ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Teknoloji Güzellik Endüstrisini Nasıl Değiştiriyor?

Teknoloji

Teknolojinin baş döndüren hızı, güzelliği ile baş döndürmek isteyenlerin işini de kolaylaştırıyor. Hayatın hemen her alanına dokunan teknolojik gelişmeler güzellik endüstrisini önemli ölçüde etkiliyor. Teknoloji sayesinde daha kaliteli ve kullanışlı ürünler üretilmesinin yanı sıra, bu ürünlere sunulan erişim imkanları müşterilerin markalarla ve birbirleriyle etkileşimini artırıyor.

YouTube’un Getirdiği İmkanlar

Teknolojinin güzellik endüstrisi üzerindeki en büyük etkilerinden biri, makyaj ve saç yapımının bir sanat dalı olduğunun farkına varan YouTube video platformu sayesinde oldu. Google’ın verilerine göre, güzellik ürünü satın alan kişilerin %66’sı kararını YouTube’da izlediği videolardan etkilenerek veriyor. Bu da oldukça yüksek bir oran. Öte yandan videoların ne kadar işlevsel olduğunu düşünürsek pek de şaşırtıcı değil. Amatöründen uzmanına herkesin bir şey öğrenebileceği içerikler mevcut olduğu gibi, her türlü yeteneğe sahip insan tecrübelerini Youtube üzerinden paylaşabiliyor. Hem öğretici hem de ilham verici olan videolar, izleyenlerin kendi sınırlarını aşmasına imkan veriyor.

YouTube’un etkisi güzellik sektöründe kendi starlarını da oluşturmasını sağladı. Influencer’lar olarak adlandırılan bu kişiler markaların işbirliği yapmak için ilk tercihleri oluyorlar. Böylece bizden biri olarak gördüğümüz ve güven duyduğumuz kişilerden, ilgi duyduğumuz ürünler hakkında bilgi ve yorum alabiliyoruz.

Akıllı Telefon Uygulamaları

Teknoloji

Artık her şeyi akıllı telefonlar üzerinden halledebilir olduk. Eğer konu makyaja geldiğinde telefonumuzla yapabileceğimiz çok da bir şey olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Akıllı telefon uygulamalarıyla artık makyaj ürünlerini almadan önce denemek, alışveriş kararını buna göre vermek mümkün. Elbette ön kamerayı makyaj yapmak için kullanabilir, bitirdiğinizde hızlı bir selfie çekerek Whatsapp grubundaki arkadaşlarınızla paylaşabilir ve fikirlerini alabilirsiniz. Ancak bu süreçte cihazınızı temiz tutmaya dikkat edin. Eğer ufak bir temizliğe ihtiyaç duyuyorsa akıllı telefon ve bilgisayar nasıl temizlenir önerileri işinize yarayacaktır.

Sosyal Medya

Instagram başta olmak üzere sosyal medya platformları da güzellikle ilgili alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Burada yapılan paylaşımlardan bilgi ve güzellik önerileri edinenler kadar, sadece burada gösterebilmek adına alışveriş yapanlar da mevcut. Bu da güzellik ürünlerini almaya karar verirken markanın gücünü artıran bir unsur oluyor.

Sosyal medyanın bir diğer önemli faydası da markalarla birebir iletişime geçebilmek. Bir şikayetiniz ya da talebiniz varsa doğrudan iletebiliyor, kozmetik ürünlerinde aradığınız bazı prensipler varsa sizin gibi düşünen diğer insanlarla bir araya gelebiliyorsunuz. Bu da markaların üretim süreçleriyle ilgili daha transparan ve dürüst olmalarını gerektiriyor.

İnternetten Alışveriş

Teknolojinin güzellikle ilgili hayatımıza soktuğu ilk güzelliklerden biri elbette online alışveriş oldu. Bu sayede ev ya da iş yerinden kozmetik ve saç ürünlerini kolaylıkla satın alabiliyor ve ürünler hakkındaki yorumları okuyabiliyoruz. Satış platformlarının topladığı veriler sayesinde hoşumuza gidebilecek diğer ürün önerileri de cabası. Fakat artık sayısı takip edilemeyecek kadar artmış alışveriş siteleri arasında tercih yaparken dikkatli olmak, güvenilir kanalları tercih etmek önem taşıyor.

#Güzellik #Makyaj #Teknoloji #İnternet #SosyalMedya #BilgisayarNasılTemizlenir

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın