ARAMA YAP
Makyaj
0

Pratik Dumanlı Göz Makyajı

dumanModa haftalarında podyumlarda salınan modellerin mükemmel dumanlı göz makyajlarını siz de uygulayabilirsiniz! Doğru ürünler ve biraz özen göstererek uzman makyaj artistleri kadar başarılı olmak elinizde!

1

Göz kapaklarına primer uygulayıp makyaja hazırlayın. Yves Saint Laurent Couture Eye Primer (95 TL) (a) uzun süre kalıcılık sağlayan yağsız yapısı ile göz çevresindeki kusurları kapatırken cildin doğal dumanaaydınlığını arttırıyor. Göz farının altına uygulandığında farın yoğunluğunu arttırıyor ve kalıcı makyaj imkanı sağlıyor.

2

Göz kapağına, geniş bir far fırçası ile, doğal renkli bir göz farı uygulayın. Far paletinizdeki renklerden en doğal ve ışıltısız olan rengi seçin.

3

dumanbÜst kirpiklerin diplerine göz kalemi çekin, çizginin orta kısmını biraz kalın tutun. Böylece kirpiklere derinlik kazandırıp gözleri belirginleştirebilirsiniz. Physician’s Formula Nude Göz Kalemi (52,50 TL) (b) gün boyu kalıcı, akmayan, bulaşmayan, suya dayanıklı formülü ile mükemmel bir kullanım keyfi sunuyor.

4

Alt kirpik diplerinin içine de göz kalemi çekin, daha sonra bu çizgiyi parmağınızla ya da aplikatörle dağıtarak buğulu bir görünüm verin.

5

Göz kapaklarının dış köşelerine ve kaş kemiğinin hemen altına boylu boyunca, koyu renkli bir far uygulayın. Far paletinizdeki koyu ve mat renkleri seçin. Bunu yaparken yassı ve orta boy bir fırçadan yardım alabilirsiniz.

6

Ardından farı temiz bir fırçayla dağıtın.

dumanc7

Pırıltılı ve kremsi yapıda bir farla göz kapaklarının ortasına ve göz pınarlarına bir nokta koyup parmağınızla hafifçe dağıtın. Maybelline Color Show Tekli Far (13,99 TL) © kremsi dokusu sayesinde uzun süre parlıyor ve canlı rengini kaybetmiyor. Shiseido Shimmering Cream Eye Colour dumand(99 TL) (d) canlılığını bulaşma ve birikme olmadan 16 saat boyunca koruyor.  

8

Makyajınızı iki kat maskara sürüp tamamlayın. Make Up For Ever Smoky Stretch Mascara (66 dumaneTL) (e) kirpikleri uzatıp, ayırıp belirginleştirerek, televizyon, film ve fotoğraf çekimleri için ideal bir görünüm sağlıyor.

Hangi renkleri seçelim?

Dumanlı göz makyajında kullanacağınız tonları, kıyafetinizin rengine göre değil, göz ve ten renginize göre seçin. Birden fazla tonu bulunduran, üçlü, dörtlü far paletlerinden faydalanabilirsiniz.

F

Dior Coul 5 Couleurs Far Paleti (192 TL) ile ışıltılı gri ve kahve tonlarını harmanlayın.   dumanf

dumangG

Yüksek mineral pigmentlerle yoğunlaşmış Clarins Ombres Dörtlü Far Paleti (145 TL) ile gözleriniz ışıldayacak.

H

Clinique All About Shadow Dörtlü Far Paleti (145 TL) renklerini ister tek başına ister dumanhgölgelendirerek kullanın.

I

duman'Essence Good Girl Bad Girl Dörtlü Far Paleti (10,25 TL) iddialı bir dumanlı göz makyajı yapmanızı sağlayacak.

J

Smashbox Photo Op Üçlü Far Paleti (79 TL) baz renk, kontür renk ve highlighter içeriyor. dumanjBirbiriryle harmanlanabilir bu farlar ipeksi bir formüle sahip ve renk kalıcılığını uzun süre muhafaza ediyor.

K

dumankGosh Smokey Eye Dörtlü Far Paleti (32,50 TL) kit üzerindeki adım adım uygulama kılavuzu ile dumanlı göz makyajını kolaylıkla uygulamanızı sağlıyor. Gratis Mağazaları’nda bulunuyor.

L

Estée Lauder Pure Colour İkili Far (124,95 TL) renklerinden biri vurgularken, diğer hatları dumanlbelirginleştiriyor. Gözlerde oluşan yorgun görünümü bir anda ortadan kaldırıyor.

M

dumanmGözlere parlaklık ve renk katan Youngblood Mineral Toz Far (71 TL) kolayca dağılarak göz makyajını kolaylaştırıyor. Islak uygulandığında kalıcılığını uzun saatler boyu sürdürüyor.

N

Dumanlı göz makyajı görünümünü krem farlar yardımıyla da sağlayabilirsiniz. Tom Ford Cream dumannColor for Eyes (148 TL) gözlerinize aydınlık ve ışıltılı bir bakış sağlıyor.

O

dumanoDumanlı göz makyajı için yeni bir teknik sunan Laura Mercier Caviar Stick Eye Color Göz Farı (105 TL) direkt olarak ya da Smokey Eye Liner fırça ile uygulanıyor.  

DİKKAT!

Dumanlı göz makyajını çok daha pratik bir şekilde mi uygulamak istiyorsunuz?

Göz kaleminizi kullanmadan evvel sıcak suda 20 saniye bekletin. Çıkarıp biraz soğumasını bekleyin. Sürülebilir sıcaklığa geldiğinde göz kapaklarının kirpik diplerine yakın kısımlarına dağınık bir şekilde uygulayın. Alt kirpik dipleri için de aynı işlemi yaptıktan sonra kalemin arkasındaki sünger veya aplikatörle kalemi buğulu hale getirin. Daha koyu bir görünüm için işlemi tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın