ARAMA YAP
Makyaj
1

Gizem Karaca Makyajı Nasıl Yapılır?

gizemkaraca“Güzel Köylü” yıldızı Gizem Karaca ile Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirdiğimiz çekimlerde, bize profesyonel makyaj markası Make Up For Ever’dan Makyaj Artisti Korhan Güler destek oldu! Gizem Karaca’nın doğal, taptaze bahar görünümü için Korhan Güler’in tavsiyelerine kulak verin.  

2015 İlkbahar/Yaz sezonunda, yüzümüzde tek gram makyaj yokmuş gibi görünmeliyiz. Bu görünümü nasıl sağlarız?

Doğal görünümlü bir ten makyajı için makyaj öncesi cildi doğru şekilde hazırlamak çok önemli. Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer (90 TL) (1) makyaj1makyaj bazı serisi geniş referans seçeneği ile her türlü cilt sorununu (açık gözenekler, parlama, çizgi ve kırışıklıklar, solgun cilt tonu vb.) makyaj öncesi büyük oranda çözebiliyor.  Doğru baz seçimi ile hazırlanmış bir cilt üzerine de çok az miktarda fondöten, pudra ve kapatıcı kullanarak doğal görünümü yakalamak mümkün. Make Up For Ever HD koleksiyonu ise gün ışığında bile farkedilmeyen kusursuz bir ten makyajı için ideal.

makyaj2Make Up For Ever Camouflage Cream Pot 46 TL (2)

Make Up For Ever Compact Shine On Işıltılı Kompakt Pudra (97 TL) (3) makyaj3

2. Gözlerde metalik etkisi olacak. Metalik göz makyajını nasıl doğru uygularız? Bu görünümü gündüz de kullanalım mı?

Metalik görünümlü ürünleri kullanırken göz şekline ve yapısına uygun uygulamalar yapmak çok önemli. Örneğin öne çıkık göz kapaklarında parlak veya metalik ürünler gözün çok daha önde görünmesini sağlayacak ve hoş durmayacaktır. Benim önerim metalik efektli ürünlerin göz pınarlarında ve kaş altında kullanılması yönünde. Dengeli bir görünüm yaratacağı için gündelik hayatta da rahatlıkla kullanılabilir. Metalik efektli ürünler hakkında unutulmaması gereken en önemli detay ise bu yapıların cilt dokusunu fazlaca vurgulaması. Cilt yüzeyi pürüzsüz değilse var olan çizgi, gözenek gibi sorunlar metalik ürünlerle olduğundan çok daha belirgin hale gelebilir.

3.Renkli eyeliner uygulamasında hangi formülü tercih edelim? Pastel, keçe, sıvı ya da jel liner?

Eyeliner seçiminde yapı önerisinde bulunmak çok zor çünkü çok kişisel bir tercih… kimisi jel yapıları rahat uygularken kimisi likit ürünlerden vazgeçemiyor. Mühim olan sizin en rahat ettiğiniz ürünü seçmeniz. Profesyonel bir öneri gerekirse Make Up For Ever’dan Aqua Black gibi jel yapıda veya Graphic Liner gibi kalem formatında ürünler tamamen likit yapıdaki eyelinerlara göre uygulama açısından çok daha kolay ve pratik.

4. Dudaklarda hangi tonlar öne çıkıyor?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte dudaklarda renkler yine çeşitlilik göstermeye başlıyor. Neon tonlarda mercan, pembe, fuşya, turuncu gibi cıvıl cıvıl renkleri bu sezon yine sıkça göreceğiz. Kırmızı her zaman olduğu gibi yaz aylarında da popülerliğini koruyacak. Ürün yapısı olaraksa mat rujlardan ziyade daha ıslak dokulu rujlar ve parlatıcılar sezonun öne çıkanları arasında.

5 Yanaklarda doğal bir pembelik yakalamak için hangi Make Up For Ever ürünlerini kullanalım? 

Make Up For Ever HD Blush serisi doğal görünümlü allık uygulamaları için mükemmel. Pudralı krem yapıdaki bu allık serisi hem çok geniş bir renk skalasına sahip hem de ne oranda uygulanırsa uygulansın renkler cildin içinden çıkıyormuş gibi son derece natürel bir efekt sağlıyor. Özel yapısı sayesinde gün boyu kalıcılığını koruması da ekstra avantajlarından biri.

6.Aydınlatıcı pudrayı doğru kullanma şekli nasıldır? 

Aydınlatıcı / sabitleyici pudraları makyajın son adımı olarak herşey bittikten sonra tüm yüze geçmek en doğru uygulama şekli. Make Up For Ever HD Loose/Pressed Powder bu konuda benim favorim. Bu ürünler hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli detay uygulama miktarınını doğru ayarlamak. Transparan yapıda oldukları için gün ışığında fark etmeseniz bile özellikle flaş patladığında fotoğraflarda bembeyaz bir görüntü yaratabilirler. Yeterli ve az miktarda uygulama yapmak en doğrusu.

 

Paylaş:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest
 • mail

There is 1 comment

 • nermin korkmaz dedi ki:

  Farmasi Mart Kataloğu 2018 ürünlerine göz attım ‘da yeni çıkmış kataloğ aslında %80’e varan indirimler var. Karar veremedim şimdi sizin dediğiniz marka mı yoksa farmasi mi tercih etsem acaba?

 • Leave a comment

  Want to express your opinion?
  Leave a reply!

  Bir cevap yazın