ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Gençlik Isısı ThermiLift

thermaGünümüzde acısız, non-invasive uygulamalar, daha ağır ve daha uzun süren estetik operasyonlardan daha revaçta. Bir saatten daha kısa zamanda tamamlanan Thermilift uygulaması, ciltteki kolajen üretimini tetikliyor. Sadece tek uygulamada ciltteki sarkmalara üç boyutlu sonuç sunan Thermalift’in sonuçları ise kalıcılığını birkaç yıl koruyor. Charm&Beauty, Dr. Hüseyin Tırman ile Thermalift’i daha yakından tanımak için konuştu. 

ThermiLift uygulaması hangi durumlarda işe yarıyor? 

Yüz, gıdı, boyun, göz çevresi, kol sarkması, karın bölgesinde yağlanma, sırt, basen, popo kaldırma, vajina sıkılaşması, meme dikleştirme ve koltuk altı terlemesine karşı etkili. Yaş ilerledikçe, özellikle de 30 yaşından sonra fizyolojik ve çevresel faktörlerin de etkisiyle cilt gevşer, elastikiyetini kaybetmeye ve sarkmaya başlar. Özellikle de yüz ovalini kaybetmiş, ameliyatsız, iyi ve doğal sonuçlara ulaşmak isteyen hastalar için ideal bir yöntem. ThermiLift, lipoliz etkisiyle hastaların yağ sorununu çözerken, aynı zamanda lifting etkisiyle germe ve sıkılaşma ihtiyacını karşılıyor. Diğer yöntemlerden en büyük farkı her iki soruna da aynı anda çözüm getiriyor olması. Mevcut yöntemlerle derinin yüzeyinden cildin derinliğine inmeye çalışıyorduk. Lazerler yukarıdan aşağı doğru inerken dokulara hasar veriyordu. ThermiLift’in deri yüzeyinden uygulanan mevcut yöntemlerden en büyük farkı ise cilt yüzeyini etkilemeden, deri altına odaklanarak gerçekleştiriliyor olması.

ThermiLift cilt dokusunu nasıl geliştiriyor? 

Avrupa’da insanlar zayıf, yüzlerinde yağ oranı çok düşük. Ancak Türk halkı zayıf bir yüze sahip değil. Bizim yüzümüz daha çok ABD’lilere benziyor, neredeyse obezite sınırına yakın. İnsanlar kendilerine yeteri kadar dikkat etmiyor. 30 yaş sonrası ise kolajen üretiminin azalması sonucu, yorgun ve ışıltısını kaybetmiş ciltte mimik kırışıklıkları görünür hale geliyor. Ciltteki erozyon yıkma dönüşmeye başlıyor. Erken yaşlarda gıdının belirmesinin en sık rastlanan nedenlerinden biri de kilo bağlılığına bağlı yağ birikimi. ThermiLift’in deri yüzeyinden uygulanan mevcut yöntemlerden en büyük farkı cilt yüzeyini etkilemeden, deri altına odaklanarak gerçekleştiriliyor olması. Kontrollü termal enerjiyi cilt altına göndererek yaşlanmanın olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olan dünyadaki ilk estetik uygulama yöntemi ThermiLift’te küçük bir kanülle minik bir delikten hedef bölgeye ulaşılıp; istenilen derinlikte yağın içine giriliyor. Yağları erittikten sonra genç görünmek için kolajen üretiminden sorunlu cildin alt tabakası ısıyla uyarılıyor. Sonuçta da cildin yüzeyine bağlı bağlar geriliyor, kısalıyor ve kalınlaşıyor.

ThermiLift uygulaması güvenli midir? Herhangi bir yan etkisi var mıdır? 

FDA onaylı bir uygulamadır ve tamamen güvenlidir. Herhangi bir yan etkisi yok. Sadece uygulama yapılan bölgede hafif bir ödem olabiliyor.

ThermiLift uygulamasında hangi cihazlar kullanılıyor? 

ThermiRF cihazı kullanılıyor.

Cilde lifting sağlamak için kaç seans gerekiyor? Ve bu seanslar ne kadar aralıkla tekrarlanmalı? 

Tek seans yeterli. Uygulama en az üç yıl etkilidir.

ThermiLift acı ya da ağrı veriyor mu? 

Hayır kesinlikle acı ya da ağrı olmuyor. Lokal anesteziyle uygulandığı için uygulama sırasında hiçbir acı hissedilmiyor.

Uygulamanın sonuçlarını ne kadar zaman sonra hissederiz? 

Bir saatten az süren uygulamanın etkileri iki ay içerisinde belli oluyor. Ancak işlem yapıldıktan bir hafta sonra dahi fark edilir bir yapılanma başlıyor.

Uygulama bittiğinde ne gibi sonuçlar beklemeliyiz? 

Uygulama sonrası cildin kolajen üretimi artmaya başladığı için ciltte hemen görülen sıkılaşma, toparlanma, yüz ovalinin belirginleşmesi ve lifting etkisi meydana geliyor.

Uygulamayı yaz aylarında da yapabilir miyiz? Sonradan güneşe çıkmak zararlı mıdır? 

Yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilir. Uygulama kışın da yapılsa, yazın da yapılsa;  hasta 24-48 saat içinde rutin hayatına dönebiliyor.

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın