ARAMA YAP
Söyleşi
0

Koruncuklara La Roche-Posay desteği!

laKoruncuk Vakfı’na bireysel ve kurumsal destekler tüm hızıyla devam ediyor! Bolluca Çocuk Köyü’nde yaşayan 100 koruncuğu yalnız bırakmayan La Roche-Posay de “Koruncuklar için bir yıllık cilt bakım projesi” ile katılım gösteriyor. Bu projede, La Roche-Posay cilt bakım ürünleri bir yıl boyunca çocuklar için temin edilecek ve dermatologlar her bir çocuk için özel tavsiyelerde bulunacak. Geçtiğimiz ay düzenlenen La Roche-Posay etkinliğinde, L’Oreal Aktif Kozmetik Pazarlama Müdürü Sinem Saraçer Turanlı, bizi bu konuda bilinçlendirdi.   

Dermatologların hastalarına La Roche-Posay ürünlerini önermelerinin başlıca sebebi nedir?

La Roche- Posay tüm dünyada olduğu gibi uzun senelerdir Türk Dermatologları tarafından da en fazla tercih edilen dermokozmetik marka olarak yer alıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri, öncelikle tüm ürünlerin içerisinde bulunan ve en hassas ciltlerin dahi ürünleri rahatlıkla kullanmasını sağlayan La Roche- Posay termal suyu. Tüm cilt problemlerine karşı en etkili cözümleri sunan geniş ürün portföyüne sahip La Roche-Posay markası akne, cilt hassasiyeti, leke, aşırı kuruluk, kızarıklık gibi sık rastlanan cilt problemleri için farklı ürün kombinasyonlarından oluşan kişiye özel reçeteler sunabiliyor. Dermatologlar için bir markanın güvenilir olması çok önemli. Marka bünyesinde vadedilen ürün performanslarını destekleyen ve sürekli olarak yenilenen klinik testler ve araştırmalar da bu güveni sağlamak için önem taşıyor. Ayrıca minimum kimyasal içerikle maksimum koruma sağlayan yine farklı yetişkin cilt tiplerinin yanısıra, bebek, çocuk ve tüm ailenin rahatlıkla kullanabileceği ürünlerden oluşan güneş koruma serisi, retinol icerikli yaşlanma karşıtı bakım grubu ve vücut serisi de en fazla tercih edilen ürünler arasında.

Atopik deri hastalıkları nasıl şartlarda yaşayan çocuklarda rastlanıyor?

Atopi bugün dünyada yaşayan her beş çocuktan birinde görülen ciltte kızarıklık, kuruluk ve kaşıntı ile kendini gösteren bir tür cilt rahatsızlığıdır. Özellikle son senelerde sezeryan ile doğumun daha sık rastlandığı günümüzde bu şekilde doğarken yeteri kadar bakteri yoğunluğunu cildin üst katmanında barındırarak dünyaya gelemeyen coğu bebekte doğumu takiben hemen ilk aylarda Atopi görülebilir. Ancak malesef coğu anne baba bu rahatsızlıkla ilgili bilinç sahibi değil. Biz La Roche-Posay markası olarak Atopik ciltlerde en hızlı şekilde etki eden, özellikle kaşıntı ataklarının arasını açan ve kaşıntıyı genel olarak azaltmak icin savaşan yeni lansmanımız Lipikar Baume AP + ile tüm anneleri bilinçlendirmek üzere websitemizde bu problemin tasviri, yaşayan annelerin ve çocukların videolarının ve doktor görüşlerinin de bulunduğu infoatopi isminde bilgilendirici bir bölüm hazırladık. Bu sayede tum aileler atopiyi oluşumunun en başında tanıyabilecek ve önlemek için gerekli tedbirleri alabilecekler.

La Roche-Posay ve Koruncuk Vakfı arasında nasıl bir işbirliği var?

La Roche-Posay markası olarak yeni ürünümüzün lansmanı ile birlikte atopi problemine dikkatleri daha fazla çekmek amacıyla Koruncuk Vakfı ile bir işbirliği yapmaya karar verdik. Koruncuk Vakfı bugün Turkiye’de bebekler dahil birbirinden farklı bakıma muhtaç çocukları bünyesine alarak tüm bakımlarını üstlenen ve yetiştiren çok önemli bir oluşum. Bugün 150’ye yakın çocuğun Vakfın merkezinde Bolluca’da bakımı devam ediyor. Bazılari şu an üniversite öğrencisi oldular bile. Bizde kendilerine, tüm çocuklara , ergenlik yaşındaki gençlere ve bakımlarını yapan annelerine La Roche-Posay olarak daha önce yapılmamış bir dermatolojik kontrol desteği vermeyi önerdik. Bu kontrolde tabiiki sadece atopi değil birçok farklı cilt probleminin belirlenmesi ve cözüm önerileri mümkün olacak.

Koruncuk Vakfı’ndaki kimsesiz çocuklara nasıl yardım edebiliriz?

Vakıf adına net birşey söylemem çok doğru olmaz ancak şunu söyleyebilirim ki yardım etmeye hazır tüm gönüllülerin desteklerine açık bir vakıf. Daha fazla bilgi almak için köyü mümkünse yerinde ziyaret etmek ve yaşayanların eksiklerini, ihtiyaçlarını dinleyerek bilgi alarak ona göre ne tarz bir yardım yapılabileceğini belirlemek mümkün.

Çocuklara hangi aktivitelerle yardım etmeyi düşünüyorsunuz?

İlk olarak gönüllü destek verecek Dermatologları köye götürerek, cocukların ve bakımlarını yapan annelerin dermatolojik muayeneden geçmelerini ve cilt problemlerinin belirlenmesini sağlayacağız. Ardından reçete edilen dermokozmetik ürünleri La Roche-Posay markası olarak bir yıl boyunca ücretsiz olarak kendilerine temin edeceğiz. Bu vesileyle ikinci aşama olarak eğitim ekibimizle birlikte Koruncuk Vakfı merkezinde çevre köylerinde katılabileceği egitici seminerler duzenlemeyi planlıyoruz. Amacımız sadece Vakıf çocuklarına ulaşmak değil. Bu vesileyle bebeklikten başlayan cilt bakımının ne denli önemli olduğu ve farklı cilt problemlerine karşı nasıl bakımlar uygulanması gerektiği ile ilgili eğitici ve bilinçlendirici calışmalar yapabilmeyi istiyoruz. Sizlere de bu katkıyı duyurduğunuz ve destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın