ARAMA YAP
Makyaj
0

Makyajım hiç çıkmasın!

makyaj1Makyajın kalıcılığını sağlamak konusunda, bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, mikro-pigment uygulamasından faydalanın!

Kalıcı makyaj aslında uygulamada bazı farklar olsa da, bir dövme uygulaması şeklindedir. Bu işlemle pigment maddeleri steril ve tek kullanımlık iğneler yardımıyla, cildin alt tabakalarına yerleştiriliyor.

Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark, boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanıyor. Dövme işleminde boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalıyor. Kalıcı makyajda ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılıyor.

Doğal maddelerden elde edilen pigmentler, herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Kalıcılığını üç yıl boyunca koruyan uygulama, süre dolunca silikleşmeye başlıyor. Genelde kaş, göz çizgisi ve dudak konturlarına uygulanıyor. Kalıcı makyaj sayesinde, kaşınıza ve gözünüze her sabah kalem çekmekten, dudaklarınızı belirginleşmekten kurtulabilirsiniz.

Kalıcı makyajı Türkiye’ye tanıtan kişi olan Makyaj Uzmanı Erdal Bektaş, yeni lokal kremler ve son sistem cihazlar sayesinde, hiç acı çekmeyeceğinizi söylüyor.

Divinia Güzellik Merkezi’nden Uzman Estetisyen Gizem Günaydın, kalıcı makyaj uygulaması yapılacak kişiye, işlemden 40 dakika önce anestezik krem sürüldüğünü söylüyor: “Kaş ve eyeliner uygulaması hafif bir kaşıntı verebilir. İşlem mutlaka konunun uzmanı olan biri tarafından yapılmalı. Uygulama, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sertifikası olanlar, estetisyenler ve doktorlar tarafından gerçekleştirilmeli.”

Kalıcı makyajı kaşlara yaptırıyorsanız, uygulamadan hemen sonra çok koyulaştığını göreceksiniz. Günaydın, kaşın renginin iki, üç hafta açılacağını söylüyor.

Kalıcı makyaj özellikle makyaj yapmak için zamanı olmayan, fakat güzel görünmek isteyen kadınlar için ideal bir yöntem. Yoğun bir günün sonunda bile, makyajınızı yeni tazelemiş gibi görünebilirsiniz.

Sabah uyandığınızda, spor salonundan kan ter içinde çıktığınızda, hamama gittiğinizde bile makyajınız yüzünüzde sabit kalacak. Kalıcı makyaj uygulaması sona erdikten sonra, ilaç sürülüp kapatılıyor. Bundan sonra, kalıcı makyaj ustası her zaman yanınızda olamayacağı için sizin göreviniz başlıyor.

Erdal Bektaş, uygulama sırasında mikro iğneler kullanıldığını, bu yüzden şişme ya da kanamanın kesinlikle olmadığını belirtiyor: “Hatta eskisi gibi 24 saat beklemiyorsunuz, yüzünüzü istediğiniz an yıkayabilirsiniz.”

Siz yine de temkinli olmak adına, uygulamanın ardından 10 gün boyunca direkt güneşe çıkmayın, sauna, buhar odası ve yüzme aktivitesi yapmayın. Uygulamamakyaj2 yapılan alanı iyi koruyun. İyileşme sürecinde bölgeyi kaşımayın, havlu veya benzeri bir kumaş ile ovuşturmayın. Bölgeye kozmetik ürün sürmeyin, parfümlü ıslak mendiller kullanmayın.

Kalıcı makyajın ömrü kişinin yaşına ve cilt yapısına göre değişiyor. Deri altına enjekte edilen renk pigmentleri, cilt yenilendikçe azalıyor. Günaydın, kalıcı makyajın ömrünün bir ve beş yıl arasında olduğunu söylüyor. Daha uzun süre muhafaza etmek için belli aralıklarla rötuş yapmak gerekiyor.

Bazı cilt tipleri alerjik yapıya sahip olabilir. Günaydın, uygulamadan evvel Dermatolog’a gidip cilt analizi ve alerji testi yapmanızı öneriyor. Cildinizin nelere tepki verdiğini görmelisiniz. Erdal Bektaş, yeni nesil boyalarda alerji riskinin olmadığını belirtiyor.

Nerede yaptıralım?

Divinia Güzellik Merkezi Tel: 0212 356 61 91 divinia.com.tr

Estelit Medikal Tel: 0212 230 30 44 estelitmedikal.com

Özel Elit Polikliniği Tel: 444 54 30 elitpoliklinigi.com

Özel M-Onep Estetik Polikliniği Tel: 0212 352 32 33 m-onep.com

Esthetica Tel: 0216 655 50 00 esthetica.com.tr

Kalıcı Makyaj Merkezi Tel: 0212 231 00 00 kalicimakyajmerkezi.com

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın