ARAMA YAP
Vücut Bakımı
0

Hypoxi metodu ile inatçı yağlardan kurtulun!

spor1Her kadının rüyasını süsleyen sıkı, pürüzsüz ve biçimli bir bedene kavuşmak artık çok kolay. Günümüzde “fitness” bir yaşam şekli olarak herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Fitness sizi günlük endişe ve kaygılardan uzaklaştırır, metabolizmanızı hızlandırır, sıkılaştırır ve zayıflatır. Düzenli olarak spor salonuna gidenler bile, selülit, belirli bölgelere yerleşen inatçı yağlar ve buna bağlı bölgesel zayıflama konusunda zorluk çekebiliyor. Fitness ve vakum terapisini, Hypoxi adı altında bir sistem geliştirerek piyasaya sunan uzmanlar sayesinde, dilediğiniz vücut formu ulaşılmaz olmaktan çıkıyor. City Beauty Güzellik Merkezi’nden Uzman İmren Öztürk, Hypoxi hakkında merak ettiğimiz soruları cevapladı.   

1-Hypoxi uygulaması zayıflamamızı nasıl sağlıyor?

Bölgesel yağ yakma yöntemi olan Hypoxi, basınç terapisi yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırıyor. Bunu hafif egzersiz ile birleştiren Hypoxi daha az zamanda, daha az efor harcayarak sadece hedeflenen problemli bölgeleri, yağ yakımını sağlayarak şekillendiriyor.

Hepimiz fazla kilolarımızdan kurtulmak için düzenli olarak uygulanan diyet ile birlikte egzersiz yapılması gerektiğini biliyoruz. Ancak yıllar geçtikçe ne kadar diyet ve spor yapılsa da özellikle karın, basen, bel, kalça ve bacak gibi bölgelerde kurtulamadığımız bölgesel yağlanmalar devam ediyor. Hypoxi, özellikle bölgesel yağlanmaların olduğu kalça, karın, bel, basen, bacak gibi problemli alanlarda kısa sürede etkili ve kalıcı incelme imkanı sunarak her zaman hayalini kurduğumuz vücuda sahip olmamıza yardımcı oluyor.

2-Yağların yakılması nasıl gerçekleşiyor?

Egzersiz veya diyet yaparken iskelet kaslarımız enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanır, fakat kullanacağı yağ asitlerini dolaşımı iyi olan bölgelerimizden almayı tercih eder. Ne yazık ki incelmekte sorun yaşadığımız bölgelerimiz, sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesi olmakla birlikte bu alanlarda kan dolaşımı düzenli gerçekleşmiyor. Bu nedenle, düzenli egzersiz veya diyet ile istediğimiz bölgeden incelmek oldukça zorlaşıyor. Hypoxi sistemindeki vakumlama yöntemi ile siz hafif tempoda spor yaparken, kan dolaşımı sorunlu bölgelere doğru çekiliyor ve yağın istediğimiz bölgeden yakılması sağlanıyor.

3-Kaç çeşit Hypoxi aleti var? Her seansta bu aletlerde ne kadar vakit geçirmeliyiz?

Hypoxi 4 farklı cihaz ve özel kıyafetlerden oluşuyor. Doğal ve alternatifsiz bir yöntem olan Hypoxi sisteminde vakumlama yöntemi ile siz hafif tempoda spor yaparken kan dolaşımı sorunlu bölgelere doğru çekiliyor ve yağın istediğimiz bölgeden yakılması sağlanıyor. Sadece kilo kaybını sağlayan klasik yöntemler ile ancak genel kilo kaybı olurken bu sistemde seçilen bölgeden yağ yakımı gerçekleşiyor.

Vakum ve yüksek basınç terapisine sahip dünyadaki tek sistem olan patentli Hypoxi’de Trainer L250 ile yatarak konforlu bir şekilde özellikle bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağlar eritiliyor. Trainer S120 ile oturur pozisyonda bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağların parçalanması sağlanıyor. Dermology cihazındaki basınç ve vakum ile pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip oluyorsunuz. Cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma ve kan dolaşımı hızlanıyor. Vacunaut terapisinde ise özel kıyafeti yardımıyla, karın ve bel bölgesinde birikmiş yağlar giderilebiliyor. 

Hypoxi Trainer L250, egzersiz sırasında hedefli düşük basınç, problemli bölgelerdeki yağ dokusunda kan dolaşımını hızlandırarak aktifleştirilmiş yağın yakılmasını sağlıyor. Trainer L250 cihazı, en rahat ortamda, yatar durumda çalışma olanağı sunuyor.

Hypoxi Trainer S120,üç terapinin bir arada olduğu, dünya çapında dinamik vakum terapisi yanında yüksek basınç kompresyon terapisi fonksiyonuna da sahip olan ilk cihaz.

4-Bu uygulamaya katılanlar nasıl bir program izlemeli? Program kişiye özel mi belirleniyor?

Hypoxi programında haftada üç gün olmak üzere 12 seanstan oluşan bir aylık pakette bir bedene kadar istenilen bölgeden incelme sağlanabiliyor. Bu süre sonucunda kişinin cinsiyetine, yaşına, metabolizma hızına göre minimum bir beden olmak üzere istenilen ve/veya hedeflenen bölgeden incelme gerçekleşiyor. Veya Hypoxi Maraton programı ile dört günde bir beden incelme olanağı sağlanıyor. Bu programda sabah ve akşam olmak üzere günde iki seans Hypoxi yapılırken özel bir beslenme diyeti de uygulanıyor.

5-Hypoxi aletlerini kullanırken nasıl giyinelim?

Hypoxi aletlerini kullanırken bol ve rahat bir eşofman, uzun kollu, bol ve rahat tişörtler, diz altı çorap, spor ayakkabı giyilmesini öneriyoruz. Hypoxi terapisi boyunca kahve, yeşil çay gibi kafein içeren içecekler, mide asidini artırması nedeniyle sakız, portakal suyu ve benzeri meyve suları, gazoz, meyveli soda, kola gibi gazlı ve şekerli içecekler tüketmiyoruz. Özellikle Hypoxi sonrasında 6 saat boyunca alkollü içeceklerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak duruyoruz. Hypoxi süresince ve sonrasında ise bol miktarda su ve bitki çayı tüketilmesini öneriyoruz.

6-Hypoxi ile kilo verenler, kiloları geri almamak için nasıl bir yol izlemeli?

Hypoxi de hedeflenen bölgeden kaybedilen yağlar, daha sonrasında harcadığımızdan fazla kalori alınması suretiyle kilo alınsa bile, aynı bölgeye yani sporhedeflenerek yağları kaybedilen bölgeye eskisi kadar yerleşemiyor. Kilo alımı sonucunda, kaybedilen yağ miktarının çok çok azı hedef bölgeye yerleşebiliyor, alınan kilolar genelde vücuda eşit bir şekilde yayılıyor.

Bizim önerimiz, istediği bedene ulaşan kişilerin haftada bir gün Hypoxi Koruma programına devam etmesidir.

7-Hypoxi’ nin sağlığa zararı var mı?

Hiçbir zararı olmadığı gibi sağlığa son derece faydası var. Kan vücudumuzda tek enerji taşıyıcı maddedir ve bu nedenle de yağ yakmada en önemli faktördür. Kan dolaşımı ne kadar düzenli olursa yağ o derecede kolay ve çabuk taşınabilir. Kötü bir kan dolaşımı yağ yakımını engeller. Hypoxi kan dolaşımını düzenleyerek kişinin sağlığına son derece önemli bir katkıda bulunuyor. Bunun yanısıra Hypoxi, ani basınç değişiklikleriyle zayıf toplardamarları destekliyor, yer çekimi ve dinamik basınçla kandaki yağ asidini arttırıyor, doku sıvılarının vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Ayrıca, toksik maddeler ciltten atılıyor, cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma hızlanıyor ve yağ dokusu aktivite kazanıyor, cilt ve bağ dokusu sıkılaşıyor, sıvıların ve toksinlerin dışarı atılımı sağlanıyor, doku metabolizması hızlanıyor.

Hypoxi’ de düşük basınç,  kanı cilt ve yağ dokusu içine emiyor ve böylece bu alanda kan dolaşımını, metabolizmayı ve beslenmeyi hızlandırıyor. Hedefli ve doğru yönlendirilmiş bir yağ yakma uygulaması için düşük basınç vazgeçilmez bir unsur. Daha sonra uyguladığı yüksek basınç ile de ciltte ve yağ dokusundaki kan ve vücut sıvısı dışarıya itiliyor, vücut sıvılarının vücudun alt bölgesinden üst bölgesine taşınması hızlandırılıyor. Bu şekilde toplar damarlar ve lenfler destekleniyor, üzerlerindeki yük hafifletiliyor. Yüksek basınç uygulaması özellikle bağ dokusu, lenf ve toplar damar zayıflığı olan kişiler için son derece yararlı.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın