ARAMA YAP
Makyaj
0

Kiraz Mevsimi Nilperi Makyajı!

nilperi-makyaj“Kiraz Mevsimi” dizisinin Şeyma’sı Nilperi Şahinkaya ile Le Meridien’de gerçekleştirdiğimiz çekimde, bize profesyonel makyaj markası Kryolan’ın sevimli makyaj artisti Hidayet Korkmaz yardımcı oldu. Ondan bu yaz hangi Kryolan ürününü nasıl kullanacağımızı öğrendik. 

Islak ten makyajı nasıl uygulanır? Hangi Kryolan ürünlerini kullanabiliriz?  

Son zamanların trendi olan ıslak makyajı uygulamak artık çok kolay.  Doğru ürünlerle doğru dokunuşlarla daha taze bir görünüme sahip olmak hiç de zor değil. İşin püf noktası sıvı içerikli ürünler kullanmak. Tüm ayrıntı ise aydınlatıcı uygulama tekniğinde gizlidir.

Her makyajda olduğu gibi makyajdan önce cildi makyaja hazırlamak gerekir. İyi bir nemlendirilmiş cilt yapılan makyajı her zaman daha uzun süre tende tutacaktır. Ben makyajıma başlamadan önce tüm yüze nem dengesini sağlamak için Kryolan Ultra nilperi-makyaj1Underbase (131 TL) (1)  uyguluyorum. Ten makyajında ise daha likit yapıya sahip ve SPF 15 içeren nilperi-makyaj2Kryolan Tinted Moisturizing  Foundation (156 TL) (2) uyguluyorum. Daha sonra burun üstüne, elmacık kemiklerine, göz kapaklarına ve dudak üstüne Kryolan Illusion Paletten (298 TL) (3) ten rengine uygun olanı uygulayıp o ıslak görüntüyü elde edebiliyorum. Böylelikle doğru yerlere yapılan uygulama ile ıslak bir görünüm yakalıyorum.

nilperi-makyaj3

Yağlı cilde sahip kadınlar da ıslak ten makyajı yapabilir mi?

Yağlı cilde sahip kadınlar da ıslak makyaj yapabilir. Makyaja başlamadan önce makyaj altı bazı olarak, cildin yağlı olan bölgelerine Kryolan Perfect Matt nilperi-makyaj4(145 TL) (4) uygulasınlar. Böylelikle kullandıkları kapatıcıyı gün boyu hiç bir sorunla karşılaşmadan yüzlerinde taşıyabilirler. 

Islak makyajın daha kalıcı olması için neler yapabiliriz?

Islak makyajın daha kalıcı olmasını sağlamak adına makyaja başlamadan önce cildi iyice nemlendirip makyaja hazır hale getirmeliyiz ki yaptığımız makyaj gün boyu yüzümüzde kalsın. 

nilperi-makyaj5Islak göz makyajı için hangi tip göz farı ve eyeliner kullanalım?

Islak göz makyajı yaparken daha çok krem farlar tercih etmek gerekir. Ben yaptığım ıslak göz makyajlarında Kryolan Interferenz Shimmering Vision Paletten (276 TL) (5) uygun olan renkleri uyguluyorum.  

Yağmurda ya da aşırı sıcaklarda akmayacak bir makyaj için hangi tekniklerden ve ürünlerden faydalanalım?

Yağmur da ya da aşırı sıcaklarda yapılan makyajı daha uzun süre kullanmak için makyaj bitiminde makyajı sabitlemek adına Kryolan Fixer- Spray (278 nilperi-makyaj6TL) (6) kullanın. Bu makyaj sabitleştirici sprey sayesinde kötü hava koşullarında bile yapılan makyaj ilk anda yapılmış gibi yüzde sabit bir şekilde kalacaktır.

Islak makyajda dudakları hangi tip ürünlerle renklendirelim?

nilperi-makyaj7Islak Makyajda dudakları 30 farklı renk seçeneğine sahip Kryolan High Gloss (89 TL) (7) ile renklendirebiliriz.

Gözlerin daha iri, dudakların daha belirgin görünmesi için nasıl bir teknik uygulayalım?

Gözleri daha iri göstermek için göz içine Kryolan ten rengi göz kalemi uygulayabiliriz. Bu uygulama sayesinde  gerçekte olduğundan daha iri bakışlar elde edilebiliriz. Dudakların daha belirgin görünmesi için yine  aynı ten rengi kalemle ruj uygulamasından sonra dudak çevresine kontür yapılıp daha  göz alıcı dudaklara sahip olabiliriz.


Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın