ARAMA YAP
Söyleşi
0

Profesyonel makyajda kalıcı bir imza: Make Up For Ever

make11999 yılından beri LMVH grubunda yer alan ve dünyanın önde gelen profesyonel makyaj markalarından olan Make Up For Ever, ressam, heykeltıraş, aynı zamanda da bir makyaj sanatçısı olan Dany Sanz tarafından, 1934’te Paris’te kurulmuş. Doğal tonlardan en iddialı renklere kadar, her yapıda ve dokuda ürün çeşidine sahip olan bu marka, Türkiye’ye geldiğinden beri, makyaj artistleri ve kolay kullanımı sayesinde herkesin beğenisini kazandı. Make Up For Ever 2014-15 Sonbahar/Kış lansmanında yakaladığımız Marka Müdürü Selda Demirel, bize markayı ve ürünlerin geliştirilme sürecini anlattı… 

Marka nasıl doğdu? Hikayesini anlatabilir misiniz?

Dany Sanz güzel sanatlardan mezun olduktan sonra, tiyatroda dekor yaparken bir oyun için kendisinden insan vücudu üstünde çizim yapılması istendi, böylece ilk defa makyaja body painting ile başlamış oldu ve o dönemde pek çok makyaj artistinin mentörü haline geldi. Daha sonra Paris’te bulunan makyaj akademisinde öğretmenlik yapmaya başladı ve makeup artist’lerin ihtiyaçlarını tespit edip, ürün yetersizliğinden dolayı engellendiğini düşünüp bazı ürünler üretti, böylece marka profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için doğdu.

MakeUpForEver’ı diğer markalardan ayıran özellikleri nelerdir?

Markanın en öne çıkan özelliği, profesyonel performansta ürünler olması, hem beauty makyaj hem de special effect makyaja kadar geniş ve bol alternatifli ürün seçeneğinin olmasıdır. Aynı zamanda Dany Sanz’ın akademik kariyerinden gelen eğitimciliği markanın DNA’sına yansımıştır. Böylece hem mağazalardaki makeup school’larda kendine makyaj yapmak isteyenlere , hem de profesyonel makeup artist olmak isteyenlere akademilerde eğitimler veriliyor.

HD ürünlerinizin çok farklı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Bu ürünleri nasıl uygulamak gerekiyor ve etkileri nelerdir?

HD ürünlerin en büyük özelliği görünmez kapatıcılık sağlamasıdır. Bu hem günlük hayatta daha iyi bir tene sahip olmak isteyen kadınların hem de HD kamerelarda ekran karşısına çıkacak olanların bu ürünü tercih etme sebebidir. İkinci ten efekti için HD makyaj kısaca şu adımlardan oluşur. Ve bu adımlar sırayla uygulandığında kusursuz ama kendi teniniz gibi bir efekt verir. Bu adımlar; cildi hazırlama, renk hatalarını düzeltme, kapatma, renk verme ve sabitleme olarak sayılabilir, ve mağazalarımızdaki makeup artistler bunun ile ilgili doğru renk seçme ve uygulama eğitimlerini vermektedir.

Ürünleriniz nerede ve nasıl geliştiriliyor? Ürünler geliştirilirken ne gibi arge çalışmaları yapılıyor?

Ürünlerimizi hala markamızın kurucusu ve kreatif direktörü olan Dany Sanz, profesyonel makeup artistlerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlıyor ve ürünleri Paris’deki üretim tesislerinde argeden geçiyor. Ürün içerikleri hem uluslararası hem Avrupa standartlarından aynı zamanda markanın bağlı olduğu grup olan LVMH grubunun yasaklı ürün listesinden de geçtikten sonra seçiliyor. Ve kesinlikle hayvanlar üzerinde test edilmeden, çok daha maliyetli dermatolojik testlerden geçiyor. Bu konuda LVMH Avrupa’da öncü gruplardan da biridir.

Üretim nerede gerçekleşiyor?

Üretimin büyük bölümü Fransa’da yapılıyor, Fransa’nın yanısıra Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de üretim yapılıyor.

Fırçalarınızın özellikleri nelerdir?

7 yıl boyunca yeni fırçalarımızın ARGE’si ile DanySanz bizzat kendisi ilgilenmiştir, fırçaların hepsi el yapımı oluppatentlı kıl yapsına sahiptir. Bu kıllar make2sentetik fiberlerden oluşan ve doğala en yakın kılardır ve uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya cıkmıs patentlidir. Ayrıca suanda piyasadaki en geniş fırça cesidi aralığına sahip 76 adet fırçadan oluşur.

Türkiye’de en çok hangi ürün satılıyor? Bunu neye bağlıyorsunuz?

Türkiye’de en çok HD ve AQUA serisine ait ürünleri satılıyor. Bunun sebebi pek çok Türk kadının hem kusursuz tene sahip olmak istemesi, hem de sıcak ve nemli bir ikilime sahip olduğumuz için uzun saatler boyu dayanıklı ürün grubumuz Aqua ürün serisine ihtyiac duyması ve ürünlerin performansının bu ihtiyaçları fazlasıyla karşılamasıdır.

MakeUpFor Ever en çok hangi ülkede satılıyor?

MakeUpFor Ever en çok doğduğu ülke olan Fransa’da satılıyor.

MakeUpFor Ever kullanan yerli ve yabancı ünlü isimler kimlerdir?

Bütün profesyonel makeup artistler kullandığı için hemen hemen bütün yerli ve yabancı ünlü isimlerde kullanıyor diyebiliriz.

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın