

Saçın anajen fazını doğrudan uyararak saç folikülleri üzerinde etki ediyor. İçeriğindeki tetrapeptit ile saç soğanındaki hücresel aktiviteyi hızlandırıyor ve saç büyüme fazının giderek hızlanmasını sağlıyor.

 

 

sac8Aveda Invati Scalp Revitalizer 180 TL

İçeriğindeki zerdeçal ve ginseng sayesinde saç derisindeki gözeneklerde mikro dolaşımı sağlıyor. Günde iki kez, saç derisine masaj yaparak uygulayın ve durulamayın.

Saç için besin takviyesi…

Saçlarınızı kaybetmemek ve daha da güçlenmesini sağlamak için, onları içeriden de beslemeyi unutmayın…

Shen Min Saç Besleyici Tablet 69,50 TLsac9

Saç dökülmelerinin ana nedenlerini ortadan kaldırarak foliküllerin aktif hale gelmesini sağlıyor. Böylece saç dökülmesini durdurup yeni saç üretimini destekliyor. Foliküllerdeki yaşlanma belirtilerini geciktiriyor, serbest radikal reaksiyonlarını engelliyor.

 

 

 

 

 

 

 

  

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın