ARAMA YAP
Makyaj
0

Pratik Eyeliner Sürme Teknikleri

eyelinerEyeliner uygulamak başlı başına bir sanattır. Eyeliner uygularken tek hata yapan ve eline gözüne bulaştıran, inanın ki tek siz değilsiniz. Başkalarının kedi gözlerini ve kuyruklu eyeliner uygulamalarını görüp beğeniyor lakin kendinizin beceriksiz olduğunu düşünüyorsanız üzülmeyin. Charm&Beauty, sizin için pratik eyeliner sürme tekniklerini ve kullanımı en kolay ürünleri araştırdı…

Denemeye Üşenme!

İşe dirseğinizi sağlam bir zemine koyarak başlayın, kolunuzu dirsekten itibaren dik açıyla tutarak elinizi göz hizasına getirin. Eyeliner çekerken elinizi yanağınıza yaslayarak destek alın.

Eğer göz kalemi çekmeye alışıksanız, eyeliner öncesi kalem çekerek kuru bir zemin oluşturun. Böylece üzerine likit eyeliner uygulamak daha kolay olacak.

Çizgiyi çekmeye ortadan başlayın. Sonra gözün iç köşesi ve ardından da gözün dış kısmını tamamlayın.

Kedi gözü tarzında kuyruklu bir stil tercih edecekseniz, öncelikle kuyruğu çizin. Çizginin hizası alt kirpik dibinin dış kısmı olursa işiniz daha da kolaylaşacak.

Eğer hem göz farı hem eyeliner uygulayacaksanız farı önce sürün. Göz farı zeminin kurumasını sağlayarak eyeliner’ın tutunmasını kolaylaştıracak. Far sürmeden evvel far bazı uygularsanız işiniz daha da kolaylaşacak.

Düz bir çizgi çekmekte zorlanıyorsanız selobanttan faydalanın. Bantı göz şekliniz doğrultusunda, ucu aşağı gelecek şekilde yapıştırıp boşlukları doldurun.

Mükemmel kuyruğu oluşturmak için alt kirpik diplerinin dış ucunun hizasında bir çizgi çekin, ardından yukarı doğru çizgi çekin. Kuyruğu belirginleştirmek için üçgenin içini doldurun.

Eliniz çizgi çekmeye alışık değilse, eyelinerı düzgün bir çizgi oluşturacak şekilde ufak noktalar halinde uygulayın ve ardından noktaları birleştirin.

Göz kapaklarına çizgi çekmeden evvel, göz kapağını elinizle hafifçe gerginleştirin. Böylece buruşuklukların oluşturduğu boşluklardan kurtulun.

Charm&Beauty piyasadaki en pratik eyeliner örneklerini sizin için değerlendirdi…

1NYC-Big-Bold-Precious-Eyeliner

NYC Big Bold Precious Eyeliner 8,99 TL

Kuyruklu kedi gözü makyajını gerçekleştirmek için ideal olan bu eyeliner, kalıcılığını 10 saat boyunca koruyor. Watson’s Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

Physician's-Formula-Eye-Booster-2'si-bir-arada-Kirpik-Arttırıcı-Eyeliner+Serum2

Physician’s Formula Eye Booster 2’si bir arada Kirpik Arttırıcı Eyeliner+Serum 50 TL

Kirpiklere kalınlık, uzunluk ve hacim sağlarken, kirpikleri besleyip ihtiyacı olan nemi veriyor, böylece kirpiklerin uzamasını destekliyor.

 

3Note-Precision-Eyeliner

Note Precision Eyeliner 19,90 TL

Özel aplikatörü ile tek uygulamada yoğun, siyah, derin bakışlar oluşturuyor. Anında kuruma özelliği ile kolay kullanım kolaylığı sağlıyor.

Oriflame-The-One-Wonder-Eyeliner4

Oriflame The One Wonder Eyeliner 24,90 TL

Mükemmel kalın veya ince çizgiler için eğimli uca sahip bu eyeliner, hızlı ve kolay kullanımıyla sizi çok sevindirecek. Lens kullananlar için de uygun olan bu ürün, kalıcılığını gün boyu koruyor.

 

5Revlon-Colorstay-Gel-Liner

Revlon Colorstay Gel Liner 40,99 TL

Bu jel formundaki eyeliner uygulandığında oldukça siyah duruyor ve sabah sürdüğünüzde akşama kadar akmadan bulaşmadan dayanıyor. Üstünden bir kat daha geçince daha opak ve mat duruyor. Watson’s Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

Make-Up-For-Ever-Aqua-Liner6

Make Up For Ever Aqua Liner 64 TL

Suya karşı çok dayanıklı olan bu göz kalemi, yoğun renk pigmentlerine sahip. Hem gündüz hem gece makyajında gönlünüzce kullanın.

 

7Sephora-Colorful-Liner

Sephora Colorful Liner 34,90 TL

Üst kirpikleri parlak renkli pigmentlerle belirginleştirmek, bakışı ışıltılı yansımalarla belirginleştirmek için kullanın. Dört farklı rengi bulunuyor.

Deborah-Milano-Liquid-Gel-Eyeliner8

Deborah Milano Liquid Gel Eyeliner 22,90 TL

Suya dayanıklı ve bulaşmayan formülüyle yeni uygulanmış görünümünü gün boyu koruyor. Ultra ince fırçası ile incecik ya da daha kalın, dramatik çizgiler çekebilirsiniz. Kullanmadan evvel iyice çalkalayın.

 

9Nars-Rue-Bonaparte-Larger-Than-Life-Long-Wear-Eyeliner

Nars Rue Bonaparte Larger Than Life Long Wear Eyeliner 77 TL

Gözünüzün alt iç kısmına çektiğinizde, gözün daha aydınlık ve büyük göründüğünü anlayacaksınız. Gözün alt iç kısmına nude, alt dış kısmına da kahverengi göz kalemi çekerek, gözlerinizin olduğundan daha iri görünmesini sağlayın.

Benefit-They're-Real-Push-Up-Liner10

Benefit They’re Real Push-Up Liner

Kirpik diplerine olabildiğince yakın sürülebiliyor ve kirpikleri adeta kucaklıyor. Gözler anında daha iri ve daha sıcak görünüyor. Mor rengi bakışları derinleştirip esrarengiz bir anlam katıyor. Temmuz’da Sephora Mağazaları’nda olacak.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın