ARAMA YAP
Moda
0

Düğün Mevsimi

Düğün sezonu geldi, çattı. Gelin adaylarının tatlı telaşının başında hayallerini süsleyen gelinliği bulmak geliyor. Bahar ve yaz gelinleri için sezonun ön çıkan trendlerine birlikte göz atıyoruz. Bir prenses kadar zarif ya da yıldızlar kadar ışıltılı olabilirsiniz. Hayalleriniz de nasıl bir gelin olmak var. Bu sezon moda dünyası tüm isteklerinize kulak veriyor. Binlerce farklı model arasında kararsız kalabilirsiniz, unutmayın önemli olan tarzınızı yansıtan gelinlikte tercih kılmak.

2018 İlkbahar/Yaz tasarımlarında kendinizi kimi zaman bir çölde, kimi zaman ise bir masal dünyasında ya da doğanın kucağında hissedebilirsiniz. Öncelikle düğün konseptinize uygun olan ve sizin vücut yapınıza hangi modelin uygun olduğuna karar vermelisiniz.

Çöl Rüyası

Arizona’nın özgür ve asi ruhunu yansıtan gelinlerde farklı bir hava yakalamak adına daha cool tasarımlara yönelim var. Farklı bir stile sahipseniz ve en özel gününüzde kendi tarzınızı yansıtmak istiyorsanız tercihinizin daha maskülen modellerden yana kullanabilirsiniz. Asaf Dadush dantelin cazibesini ip detaylarla zenginleştiriyor. Bu model yaz düğünleri için iyi bir tercih olacaktır.

Asalet Omuzda

Bu sezon yine omuzlar rol çalıyor. Omuzların özgür bırakıldığı tasarımlar fırfır, ip, saçak ya da çiçek gibi detaylarla süsleniyor. Birçok modacının ve markanın koleksiyonunda düşük omuz ya da sadece omuzların açıkta bırakıldığı modelleri tercih ettiğini görüyoruz. Elihav Sasson modeli gelinlikte açıkta bırakılan omuzlar güpürle ön plana çıkartılıyor.  Sizde dekolteyi omuzdan vermek istiyorsanız, binlerce model arasında kararsız kalabilirsiniz.

Derin Dekolte

Gelinlik modelini seçerken tek bir bölgeden dekolte vermeye özen gösterin. Bu sezon sırt, omuz, bel ve göğüs dekoltesini modellerde sık sık göreceğiz. Bu sezonun en dikkat çeken trendinden biri de derin V dekoltesi oluyor. Elihav Sasson’ın yeni sezonunda en dikkat çeken modellerinden biri olan bu gelinlikte derin bir V dekolte kullanılmış. Dekolteyi kibar ve güzel gösteren ise tabii ki ince askı tercih edilesi oluyor. Siz de göğüs dekoltesini tercih edenlerdenseniz, bu tarz bir model seçimi yerinde olacaktır. Özellikle ince uzun boyunlu olanlar derin V modelleri seçmeli.

Işıltının Dansı

Hayatımızın en özel gününde bir yıldız kadar parlamak isteriz. Tüm gözlerin üzerinizde olması için seçiminizi iddialı bir gelinlikten yana yapabilirsiniz. Bu sezon moda dünyası yüksek dozda ışıltı içeriyor. Günlük giyimi de etkisi altına alan parıltı ve taş detaylar, gelinliklerin vazgeçilmezi… Elihav Sasson modeli bu gelinlikte de gördüğünüz gibi dantel üzerine parıltı ve taş işlemelerle gecenin yıldızı olabilirsin.

Masalsı Düş

Danteller, işlemeler, tüller, taşlar ve nakışlar… Bembeyaz uzun bir duvak… Bunlar her zaman masalsı gelinlerin hayallerini süsler. Sizin de hayalinizdeki gelinlik görkemli ve kibar ise  tasarımlarda bolca dantelin kullanıldığı, omuzların vatka ve güpürlerle vurgulandığı modelleri tercih edebilirsiniz. Masalsı tasarımların mimarı Galia Lahav bu sezonki koleksiyonunda yine ihtişamlı modelleri ile kendinizi masal dünyasının prensesi gibi hissetmenizi sağlıyor. Tercihiniz bu tarz romantik modellerse, mutlaka dantelin zarif dokunuşunda yararlanın.

Yüksek Dozda İhtişam

Gelinlik her zaman ihtişamlıdır. Bir de bunu değerli taşlar, simler ve parıltılarla süslediğinizde göz alıcı görünür. Birçok farklı tasarımcının bu yıl koleksiyonunda göz alıcı ihtişama sahip parçalar dikkat çekiyor. Bunlardan biri de Milla Nova… Bunun yanında moda dünyasının abiye ve gelinlikte masalsı ve ihtişamlı tasarımların mimarı Zuhair Murad, Galia Lahav ve Ziad Nakad gibi isimler var. Gelinlik modelinde belirleyici unsurlardan biri de düğünün yapılacağı mekan oluyor. Eğer Çırağan Sarayı gibi bir atmosfere sahip bir mekan tercih ederseniz, seçiminizi bu tarz bir gelinlikten yana kullanabilirsiniz.

#düğün, #gelinlik, #moda, #gelin

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın