ARAMA YAP
Alışveriş & Kombin
0

En güzel yaş: 30

Ruhundaki çocuğu terk edip içindeki çocuğu yaşatma dönemin başlangıcıdır 30. Yaşamın ne başındadır ne de sonunda. Biraz çocuk biraz olgun…

30’lu yaşlar için sıklıkla bahsedilen; geç kalmışlığın hüznü, başaramama kaygısı ve bulunduğu durumu beğenmeme bileşenlerinin oluştuğunu kavramlara hiç takılmadan, en güzel yaşın 30 olduğuna derin bir vurgu yapıyoruz…

Yaşam şartları, hayata bakış açıları ve stillerde değişikliğe kapı açan 30’lu yaşlar, doğru tercih ve seçimlerle ön plana çıkar. Morhipo MAG ekibi, oturmuş bir stile sahip olmanın yollarını ve 30 yaşına yakışacak parçaları sıraladı.

30’lu yaşlarına gelenler artık neyin kendilerine yakıştığını daha iyi fark ederler. Seçimlerini çoğu zaman trendlerden ziyade kişisel zevklerine uygun olarak yaparlar. Trendleri stile adapte edebilmek de oldukça önemli.

Vücudunuza oturan jean’ler

Düşük belli ve yırtık jean’ler çok seviliyor. Fakat 30’lu yaşlarına gelenler için vücuda oturan ve hatları rahatsız etmeden saran jean’ler kullanılabilir. Örneğin boyfriend ve mom jean’ler alışveriş listesine eklenmeli. Bu tarzdaki jean’ler ofiste de giyilebilir.

Acil durumların kurtarıcısı: yüksek bel pantolonlar

Özellikle kariyer basamaklarının başındayken iş görüşmelerinde ne giyileceği konusu olukça zordur. Gereğinden fazla ciddi görünmek çok olası. Fakat tecrübe arttıkça iş görüşmelerinde ne giymek gerektiği de daha iyi biliniyor. Acil durumlar için şık bir bluzla iyi görünecek yüksek belli bir pantolonun gardıroplarda mutlaka olması gerekiyor.

Modern düz ayakkabılara ne dersiniz?

Ayakkabı konusunda özgür olmak istense de bazı modeller 30’lu yaşlara uygun olmayabiliyor. Örneğin yırtık veya eski görünen spor ayakkabılar olgun görünmek isteyen genç kadınlar için yeterince uygun değil. Bunun yerine spor ayakkabılar yeni tutulmalı ve birçok farklı çeşidi olan düz ayakkabılar tercih edilmeli.

Şık etekler

Deri ceket herkeste olmasına rağmen, deri etek konusu biraz daha tartışmalı. Her an her yerde giyilebilecek siyah deri etekler, istenilen bir üstle tamamlanabiliyor.

Kalem eteğin şık ve profesyonel görünümü başka hiçbir alternatifte bulunamıyor. Sezonun trendi olan desenler ve zamansız parçalar mutlaka tercih edilmeli.

Bele oturan midi boy bir etek, düz beyaz bir tişörtle bile harika bir görünüm sağlar. Özellikle her sezon geçerli olabilecek renk ve desenlerde bir etek, ne giyileceği bilinmeyen günlerde kurtarıcı olacaktır.

Bomber ceket

Spor kıyafetleri şık, klasik elbiseleri moderne çevirebilecek güçteki bomber ceketlerden biri mutlaka 30’lu yaşlarında olanların gardırobunda olmalı. Özellikle vücuda oturan o harika jeanlerden biriyle giyildiğinde harika bir görünüm yakalanacaktır.

Siyah klasik topuklu ayakkabı ve blazer

Kaç yaşında olunursa olunsun, siyah klasik topuklu ayakkabı her zaman kurtarıcı bir şeydir. Dolayısıyla 30’lu yaşlarda rahat ve bir o kadar şık bir tane siyah topuklu mutlaka olmalı. Tüm kıyafetlerle uyum sağlayacak bu parça özellikle 30’lı yaşların şıklığı için öneriliyor.

Kaliteli kumaştan üretilmiş bir blazer sadece 30’lu yaşlarda değil 40’lı yaşlarda bile sıkça kullanılabilir. Siyah olmazsa olmaz fakat özellikle lacivert ve bordo da listede yer almalı.

Ve son olarak, çok pahalı mücevherlere sahip olmaya gerek yok. Aslında aksesuarlarda dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kaliteli olması. Aksi takdirde cilde zarar verebilir. Dolayısıyla güvenilen markalardan alışveriş yaparak altın rengine boyanmış plastiklerden uzak durulmalı.

#klasik, #modern, #şık

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın