ARAMA YAP
Söyleşi
0

Şafak Pekdemir, Fenomen Olacak Bir Karakteri Canlandırıyor!

safakfoto1Oyuncu Şafak Pekdemir’i, İncir Reçeli 2 filmiyle tanıdık, şimdi de bol yıldızlı bir dizide yıldızını daha da parlattığını keyifle izliyoruz. Ekranlara geçtiğimiz ay merhaba diyen “Asla Vazgeçmem” dizisinde, üç sene süren bitkisel hayat sonunda uyanan “İclal” karakterini canlandıran Şafak Pekdemir, Charm&Beauty sayfalarına konuk oldu. Mükemmel fiziği, karizmatik surat hatları ve etkileyici ses tonu ile diziye renk katacağının sinyallerini daha ilk dakikalardan hissettirdi. Önümüzdeki bölümleri sabırsızlıkla bekliyor ve “İclal” karakterinin bir an evvel kendini toparlayıp entrika oyunlarına başlamasını bekliyoruz.  

Asla Vazgeçmem” dizisinin ilk bölümü çok heyecanlıydı ve senaryonun sanki biraz fazla hızlı ilerlediği izlenimi verdi. İlk bölümün sonunda, seyirciler dizideki İclal karakterini merak ediyor olmalı. Karakteri tarif edebilir misiniz? Dizideki çekişmenin ve entrikanın dozu ne kadar olacak?

İclal, enteresan bir kadın. Şimdi anlatsam olur mu böyle kadın dersiniz ama izleyince, sebepleriyle ve dünyasıyla görünce “ben bu kadını biliyorum” diyeceksiniz. Hepimizin sakladığı ölçüde enteresan aslında “İclal”. Dizideki entrika da aslında kaybetme korkusuyla yaptığımız ama kapalı kapılar arkasına sakladığımız ya da sadece düşünmekle kaldığımız kadar, yani gerçekçi.

Şehir merkezinden epey uzakta bir çiftlikte çekim yapıyorsunuz. Set aralarında nasıl vakit geçiriyorsunuz? Rol arkadaşlarınız ve ekip nasıl? Ortamınız keyifli mi?

İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıktayız, yol biraz yoruyor ama herkes o kadar heyecanlı ve hevesli ki yorgunluk minimum hissediliyor. Herkesin enerjisi çok yüksek ve seçilmiş gibi herkes çok eğlenceli, komik.

İncir Reçeli 2’de aynen ilk versiyonu gibi büyük ilgi gördü. Yakın zamanda sizi yine beyaz perdede izleyecek miyiz? Proje aşamasında olan herhangi bir film var mı?

Sinema hayatımda hep olsun istiyorum o başka bir büyü, ama şu an için sadece diziye odaklanıyorum. Bir şeyleri sağlamlaştırma, oturtma dönemi olduğu için bütün zamanı dizi alıyor şimdilik.

Hayalinizde canlandırmak istediğiniz bir roman karakteri var mı? Sizce İclal gibi, çılgın, entrikacı ve tutkulu bir karakteri canlandırmak, iyi huylu bir karakteri canlandırmaktan daha mı eğlenceli?

Hayalimde o kadar çok karakter var ki birini söylesem diğerinde kalacak aklım, o yüzden çok fazla var diyeyim. Bence her karakterin bulunursa canlandırmak için fazlaca eğlenceli yanı vardır. Oynadığımla önce ben eğlenmeli ya da meraklanmalıyım, o sebeple çok fazla iyi-kötü karakter ayrımı yapamıyorum.

Türk seyircisi aynı adamın aşkı için çekişen, birbirini kıskanan kadınları izlemekten keyif mi alıyor? Sizce dizinin bölümleri ilerledikçe, seyirci İclal’in davranışlarına hak mı verecek?

Aşk, birçok şey için çok geçerli bir sebep bence. İclal de öyle, yani bu kadın niye böyle dediğimiz her noktada tutkusu ve aşkı çıkıyor karşımıza. Tepkileri bazen fazla gelse bile İclal aşık, tutkulu başka bahaneye ihtiyacı yok. İzleyici iki kadın bir adamın yer aldığı aşk üçgenlerini değil de, gerçek aşkı seviyor bence. Çünkü günümüzde en çok aranan duygu gerçek aşktır.

En son hangi sinema filminden etkilendiniz?
Gone Girl filmi beni çok etkiledi.

Neden gençler arasında oyunculuğa bu kadar çok talep var? İnsanlar ünlü mü olmak istiyor, yoksa oyunculuğun zevkli olduğunu mu safakfoto2düşünüyor?

Her ikisi de olabilir ama gerçekten istemeyen ya da içinde olmayan, yarı yolda herhangi bir etkenle dönüyor. Zaten herkes her şeyi isteyebilir sonuçta, ortaya çıkan iş önemli olan.

Dizi setindeki yoğun rutinle nasıl başa çıkıyorsunuz? Sarf ettiğiniz enerjiyi geri kazanmak için neler yapıyorsunuz?

Ben böyle yoğun tempoyu seven bir insanım. Aslında boş oturmak kısa sürede beni depresyona sokabilir, ben enerjimi çalışarak yükleyenlerdenim sanırım.

Günlük cilt bakımınızı nasıl yapıyorsunuz? Bizimle hangi güzellik sırrınızı paylaşmak istersiniz?

Ben aktarcıyım. Daha çok bitkisel ürünler ve doğal yağları tercih ediyorum. Yoğun tempodan, uykusuzluktan oluşan göz etrafı problemlerim için kayısı yağı kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Formunuz gerçekten de çok güzel. Özel bir egzersiz ve beslenme planınız var mı?

Teşekkür ederim. Sporum da yemek düzenim de pek düzenli değil, benimki biraz şans.

Hazırlayan: Ece Çağlar

Fotoğraf: Metin Bakırkaya

Fotoğraf asistanları: Berna Çat, Burak Erden

Makyaj: Emrah Altun (Kryolan)

Saç tasarımı: Pınar Yürüyen (Kum Agency)

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın