ARAMA YAP
Makyaj
0

Efsun Bu Yaz Nasıl Makyaj Yapacak?

ceren-moray

“O Hayat Benim” dizisinin Efsun Atahan’ı Ceren Moray’la gerçekleştirdiğimiz çekimde, bize Kryolan makyaj artisti Yasin Altınel destek oldu. Bu yaz cildimizi güneş ışınlarından nasıl koruyacağımızı ve parlayan cildi matlaştırma formüllerini ona sorduk. 

1. Yazın cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumak için hangi ürünler faydalanabiliriz?

Thalgo güneş serisi tek doğal koruma filtreli güneş kremidir. İçerisindeki yosun lipitleri sayesinde cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken  yüksek oranda nem verme özelliğine sahiptir. Thalgo’ nun güneş serisinden faydalanın.

2. Yazın cildimiz daha fazla parlamaya eğilimli olur. Cildimizi nasıl matlaştırabiliriz? Hangi kryolan ürününden faydalanabiliriz?

Sothys Hydra-Matt Fluid (117 TL) (1) su bazlı yapısıyla cildi nemlendirir ve aşırı sebum salgısını dengeleyerek parlamayı engeller. Kryolan Anti-Shine Powder (109 TL) (2) özellikle parlama sorunu olan ciltler için  ideal bir üründür. Makyajı sabitler ve parlamayı önler.

Kryolan-Anti-Shine-PowderSothys-Hydra-Matt-Fluid

3. Yazın uygulayabileceğimiz günlük bir makyaj tarif eder misiniz?

Kryolan-Ultra-Underbase-SPF-15Kryolan Ultra Underbase SPF 15 (131 TL) (3) uyguladıktan sonra ten makyajında Kryolan Illusion Palet (298 TL) (4) yaz içinKryolan-Illusion-Palet çok idealdir. Cilde doğal bir parlama ve bronzluk sağladığı gibi içerisindeki ışıltılar cildin daha canlı görünmesini sağlar.

Kryolan-EyeShadow-PrimerTüm yüze uyguladıktan sonra göz makyajı için öncelikle Kryolan EyeShadow Primer (99 TL) (5) uygulayıp göz makyajımız için baz hazırlandıktan sonra göz farı olarak Kryolan Cream Liner (98 TL) (6) Serisinden Sahara rengi tüm göz kapağına Kryolan-Cream-Lineruygulanır. Derinlik vermek için aynı seriden Cacao renginden faydalanabiliriz.

Babor-Super-Style-MascaraKryolan cream liner yapısı geregi suya ve sıcağa dayanıklıdır. Kirpiklere Babor Super Style Mascara (91 TL) (7) uygulayıp göz makyajını bitiriyoruz.

Dudaklar Kryolan Faceliner 36 numara kalem ile desteklenip üzerine Kryolan Lip’ N Cheek (99 TL) (8) serisinden Dahlia rengini uyguluyoruz. Kalıcı yapısıyla tüm gün tazelemek zorunda kalmazsınız . Lily rengini aynı zamanda yanaklara allık olarak uygulayıp bir bütünlük sağlayabiliriz.

Thalgo-Energie-Vitale-serisinden-Reviving-Marine-Mist'iMakyajımızı bitirdikten sonra Thalgo Energie Vitale serisinden Reviving Marine Mist’i (145 TL) (9) tüm yüze sıkıyoruz. İçerdiği konsantre edilmiş okyanus suyu ve yosun özleri sayesinde makyajı sabitlemekle birlikte tüm gün nem ihtiyacını destekliyor ve cilde canlılık kazandırıyor.

4. Cildimizi güneşe maruz bırakmadan bronz bir görünüm elde etmek için hangi Kryolan ürünlerini tercih edelim?

Yaz sıcaklarında makyaj yapmayı çok tercih etmeyenler için Kryolan Shimmering Event Kryolan-Shimmering-Event-FoundationFoundation (156 TL) (10) serisinden Bronze, Gold ve Antique Bronze tonlarını direkt olarak tüm yüze uygulayabilirler. Böylece kolaylıkla ten rengini dengeler ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Aynı şekilde vücut makyajında kullanıldığında etkisi inanılmazdır.

5. Cildimiz güneşten fazla kızarırsa bunu dengelemek için nasıl bir makyaj uygulayalım?

Kryolan-Ultra-Make-Up-BaseKryolan Ultra Make-Up Base (92 TL) (11) serisinden Mint’ i lokal veya tüm yüze uygulayıp pigment farklılığını eşitleyebiliriz. Ardından renk eşitsizliği dengelenmiş cildimize istediğimiz makyaj uygulamasını yapabiliriz.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın