ARAMA YAP
Moda
0

Les Benjamins x Bloomingdale’s kapsül koleksiyonu


Hikayeleri, kültürleri, gelenekleri ve ritüelleri tasarımlarıyla günümüz sokak modasına yansıtan ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil eden Bünyamin Aydın kreatif direktörlüğündeki Les Benjamins’in Kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın tarafından tasarlanan 27 parçalık kapsül koleksiyon Les Benjamins x Bloomingdale’s adıyla sadece Dubai ve Kuveyt’teki Bloomingdale’s mağazalarında satılacak.

Dubai ve Los Angeles, çöl ve deniz buluşuyor…

Seyahat, fotoğrafçılık ve tasarım tutkusuyla bilinen tasarımcı, Les Benjamins x Bloomingdale’s koleksiyonunu şöyle açıklıyor: “Bu işbirliğinin ilham kaynağı, Dubai ve Los Angeles şehirlerinin buluşması ve paten, sandboarding (kumda board) ve sörf aşkı oldu. Renkler de bu iki dinamik şehirde görülen tonlardan ve görüntülerden uyarlandı.”

Koleksiyon, su yeşili, gök mavisi, sarı, beyaz ve siyah gibi tonlarda üniseks stillerden oluşuyor. Dubai ve Los Angeles siluetlerinin yanı sıra iki şehrin önemli binalarının resimlerine beyaz tişörtler, kapüşonlu sweatshirt ve ceketlerde baskılı olarak yer veriliyor. Sezonun vazgeçilmezlerinden bel çantaları, şapka ve bereler de Les Benjamins x Bloomingdale’s koleksiyonu için yapıldı. Tişörtlerin grafik baskılarının geri planında ağırlıklı olarak Dubai Marina gökdelenleri yer alırken ön planda Los Angeles paten parkı, Venice Beach’teki cankurtaran istasyonları, çöl ve yine Dubai Marina görselleri dikkat çekiyor.

Orta Doğu’nun Los Angeles’ı denilen Dubai’de tanıtılan kapsül, kıtaları, ülkeleri ve farklı kültürleri tüm koleksiyonlarda harmanlayan markanın DNA’sının ayrılmaz bir parçası olan Doğu ile Batıyı buluşturma temasını sürdürüyor.

#Les Benjamins, #Bloomingdales, #kapsül, #koleksiyon

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın