ARAMA YAP
Makyaj
0

Dumanlı gözler ve kuyruklu eyeliner sezonu…

makyaj1Charm&Beauty, Make Up For Ever Eğitim Müdürü Burcu Gözde ile, 2014/2015 Sonbahar-Kış makyaj trendlerini konuştu. Bu sezon siyah, kahve, mürdüm gibi güçlü tonları kullanacağız…

2014/15 Sonbahar-Kış trendlerinden rock-chic/grundge akımını makyajımıza nasıl yansıtabiliriz?

Bu akımı doğru uygulamak için, ya makyaj tarzınızı ya da makyaj renk skalasını eşleştirmeniz yeterli. Dağınık dumanlı gözler tarzını sevmiyor ya da kendinize yakıştırmıyorsanız, siyah, kahve ya da mürdüm gibi koyu ve soğuk renkleri makyajınızda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kahverengi bir kalemi, gözünüzün üstüne süremk yerine, sadece altına sürüp dağıtmayı deneyin.

Bu sezon, gözlerde hangi tonlar moda? Rock-chic trendini yakalamak için hangi far, eyeliner ve rimeli önerirsiniz?

Sezonun en belirgin trendi elektrik mavisi gibi canlı renkler. Aynı zamanda metalik koyu renkleri de kullanın. Kuyruklu eyeliner trendini de unutmayın. Gözlerde rahatça sürüp yayabileceğiniz Make Up For Ever Kohl Pencil (44 TL) 10K, 9K, 8K tonlarını ya da Make Up For Ever Aqua Cream (61 TL) 1, 14 ve 17 renklerini deneyin.  

Ten makyajımız nasıl olmalı? Hangi tene ve cilt tipine, hangi ton ve formda allık kullanmalıyız?

Ten makyajınız maske gibi olmamalı. Eğer sorunlu bir cilde sahipseniz bile ince bir fondöten uygulamalı ve sorunlu bölgeleri lokal olarak kapatmalısınız. make1Fondöten rengi ciltle aynı tonda seçilmeli. Fondöten cilt rengini değiştirmek için değil, cilt kusurlarını kapatmak için kullanılmalı. Eğer cildinizin tonunda memnun değilseniz, daha hafif renk veren Make Up For Ever HD Primer (91 TL) kullanın. Bunlar fondötenin altından gerekli renk düzenlemelerini yapmak için idealdir. Mesela cildinizdeki kızarıklıkları kapatmak için yeşil renkli primer kullanın. Solgun tene pembe primer’la renk verebilir, beyaz tene karamel rengi primer ile sıcaklık katabilirsiniz. Daha sonra cildinizle aynı tonda fondöten uygulayın. Allık seçerken cilt tipinden ziyade, nasıl bir etki istediğinize karar vermelisiniz. Make Up For Ever HD Cream Blush (73 TL) gibi allıklar ikinci ten gibi duruken, daha belirgin etki ya da ışıltılı görünüm için Make Up For Ever Sculpting Blush (68 TL) renklerini deneyin. Eğer cildinizde belirgin gözenekler ve sivilce gibi doku sorunları varsa parlak ve ışıltılı ürünleri tercih etmeyin.

Dudaklarda hangi tonlar öne çıkıyor?

Dudaklarda son derece doğal ton ve yapıdaki rujlar öne çıkıyor. Yarısı nemlendiriciden oluşan Make Up For Ever Rouge Artist doğal renkleri (59 TL) ya da mürdüm, koyu bordo gibi koyu tonlar kullanın.

make2Gece ve gündüz makyajı için, sezon trendlerine uygun, ten, göz ve dudak renkleri önerebilir misiniz?

Ten renginin modası olduğuna inanmıyorum. Allık rengi de makyaja ve ten rengine göre belirlenmeli. Gözlerde metalik tonlar, eyelinerlar ve ultra açık göz makyajları moda. Dudaklarda ise doğal tonlar tercih ediliyor.

Rock-chic ve grundge akımlarından başka, hangi trend öne çıkıyor? 60’lı yıllar trendini makyajımıza pratik bir şekilde nasıl yansıtabiliriz?

60’lı yılların en önemli trendi eyeliner ve ekstra büyütülmüş gözler. Bunun için kendi göz şeklinize yakışan tipte eyeliner ve özellikle gözün içine sürülen beyaz göz kalemi etkili olacaktır. Bu sezon mutlaka takma kirpiklerden de faydalanın.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın