ARAMA YAP
Söyleşi
0

Derma-E Cilt Bakım Markası Artık Türkiye’de

derma1Her cilt tipine ve ihtiyacına yönelik etkili, doğal sonuçlar sağlayan ürünleri ile tanınan Derma-E cilt bakım markası nihayet Türkiye’de! Ürünlerin içeriğinde, etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış vitaminler, antioksidanlar ve bitkiler bulunuyor. Charm&Beauty, markanın kurucusu Profesör Doktor Linda Miles ile sizin için tanıştı.

Kadınların muzdarip olduğu en genel cilt sorunları nelerdir?

Kadınlar yaş aldıkça, ciltlerinde birtakım problemler oluşur. Yüzdeki ince çizgiler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, renk dengesizliği, kahverengi lekeler ve pürüzler, kadınların canını sıkar. Vücutta ise çatlaklar, mantar, pul pul dökülme, kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlar ortaya çıkar.

Kuru cilt, rozasea veya akne gibi sorunlarla doğal içerikli ürünler sayesinde baş edebilir miyiz?

Doğal malzemelerin içerdiği fito-kimyasallar farklı cilt sorunlarıyla baş edebilecek kudrete sahiptir. Kuru, kaşıntılı cildi tedavi etmek için, Hint leylağı, dulavratotu, ayı üzümü, papatya ve biyoaktif E Vitamini gibi malzemeler içeren ürünleri tercih edin. Bu malzemeler, kaşıntılı kızarmış cildi yatıştırıp yumuşatmak konusunda oldukça etkili. A Vitamini de topikal olarak uygulandığında hücre yenilenmesini teşvik ediyor.

Akne sorunu için çay ağacını tüm kalbimle öneriyorum. Güçlü antiseptik ve anti-bakteriyel özelliği sayesinde akneleri yok edip yenilerinin oluşumunu önlüyor. Söğüt kabuğu, gül ağacı, lavanta ve papatya da akneye karşı etki ediyor. Bu malzemeler, tıkalı gözenekleri temizlerken ciltteki sebum dengesini sağlıyor. Cildi arındırıp rahatlatıyor.

Rozasea ise yanaklar, burun, çene ve alın bölgesindeki damarların kızarmasıyla belirgin hale gelen bir cilt rahatsızlığı. Rozasea hastalığından şikayetçiyseniz, içeriğinde Pycnogenol bulunan ürünleri tercih edin. Antioksidan özelliği olan bu doğal içerik, cildi yatıştırıp rahatlatıyor, kızarıklığı gideriyor. Kılcal damar duvarlarındaki kolajen liflerine bağlanarak ciltteki kılcal damarları koruyor. Böylece cildin kızarmasını ve şişmesini önlüyor.

Doğal cilt bakımını nasıl algılamalıyız?

Doğal cilt bakımı ürünleri, cildi antioksidan, vitamin ve mineral içeren ürünlerle besleyip cilt sorunlarını gidermek için geliştirilmiştir. Bu kategorideki ürünler, paraben, petrolyum, mineral yağ ya da sodyum lauril sülfat gibi zararlı maddeler içermez. Piyasanın önde gelen doğal cilt bakımı markaları, üretim sürecinde çevreye ve canlılara zarar vermemeye dikkat eder.

Daha canlı ve genç görünen bir cilde sahip olmak için hayat tarzımızda ne gibi uygulamalar yapmalıyız?

Sağlıklı bir cilt için vücudumuzun da sağlıklı ve zinde olması lazım. Vücudumuza besin değeri yüksek yiyeceklerin girmesine izin vermeli, şeker, beyaz un, derma2kafein ve alkol gibi zararlı ürünlerden uzak durmalıyız. Sigara cilt için çok zararlıdır çünkü cilde hasar veren serbest radikallerin oluşumunu tetikler. Her gün sekiz bardak su içerseniz cildinizin daima nemli kalmasını sağlarsınız. Egzersiz kan dolaşımını hızlandırır böylece tüketilen besinler vücudun her bölgesine eşit miktarda ulaşma şansı bulur. Vücut terlediğinde toksinlerden arınır. Tabii ki yeter kadar dinlenmeyi de unutmamalıyız.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için sağlıklı yaşam tarzı tek başına yeterli olmaz. Cildimizin güzelliğini ve sağlıklı ışıltısını korumak için, ergenlik yıllarından itibaren başlayıp düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmalıyız.

Topikal olarak uygulanan E vitamini ne gibi faydalar sağlar?

E Vitamini cildin doğal koruyucu bariyerini güçlendirir. Doğal yaşlanma süreci ve çevresel faktörler, cildin bariyerinin hasar görmesine sebep olur, böylece cilt nem kaybedip kurur. E Vitamini, nemi cilde hapsederek cildin daima yumuşak kalmasını sağlar. Güçlü bir antioksidan olan E Vitamini, cildi serbest radikallerin sebep olduğu çevresel hasara karşı koruyarak yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olur. 

Derma-e ürünlerinin içeriğinde başka hangi güçlü maddeler bulunuyor?

Derma-e sağlıklı antioksidan, bitkisel madde ve antioksidanları içeren ürünler geliştirerek cilt sağlığına katkıda bulunmayı hedefliyor. Doğal formüllerimiz, birçok farklı cilt sorununa çare olmak üzere tasarlandı. DMAE insan vücudunda doğal olarak bulunan bir besin maddesidir. Boyun ve yüzdeki sarkmaları toparlayıp sıkılaşmayı sağlar. Güçlü antioksidan C Vitamini, hem yaşlanmaya karşı savaşır, hem de zararlı UV ışınlarının yol açtığı hasarı tamir eder, melanin üretimini yavaşlatıp ciltte kahverengi lekelerin oluşumunu engeller.

Doğanın nem mıknatısı olarak kabul edilen Hyaluronik Asit, su moleküllerini kendine çekip bağlıyor, böylece cilt üzerinde bir nem deposu oluşturarak cildin daima taze ve yumuşak hissetmesini destekliyor. Hücre yenileme özelliği olan A Vitamini, cansız cilt hücrelerini eksfoliye edip, genç hücrelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Araştırmalar, topikal olarak uygulanan A vitamininin ince çizgi, kırışıklık ve cilt lekelerini hafiflettiğini ortaya koyuyor.

derma3Cilt bakımında, doğal içerikler de en az kimyasal içerikler kadar etkili olabilir mi?

Doğal cilt bakım ürünleri, yüksek ölçüde antioksidan, karotenoid, biyo-flavonoid içerir, ayrıca antiseptik, anti-bakteriyel ajanlar da bulundurur. Bu bileşenler, vücuda ve cilde iyi gelen, hasarların tamir eden özelliklere sahiptir. Bu faydaları sentetik maddelerle sağlayamazsınız. Tüketici olarak seçim hakkınız var. Sizin ve çocuklarınızın cilt sağlığına yatırım yapmayı seçmek sizin elinizde. Derma-e ürünlerini tercih ettiğinizde, cildinizi, çevreyi ve dünyayı daha iyi hale getirmek için bir adım atmış oluyorsunuz.

Şu anda hangi inovasyonlar üstünde çalışıyorsunuz?

Derma-e, daima daha güçlü doğal içerikler, teknolojik yenilikler ve küresel tüketici trendlerini araştırıyor. Geliştirdiğimiz formüllerin ne kadar etkili olduğunu sürekli olarak test ediyoruz. Tüketicilerin çevresel hasarları onarıma yönelik ürünler tercih ettiğini biliyoruz. Şu anda cildi toksinlerden arındırıp hayati yapı maddelerini sağlayan, cildi oksidatif strese karşı daha dayanıklı hale getiren bir detoks formülü üzerinde çalışıyoruz.

Paraben neden düşman olarak lanse ediliyor? Paraben cilde ne zarar verir?

Cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde kullanılan parabenler, cilt tarafından emilip vücuda zarar verebiliyor. Derma-e ürünlerinde, koruyucu madde olarak paraben asla kullanılmıyor.

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın