ARAMA YAP
Söyleşi
0

Nişantaşı’nda Bir Güzellik Molası: Charm&Beauty Nubıa’da

ece1Profesyonel makyaj markası Kryolan Pazarlama Müdürü Ece Abay ile Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Nubia’da buluştuk. Babor, Thalgo, Kryolan gibi seçkin markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan İnanır Kozmetik tarafından açılan Nubia Mağazası’nda birçok farklı cilt bakım terapisi de uygulanıyor.  

1-    Türkiye’de SPA sektörünün lider firmalarından İnanir Kozmetik ailesine nasıl dahil olmaya karar verdiniz?

Türkiye’ye döndükten sonra, sektörde uzun yıllar yer alan ve hala büyümeye devam eden bir firmada çalışmak istiyordum. İşte burada İnanir Group devreye girmiş oldu benim için.

2-    İnanır Kozmetik genelde SPA teçhizatları ithalatı ile bilinen bir grup. Renkli kozmetik ve cilt bakımı alanlarında da daha aktif olmayı düşünüyor mu?

İnanir Group, 28 yıldır sektörde bulunan ve profesyonel güzellik üreten bir  grup. Spa konusunda  ün yapmış olduğu doğru. Türkiye’deki pek çok spa ile farklı alanlarda çalışıyoruz. Bir yandan da Babor, Thalgo, Ligne St. Barths ve Sothys gibi seçkin bakım ürünleriyle klinikler ve güzellik merkezleri ile çalışıyoruz. Bir de Kryolan markamızla kurduğumuz mono brand mağazalarımız ve Kryolan’ı Nubia konseptimizle birleştirdiğimiz iki mağazamızla perakende kolumuz var.

3-    Nubia mağazaları müşterilere nasıl hizmetler sunuyor. Markalardan ve uygulamalardan bahsedebilir miyiz?

NUBIA, bünyesinde bulundurduğu  Sothys, Babor, Thalgo, Ligne St. Barth, Akileine gibi dünyaca ünlü profesyonel markalar ve geniş ürün yelpazesiyle kadın ve erkeklere yönelik cilt bakımı, parfüm, makyaj ürünleri sunan İnanir grup bünyesinde bir mağaza konsepti. NUBIA olarak misyonumuz, cildin sağlığını ve gençliğini korumak, yılların etkisini gidermek için profesyonel uzmanlar eşliğinde cilt bakımı uygulamak ve sizin için en doğru ürünleri sunmak. Yapılan bazı uygulamalarımız arasında arındıran yenileyen ve onaran yüz bakımı, üç boyutlu cilt sıkılaştırıcı bakım, DNA koruyucu bakım, aydınlatıcı  cilt bakımı, Detoks ve Enerji bakımı, Crash cure bakımını sayabilirim.

ece2ece3

4-    Profesyonel makyajın lokomotif markalarından Kryolan ürünleri, diğer markalardan nasıl ayrışıyor? Kryolan’ı özel kılan faktörler nelerdir?

Bugün dünyanın 70’den fazla ülkesinde makyaj sanatçıları, kozmetik uzmanları, tiyatro, sinema, TV, video ve efekt uzmanları tarafından tercih edilen KRYOLAN 750’den fazla renk yelpazesi ve tonlamaları ile 21.000’den fazla ürün üretiyor. Dünya’da profesyonel makyaj ürünlerinde lider konumda. Berlin firma merkezinde en son teknoloji ile donatılmış ar-ge laboratuarlarında bulunan uzman ekibi ile cilde tamamen uyumlu ve kullanıldığı süre zarfında cilde bakım yapma özelliği bulunan ürünler ve özel hammaddeler geliştiren KRYOLAN kendi kulvarında dünyada birçok ilke de imza atmış.  Aynı zamanda 1945’te ilk üretimini yaptığı günden beri ürünlerinde hayvansal madde kullanmayan KRYOLAN, asla hayvanlar üzerinde de test yapmamıştır.

5-    Dünya’da ve Türkiye’de Lüks kozmetik tüketim sektörü nereye gidiyor?

Dünya’da Çin, Hindistan ve ABD 2013 yılında kozmetik pazarındaki toplam büyümenin yarısını oluşturuyor ve son 10-15 yıl içinde özellikle gelişmekte olan ülkelerde iki katı büyüyeceği tahmininde bulunuluyor.
İnsanlar kendilerine özel ürünler istiyor, artık hem doğal hem de güzel olmak ve yaşları ilerlese de bakımlı ve genç görünmek istiyorlar. Türkiye’deki lüks kozmetik sektöründe yoğun reklam çalışmaları, özellikli ürünlerin satıldığı mağazaların çoğalması ve erkeklerin de giderek daha çok dış görünüşüne önem vermesi gibi faktörlerin etkisiyle güzellik ve kişisel bakım kategorisinin de daha fazla büyüyeceğine inanıyorum.

ece5ece6

6-    İnanır kozmetik, markalarını Türk tüketicisine daha iyi tanıtmak için nasıl projelere imza atmayı hedefliyor? Genişlemeyi düşünüyor musunuz?

2014’te markalarımız adına birçok yatırım yaptık. Nubia ve Kryolan mağazalarımız büyütüldü. Nubia mağazalarımızla beraber güzellik ürünlerimiz birebir müşterilerimizle tanışmaya başladı ve şu an Abdi ipekçi ve Bağdat Caddesi’nde hizmet veriyorlar. İzmir’de yeni adresimizde Kryolan mağazamız hizmet vermeye başladı. Birçok yeni satış noktası eklendi. Sosyal projelerde yer alıyoruz. Güzellik alanında iyi personel açığı çok fazla, bunun için bir okul açtık. Gerçekten cildi tanıyan, cilt bakımı bilen uzmanlar yetiştiriyoruz. Kryolan Akademi de çalışmaya devam ediyor. Altın Portakal ödüllü, saygın makyaj sanatçıları ile eğitim veriyoruz. Makyaj öğrenmek isteyenlere veya makyaj sanatını geliştirmek isteyenlere yönelik programlarımız var. Yurtdışından makyaj sanatçıları da geliyor eğitim vermek üzere.  2015’te diğer markalarımız ve Kryolan için birçok projemiz ve sürprizlerimiz olacak. Şimdilik sadece bizi izlemeye devam edin diyorum.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın