ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Saçım Keratin İstiyor!

 

keratinSaç düzleştiriciler, kimyasal bakım ürünleri, boya gibi işlemler sonucunda saçımız ihtiyacı olan keratini kaybederek solgun, yıpranmış ve sağlıksız bir görünüme ulaşır. Bu durum tekrarlandıkça da saçlarımız yıpranmış ve sağlıksız bir görünüme sahip olur. Kuaförlerde sunulan keratin saç bakımı sayesinde saçlarınıza daha parlak ve bakımlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Pürüzsüz ve sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmayı herkes arzu eder. Eğer asi ve aşırı kıvırcık saçlara sahipseniz, saç maşaları, düzelştirici cihazlar ve sürekli fön çektirmekten bıkmış olmalısınız. Zaten bu yöntemler saçlarda keratin kaybına yol açarak saçların iyice yıpranmasına sebep olur. Keratin bakımı ile saçlar düzleşirken, güneş ışınları ve çevresel kirliliğe karşı da koruma altına alınıyor.

Keratin bakımı nasıl saçlara uygulanmalı?

Saçınızda aşırı yıpranma ve kuruma varsa, saçınız ana yapısını kaybetmeye başlamışsa, kıvırcık saçlar dalgasını yitirmeye başlamışsa ve düz saçlar çalı süpürgesi gibi görünüyorsa, keratin bakımı yaptırmanın vakti gelip çatmış demektir. Keratin bakımı, yıpranmış saçları onarıp saçların incelen kısımlarını doldurmaya yarayacaktır. Daha gür, sağlıklı ve pürüzsüz saça sahip olmak isteyenler keratin bakımını denemeli.

Neden keratin bakımı yaptıralım?

Kuaförlerde uygulanan keratin bakımı ya da keratinli saç bakım ürünleri, saçları güçlendirmek ve onlara daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için tercih ediliyor. Kıvırcık veya dalgalı saçları düzleştirmek, yıpranmış saçları onarmak, gür, parlak, daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler keratin bakımı yaptırıyor.

Yaklaşık 20-30 dakika süren keratin bakımı sonrasında, saçınız uzun süreli bir düzleşme, parlak, sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Ayrıca bu sıvı keratin, saçın gün içinde maruz kalabileceği her türlü dış etkiye karşı koruyucu kalkan görevi üstlenir.

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Keratin bakımı için mutlaka uzman, kaliteli bir kuaför salonuna gidin. Önce saçlar keratin bakımına ait kendi şampuanı ile yıkanıp durulanır. Yıkamanın ardından saçlar üç ya da beş dakika bekletilir. Ardından keratin yüklemesine başlanır. Keratin bakım ürünü her tutama boydan uca sürülür ve belirli bir süre bekledikten sonra kurutma makinesiyle kurutulur. Daha sonra saçları maşayla iyice düzleştirdikten sonra keratin şamouanıyla tekrar yıkanır ve nemlendirici krem uygulanır.

Uygulamadan sonra saçları yıkamak için en az üç gün beklemeniz gerekir. Keratinle düzleşen saçların kalıcılığını korumak için de keratin içeren şampuan, saç kremleri ve saç maskelerinden faydalanın. Saçlar öylece üç ya da beş ay süresince düz ve pürüzsüz görünümünü koruyabilir.

Charm&Beauty sizin için, keratin içeren ve keratin bakımının etkisinin daha uzun sürmesine yardım edecek ürünler seçti.

1keratin1

L’Oreal Professionnel Pro-Keratin Refill Şampuan 72 TL

Saçların kaybettiği gücü geri kazandırıp ve yapısını güçlendiriyor, saç tellerini sağlamlaştırıyor ve dış etkenlerden koruyor.

keratin22

Schwarzkopf Gliss Ultimate Repair Şampuan 9,90 TL

Üç kat sıvılaştırılmış keratin içeren kremsi köpük şampuan formülü, yıpranmış saçları onarıp kaybolan keratini yeniden kazandırıyor.

 

3keratin3

Organix Brezilya Keratin Şampuanı 38 TL

İçeriğindeki kakao yağı, avokado yağı ve keratin proteinlerinin mükemmel birleşimi ile saç tellerine nüfuz ederek, saçların düz, sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı oluyor.

keratin44

Syoss Keratin Mükemmelliği Şampuan 9,90 TL

Saç hücrelerini gerekli keratin ile derinlemesine doldurarak yüzde yüz dayanıklılık, onarım, esneklik ve canlılık sağlıyor.

 

5keratin5

Mill Creek Botanicals Keratin Saç Kremi 29,95 TL

İçeriğindeki keratin saç tellerini güçlendirip koruyor. Balsam, Panthenol ve E Vitamini ise daha fazla esneklik ve daha az kırılma sağlıyor.

keratin66

Phyto Phytokératine Isıya Karşı Koruyucu Saç Spreyi 65 TL

Saçı sakinleştirip güçlü ve yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlarken, ısının verdiği zararlara karşı koruma altına alıyor.

 

7keratin7

Schwarzkopf Professional BC Bonacure Fibre Force Keratin Dolgu Mikro İnfüzyon

Salon kullanımına özel bu kür, hücre zarı kompleksi içindeki boşlukları yüksek yoğunluklu 10.000 ppm “keratin elixir” ile anında doldurarak yoğun işlemden aşırı yıpranmış ve erozyona uğramış saçları yeniden yapılandırıyor. Saçlar daha fazla esneklik, sağlık ve hareket kazanıyor. Daha fazla bilgi için Schwarzkopf Professional iş ortağı salonlarına danışınız.

keratin88

Urban Care Natural’s Argan Oil & Keratin Saç Bakım Maskesi 14,90 TL

İçeriğindeki argan yağı, E Vitamini, zengin antioksidanlar ve omega 9 ile saç kırıklarını onarıyor, koruyup besliyor. 

 

9keratin9

Wella System Professional Luxe Oil Keratin Restore Saç Maskesi 98 TL

Saça keratin desteği sağlayarak her bir saç telini yapılandırıp onarıyor, derinlemesine besleyip canlandırıyor. Işıltı ve ipeksi bir görünüm veriyor.  

 

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın