ARAMA YAP
Vücut Bakımı
0

Dikkat! Boyun ve dekolte bölgesi yaşınızı ele verir!

 

boyunYaşlanma karşıtı serumlara, göz çevresi kremlerine yatırım yapmaktan çekinmiyorsunuz ama boyun ve dekolte bölgenizi ihmal etmekte sakınca görmüyor musunuz? Charm&Beauty, vücudun en çabuk kırışan bu bölgenizi korumak, onarmak ve güzelleştirmenin yollarını sizin için araştırdı.

Kadınlar dekolteyi açıkta bırakan bluzlar ve elbiseler giymeye bayılır, böylece bu bölge zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalır. Boynumuzu korumayı genelde geç 30’lu yaşlara kadar umursamayız bile. Boyundaki kırışıklık ve kahverengi lekeleri fark eden bir kadın ise, dekolteyi açıkta bırakan kıyafetlerden hemen vazgeçer ve eşarp koleksiyonuna yenilerini eklemeye koyulur…

Boynumuz aslında çok çabuk kırışır, hatta bize yüzümüzden bile önce ihanet eder. Boyun derisi, yüz derisinden daha ince ve hassastır. Güneşten de fazlasıyla hasar görür. Yüzümüze oranla çok daha fazla baskı altındadır. Gün boyu kıvrılır, katlanır, şekilden şekle girer. Aynı baskı gece uyurken bile devam eder.

Başınızı dik tutun!

Gün içinde okurken, yazarken, düşünürken, bilgisayar karşısında çalışırken, boynumuz daima öne doğru eğilir. Sonunda boyun kat kat kırışır ve bazılarımızın gıdıları bile büyür. Masa başında, saatlerce başımız öne doğru eğik olarak çalışmak, hem kırışıklık hem de kireçlenmeye sebep olur. Bu sebepten başınızı dik tutmaya alışın. Bunu başarmak için sırt ve omuzları da dik tutmak gerekir ki, böylece bütün duruşunuz, vücut diliniz olumlu yönde etkilenir.

Gece uyurken…

Yüksek yastıklar, yüzümüzün ve boynumuzun kırışmasına katkı sağlar. Yastıksız ve sırt üstü yatmaya çalışın. Uykunuzda durmadan sağa sola dönerseniz, boynunuz yıpranır ve zaman içinde kırışır. Saten bir yastık kullanarak kırışıklık izlerini azaltabilirsiniz ama zaman içinde basınçtan oluşan çizgiler meydana gelir. Vücudunuzun şeklini alan visco yastıkları kullanın. Sırt üstü yatmak için, seyahatlerde kullanılan ve boyna takılan şişme yastıkları deneyin. En azından bir havluyu kıvırarak boynunuzun altına yerleştirin. Böylece uyurken sağa sola dönmeniz azalır, omurganız dinlenir, hem de boyun, dekolte ve yüzünüzde yastık izleri oluşmasını engellersiniz.

Güneşe kışın bile dikkat edin!

Boyun ve dekoltemiz, güneşte en çok kuruyan, kırışan ve lekelenen bölgedir. Zararlı UV ışınları ve solaryum, hasar verici etkisini boyun ve dekolte üzerinde gösterir. Boyun derisi kısa sürede kalınlaşır, kabalaşır ve kırışır. Yüzümüze kat kat koruyucu kremler süren birçok kadın, nedense boyun ve dekolte bölgesine krem uygulamaya üşeniyor ya da unutuyor. Güneşten koruma, yüz temizleme, peeling ve nemlendirme adına, yüzümüze yaptığımız her uygulamaya, boyun ve dekolte bölgemizi de dahil etmeliyiz.

Bakım ürünlerine yatırım yapın!

Boyun ve dekolte bölgenize hor davranırsanız ve o size ilk kırışıklıkları verene kadar beklerseniz, oluşan katları onarmanız güçleşecektir. E

ğer ailenizde kalıtımsal olarak çabuk kırışan boyunlar varsa, boyun kremi kullanmaya, 27-28 yaşınızdan itibaren başlayın. 30’lu yaşlardan sonra ise, besleyici, sıkılaştırıcı, kırışıklık önleyici boyun kremlerini aksatmadan kullanmaya devam edin.

Boyun kremleri, ihtiyacınıza göre sabah koruyucu, gece besleyici olarak formüle edilmiş. Bu ürünleri ihmal etmeyin ve düzenli kullanımla büyük verim alacağınızı hatırlayın. Yumuşatıcı besleyici bitkisel yağlar, lanolin, vitaminler, mineraller, elastikiyet takviyesi yapan aktif maddeler, boyundaki ince derinin emebileceği şekilde imal edilmiş. Yüzünüze uyguladığınız yaşlanma karşıtı serumları da kullanabilirsiniz ancak boyun ve dekolte bölgesi için özel olarak tasarlanmış ürünlerden daha çok verim alırsınız. Charm&Beauty, sizin için en uygun boyun ve dekolte bakım ürününü seçmenize yardım ediyor.

boyun1

Herbalife Skin Activator Dekolte Kremi 144 TL

İçeriğindeki glukosamin kompleksi sayesinde, boyun, göğüs ve dekolte bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasına, cildin nemli bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

boyun2

Avon Anew Clinical Infinite Lift Sıkılaştırıcı ve Şekillendirici Krem 34,80 TL

Zaman, hava, su kirliliği, güneş gibi dış etkenlerin en çok etkilediği yüz, boyun ve dekolte bölgesinde gençlik iksiri görevi görüyor. Etki ettiği bölgelerde hatları belirginleştirip biçimlendirerek olumsuz etkileri tersine çeviriyor.


boyun3

Dr. Brandt Do Not Age Sıkılaştırıcı Boyun Kremi 209 TL

Platinyum peptit teknolojisi ile oluşturulmuş bu krem, boyun bölgesinde etkili bir nemlendirme ve sıkılaştırma sağlıyor, cilde elastikiyetini yeniden kazandırıyor. Sevil Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

boyun4

Mama Mio Boob Tube Bust&Neck Firmer 189 TL

İçeriğinde ciltte kolajen azalmasına engel olan, esnekliği arttıran CoQ10, cildin doğal Omega 3, 6 ve 9 dengesini sağlayan çuha çiçeği yağı, cildi yumuşatıp nemlendiren tatlı badem yağı bulunuyor. Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklara çare oluyor. Harvey Nichols mağazalarında bulabilirsiniz.

boyun5

Murad Rejuvenating Lift for Neck and Decolette 250 TL

Mango, muz gibi botanik meyve özleri ile birlikte çalışarak, boyun ve dekolte bölgesindeki cildin kolajen üretimini arttırıyor. A Vitamini ise hücre üretimini destekleyerek kırışıklıkları azaltıyor.

boyun6

Carita Progressif Anti Age Perle de Jeunesse Boyun ve Dekolte Kremi 259 TL

Boyun ve dekoltede oluşan sıkılık kaybını gideriyor, çizgileri düzeltip cildi yaşlanmaya sebep olan dış etkenlerden koruyor. Sabah ve akşam, aşağı doğru, çene altından dekolteye sürmelisiniz.


boyun7

Dr. Hauschka Regenerating Neck and Decolette Cream 199,95 TL

En kaliteli doğal bileşenlerden elde edilen bu yoğun bakım kremi, cildin doğal fonksiyonları üzerinde uyarıcı etki göstererek cildin kendini yenileme sürecini destekliyor. GNC mağazalarında ya da gnc.com.tr sitesinde bulabilirsiniz. Dr. Hauschka Regenerating Gündüz Kremi ve Göz Kremi alana, Dr. Hauschka Regenerating Boyun ve Dekolte Kremi bedava veriliyor.

boyun8

Estée Lauder Re-Nutriv Ultimate Lift Boyun ve Dekolte Kremi 453 TL

Hassas bir dokuya sahip olan boyun ve dekolte bölgesini toparlayarak daha sıkı bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Yoğun nemlendirici özelliği ile cildi beslerken, kırışıklık, sarkma gibi sorunlara karşı savaşıyor.

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın