ARAMA YAP
Makyaj
0

Makyajınızı Mükemmele Taşıyın!

bazFondötenden evvel uygulanan makyaj bazları sayesinde, makyajınızın daha gün boyu daha homojen görünmesini sağlayın. Makyaj bazları, cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunur. Böylece akne, siyah nokta, sivilce ve leke gibi cilt kusurlarının daha iyi gizlenmesini sağlar. Kullandığınız makyaj ürünlerinin kalıcılığını ve performansını arttırır.

Makyaj bazının faydaları nelerdir?

Makyajın daha kalıcı olmasını sağlar.

Ciltteki kusurlu bölgeleri kapatır.

Cilde kadifemsi bir görüntü kazandırır.

Ton farklılıklarını dengeleyip kızarıklıkları kapatır.

Gözenekleri daha küçük gösterir.

Her türlü cilt tipine sahip kadın makyaj bazı kullanabilir. Eğer cildiniz yağlı ise ciltteki parlamaları önler. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, cilde verdiği nem sayesinde makyajınızda topaklanma olmaz, cilt kadifemsi bir görünüm kazanır. Makyaj bazı ne kadar kaliteli olursa, makyaj da o kadar mükemmel görünecektir.

Nasıl uygulayalım?

Makyaj bazını temiz cilde uygulamalısınız. Eğer cildiniz çok kuruysa bazın nemlendirme özelliği yeterli olmayabilir. Bu yüzden makyaj bazında evvel cildinize nemlendirici uygulayın. Daha sonra da, bazı yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Fırça yardımı, makyaj süngeri ya da parmak uçlarınızla sürebilirsiniz. Göz altları çok ince bir tabakaya sahiptir, bu yüzden oralara göz altı için özel olarak geliştirilmiş bir makyaj bazı uygulayın. Makyaja geçmeden üç dört dakika boyunca, bazın kurumasını bekleyin.

Nasıl seçelim?

Piyasadaki makyaj bazları farklı ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilmiştir. Ürün seçerken, cildinizin ihtiyaçlarını ve beklentilerinizi gözbaz1 önünde bulundurun.

1

Gözenek problemi…

Benefit POREfessional Makyaj Bazı (99 TL) ciltteki gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü azaltarak yumuşak, pürüzsüz ve kadifemsi bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Sephora Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

baz22

Yaşlanma karşıtı…

Dior Capture Totale Makyaj Bazı SPF 25 (165 TL) kök hücrelerin doğal savunma mkeanizmasını kuvvetlendirirken gözle görülür tüm yaşlılık izlerini düzeltiyor. Kök hücrelerin zararlı UV ışınlarından koruyor.

3baz3

Sağlıklı ışıltı…

Laura Mercier Makyaj Bazı (109 TL) cilde canlı ve sağlıklı bir ışıltı veriyor. Fondöten veya pudra sonrası, ince çizgi görünümü oluşturmuyor.

baz44

Kızarıklık karşıtı…

Deborah Milano Color Correcting Makyaj Bazı (33,50 TL) cilt tonunu eşitleyip gözeneklerin görünümünü azaltıyor, makyajınızı daha kalıcı hale getiriyor. Yeşil rengi sayesinde ciltteki kızarıklıkları nötralize ediyor.

5baz5

Make Up For Ever HD Primer (91 TL) yeşil rengi sayesinde kızarıklıkları nötralize ediyor, makyajın kalıcılığını arttırıp gözeneklerin görünümünü hafifletiyor. Hafif ve yağsız olduğu için tüm cilt tipleri kullanabilir.

baz66

Lekeli ciltler için…

Smashbox Photo Finish Foundation Primer Color Correcting Blend (91 TL) cilt tonu farklılıkları, lekeler, ince çizgi ve gözeneklerin görünümünü azaltıyor. Makyajın gün boyu kalıcı olmasını sağlıyor.

 

7baz7

Besleyici…

Youngblood Mineral Makyaj Bazı (171 TL) bileşimindeki A ve E Vitaminleri ile sağlıklı, nemli bir cilt, antioksidan koruma sağlıyor. Cilt üzerinde hafif bir astar oluşturarak makyajın daha mükemmel durmasını sağlıyor.    

baz88

Yağsız formül…

Clinique Superprimer Makyaj Bazı (95 TL) içeriğindeki hafif yapılı silikon polimerler sayesinde, gözenek, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor. Kızarıklık, solgun ve mat görünümü önlüyor.

 

9baz9

Göz altı için…

Gosh Prime’n Refresh Aydınlatıcı Göz Çevresi Makyaj Bazı (27,90 TL) içeriğindeki bileşenler sayesinde, hassas göz çevresi bölgelerini besleyerek, ince çizgilerin, koyu renkli halkaların ve şişkinliğin kapanıp aydınlanmasına yardımcı oluyor.

baz1010

Göz makyajınız kalıcı olsun…

Yves Saint Laurent Couture Eye Primer (95 TL) uzun süre kalıcılık sağlayan yağsız yapısı ile göz çevresindeki kusurları kapatırken cildin doğal aydınlığını arttırıyor. Göz farının altına uygulandığında fara yoğunluk veriyor ve kalıcı göz makyajı imkanı sağlıyor.

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın