ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Kendi Kuaförünüz Olun!

kuaforSaçlarınıza şekil vermek için yanınızda sürekli olarak bir kuaför bulunduramazsınız! Ama piyasadaki saç şekillendirici ürünler ve cihazlar sayesinde kuaförlere tonlarca para harcamaktan kurtulabilirsiniz. Charm&Beauty en prtaik saç şekillendirme yöntemlerini sizin için araştırdı.

BUKLE BUKLE

Kıvırcık saçlar çabuk elektriklenir ve kabarır. Doğru ürünleri kullanarak buklelerinizi belirginleştirir ve girdiğiniz ortamlarda saçlarınızla dikkat çekebilirsiniz.

1

Bukle belirginleştirici şampuanlar kullanın. Böylece kabarmayı da kontrol edebilirsiniz. Milk Shake Curl Passion Bukle Belirginleştirici Şampuan sacsekil1(39 TL sachane.com) saçı nemlendirip bakım yaparken elektriklenmeyi önlüyor.

2

Saç kremini bol miktarda kullanın. Kremi yaklaşık iki dakika boyunca saçta bırakın. Krem uygulamazsanız buklelere şekil vermek neredeyse imkansız
olacaktır. Haftada bir kez de L’Oreal Professionnel Curl Contour Saç Maskesi (85,96 TL) (a) uygulayın. Böylece bukleler daha dolgun görünecek.

3

Saçları yıkadıktan sonra bir havlu ile sarın. Saçları havluyla ovalamayın, yoksa elektriklenme ve kabarmaya sebep verirsiniz.

4

Saçları geniş dişli bir tarakla nemliyken tarayın. Saçların ucundan başlayın ve köklere doğru ilerleyin.

5

sacsekil2Saçlarınıza bukle belirginleştirici ürünler uygulayın. Toni&Guy Bukle Belirginleştirici Sprey Jel (40 TL) (b) hem elektriklenmeyi önlüyor, hem de yapış yapış bir his vermiyor. Schwarzkopf Osis Curl Me Soft Bukle Belirginleştirici Krem (49 TL) (c) sert ve yapışkan bir his vermeden, bukle sacsekil3kontrolü sağlıyor.

6

Ardından saç köpüğü kullanarak saçınıza doku kazandırabilirsiniz. Avon Advance Techniques Hacim Veren ve Bukle Belirginleştirici Saç sacsekil4Köpüğü (9,10 TL) (d) hacimli bukleler kazandırıyor. Kérastase Boucles d’Art Bukle Belirginleştirici Köpük (85 TL) (e) doğal görünümlü kıvırcık saçlar sağlıyor.

7

Saç kurutma makinesi ve difüzörü mümkün olan en düşük ayarda kullanın. Böylece bukleleri sacsekil5belirginleştirirken saçın nemini kaybetmezsiniz. Dört ayrı iyon çıkışı bulunan Bosch PHD5767 QuattroIon Saç Kurutma Makinesi (137 TL) (f) iyonik hava akışı ile saç tellerini tamamen sararak saçları nazikçe ve elektriklenme yapmadan kurutuyor. Difüzörü ile hacim ve havalı bukleler sağlayabilirsiniz.

8

Saçlarınıza maşa yardımıyla daha belirgin ve havalı bukleler kazandırın. Rowenta Respectissim Liss sacsekil6and Curl (199,90 TL) (g) Ultrashine Nano Isı Kaplaması sayesinde mükemmel ısı dağılımı yaparak, saçları şekillendirirken saç sağlığını da koruyor.

GÖSTERİŞLİ HACİM

Saçlarınıza daha fazla hacim vermek için birkaç basit ipucu ve şekillendirici ürünlerden faydalanın.

1

Dolgun saçlar elde etmek için saç kurutma makinesini nasıl kullanacağınızı iyi öğrenmelisiniz. En iyi sonuç için, saçlarınızı tutam tutam kurutun, fön makinesini tersten tutun ve makineyi saç derinize yöneltin.

2

Saçınıza şekil vermeden evvel bigudiyle sarıp bir saat kadar bekleyin. Saçınızın nemini aldıktan sonra, orta boy bigudilerle sarın sonra da doğal kurumaya bırakın. Bigudileri çıkardıktan sonra bukleleri elinizle dağıtıp şekillendirmeye başlayın.

3

Hacimli saçlar elde etmek için saç ürünlerinizi bilinçli seçin. Bazı ürünler saçı iyice yatıştırıp hacmini ortadan kaldırır. Saçınızı ince ve cansız saçlara hayat sacsekil7veren Head&Shoulders Ekstra Dolgunluk Şampuanı (14,99 TL) (h) ile yıkayın. Saça kuru şampuan uygulamak da hacim vermenin pratik bir yoludur. Saç köklerine uygulanan kuru şampuan çok kalıcı bir hacim verir. Batiste Kuru Şampuan (28 TL) (i) incecik saçları bile aslan yelesi kıvamına sokabiliyor. Sephora Mağazaları’nda bulunuyor.  

4

Saçları yıkadıktan sonra dolgunluk ve hacim verici bakım spreylerden faydalanın. Pantene Pro-V Anında Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Spreyi (11,99 TL) (j) ince telli saçları B7 Vitamini ile güçlendirip koruma altına alıyor. Phyto PhytoVolume Actif sacsekil8İnce Telli Saçlara Hacim Kazandıran Sprey (65 TL) (k) içeriğindeki keratin amino asitleri ve latin çiçeği ekstresi ile ince saç tellerinin etrafını sararak saç tellerinin çapını genişletiyorve böylece saçların genel hacmi artıyor.   

5

Saçlara ekstra hacim sağlamak için özel olarak geliştirilmiş saç köpükleri ile saçlara doku kazandırın. John Frieda Luxurious Volume Hacim Kazandıran Şekillendirici Saç Köpüğü (27 TL) (l) en zayıf saçlara bile sağlıklı bir dolgunluk kazandırıyor. Elidor Maksimum Hacim Saç Köpüğü (12,90 TL) (m) doğal hacimli, esnek ve ipeksi bir görünümsacsekil9 kazandırıyor.

6

Başınızı aşağı verip saçı kökten uca tersten fırçalayarak hacim kazandırabilirsiniz. Bu işlem için tarak yerine yuvarlak bir fırça kullanın.

7

Saç spreyi saça verilen şekli korumak için en etkili üründür. Spreyi saçınıza eşit dağıtmaya özen gösterin. Spreyi de saçınızı baş aşağı tutarak uygulayın. Sonra elinizle hacim verici şekilde şekillendirip başınızı hızla geriye atın. Syoss Hacim Verici Saç Spreyi (19,90 TL) (n) saçlara kökten uca ekstra güç veriyor ve kuaförden yeni çıkmışsınız gibi hissettiriyor.

8

Saç biraz kirliyse hacmini daha kolay korur. Yeni yıkanmış saç biraz kaygan olacağı için hacmini muhafaza edemez. Eğer özel bir günde hacimli saça ihtiyacınız varsa, saçınızı bir gün evvelden yıkayın. Hazırlanacağınız zaman da, ekstra yağı yok etmek yerine kuru şampuan ya da saç pudrası kullanın.

9

Saçınızı ortadan ya da yandan ayırmak yerine, geriye doğru fırçalayıp hacim vererek 60’lar havası estirmeye çalışın.

10

sacsekil10Hacimli saçlara biraz hareket katmak gerekir. Eğer saçınızı açık bırakacaksanız, maşa yardımı ile birkaç dalga oluşturun. Eğer saçınızı toplamak istiyorsanız, önlerden birkaç tutam saçı serbest bırakın.

Kabaran saçları nasıl yatıştırabiliriz?

Kabarma, elektriklenme, zor taranan, kuru ve asi saçların başlıca sebebi nemsizliktir. Nemsiz saçlar, sert, çabuk dolaşan, çalı gibi görünen saçlara sahip olmak anlamına gelir. Bu nedenle işe saçlarınızı derinlemesine nemlendirerek başlamalısınız.

1

Duşta yoğun nem kazandıran şampuanları tercih edin.Zengin ve besleyici yağlar içeren Aussie Miracle Moist Şampuan (19,90 TL) (o) kuru, yıpranmış sacsekil11saçları besleyip pürüzsüzleştiriyor. Saçları yıkadıktan sonra da derinlemesine nemlendiren bir saç kremi kullanın. Kuru ve kabaran saçlar için geliştirilmiş Dove Besleyici Saç Bakım Kremi (13,80 TL) (p) saça nem kazandırırken ağırlaştırmıyor.

2

Banyodan sonra yatıştırıcı krem ve serumlardan destek alabilirsiniz. Saçlara düzleştirici cihaz ile işlem yapmadan evvel Organix Moroccan Smooth Perfection Blow Out Cream (43,20 TL) (r) uygulayın. Zor şekle giren saçları kontrol altına alıp elektriklenmeyi önleyen Marlies Möller Straight Control Serum (75,50 TL) (s) da kullanabilirsiniz.

3

sacsekil13Saçınıza haftada bir, yoğurt, zeytinyağı ve badem yağı ile hazırlanmış bir saç maskesi uygulayın. Ya da zengin besleyici organik jojoba ve organik karite yağı içeren Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Bakım Maskesi (21,90 TL) (t) kullanın. Zengin formülü ile saçları derinlemesine besliyor, onarıp yapılandırıyor.      

   

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın