ARAMA YAP
Makyaj
0

Kirpiklere Odaklanın…

2017 Sonbahar / Kış makyaj modası trendleri arasında doğal görünümlü sade makyajlar yer alırken yüzümüzün bazı yerlerine biraz daha vurgu yapıldığını görüyoruz. Bu dudaklarda koyu renk ruj kullanılarak ve ya çarpıcı uzunluktaki kirpiklerimizle oluyor, nasıl mı? Süper uzun ve sahte takma kirpikler kullanarak. Düğün ve davetlerde de göz kamaştırmak isterseniz güzel bir alternatif. Daha önce merak edip denemediyseniz, kullanmak için hevesli ve nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Başlarda biraz zorlanabilirsiniz ama birkaç püf noktasını öğrendikten
sonra sıkıntı kalmayacaktır.

Takma kirpik nedir?

Rimel kullanımına karşı yeterli derecede uzun kirpik elde edemeyenlere, çok kısa ve seyrek kirpikleri olanlara kolay bir şekilde uzun ve gür kirpikleri varmış etkisi vermek adına yapılan yapay kirpiklerdir. 2 çeşit takma kirpik kullanımı vardır. Birincisi kirpik çizgisine yapıştırılan tek parça halindeki takma kirpiktir. İkinci kullanımı ise ihtiyaç duyulan kirpik üstlerine cımbızla tek tek yapıştırabilecek şekilde tasarlanmış takma kirpiktir. Bu sayımızda bahsedeceğimiz takma kirpikleri güzellik ve kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kendine Uygun Kirpiği Seç

Öncelikle ihtiyacımıza göre kullanacağımız takma kirpiği seçip satın alıyoruz. Bu tek parça halinde ya da tek tek uygulanacak şekilde olabilir. Her boy ve şekil (uzun, gür vs.) kirpik çeşitleri mevcut.

Göz Makyajı

Takma kirpiği takmadan önce göz makyajının bazı uygulanmalıdır. Kutudan çıkardığınız bütün halindeki takma kirpiği olduğu gibi uygulamak doğru olmayacaktır. Göz şekilleri değişken olduğu için kutudan çıkan bu standart boydaki kirpikleri prova ederek fazla gelen kısmı sondan kesmeye dikkat
ederek gözümüze göre ayarlamalıyız. Ölçü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise kirpiği göz pınarının dibinden değil kendi kirpiklerimizin başlangıcından ölçmek ve ya göz pınarımızdan yarım cm sonra uygulamak olacaktır.

Göze Göre Ayarlama

Yapıştırıcı

Kirpiği yapıştırmak için takma kirpik yapıştırıcısını isterseniz göz kapağına isterseniz de takma kirpiğine uygulayabilirsiniz. Pratik olanı takma kirpiğe uygulamaktır. Endişe etmenize gerek yok, çünkü kuruduktan sonra yapıştırıcı belli olmayacaktır. Yapıştırıcıyı uyguladığınız takma kirpiği 10-20 saniye beklettikten sonra uygulamanız çok daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Daha sonra takma kirpiği cımbızla ortadan tutarak, kirpik diplerinize
yapıştırın, sağdan ve soldan hareket ettirerek uygun şekilde yapışmasını sağlayınız.

Takma kirpikten sonraki makyaj

Kirpiğin yapıştırma işlemi bittikten sonra biraz kurumasını bekleyin. Daha sonra diplerine siyah ve kahverengi kalem,, eyeliner ve far uygulanmak takma kirpik çizginin gizlenmesi için faydası olacaktır. Makyajı maskara ile tamamlayabilirsiniz.

Takma kirpiği nasıl çıkarabilirim?

Önce göz makyajınızı çıkarmanız doğru olacaktır. Daha sonra makyaj temizleme suyunu pamuğa döküp kirpik diplerine uygulayabilirsiniz ve yumuşayan kirpiği cımbız yardımıyla çekip alabilirsiniz.

#kirpik, #makyaj, #trend

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın