ARAMA YAP
Cilt Bakımı
1

Cilt Sorunları Ve Yaşlanma Karşıtı Tedavide Yeni Yöntem: Plexr

plexr1Charm&Beauty, Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Koral ile Plexr uygulamasının inceliklerini konuştu. Her türlü akne, güneş lekesi, yaşa bağlı çizgi ve kırışıklıklarınızdan en fazla üç seansta kurtulabilirsiniz.  

1- Plexr kimler için uygun bir yöntem?

Plexr, alt ve üst göz kırışıklıklarından şikayetçi ama ameliyat olmakla olmamak arasında kararsız kişilerde, yüzde smoker line dediğimiz üst dudak kırışıklığı olanlarda, boyun kulak önü çizgilenmeleri ve kırışıklıklarında, güneş ve hamilelik lekesi gibi leke sorunu olanlarda, akne lekesi ve benzeri yara izlerinde, akne tedavisi ile yüzeysel siğil, ben vb. alınmasında  yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın kullanılabilen bir yöntem.

2- Çalışma sistemi nasıl?

Cihazla cilt arasındaki potansiyel farkını kullanarak havadaki oksijeni  plazma enerjisine dönüştürerek ortadan kaldırmak istediğiniz lezyona değmeden bir ark oluşturmak suretiyle dokuyu süblimleştirerek(buharlaştırarak) etki eden bir sistemdir. Yani bir nevi gücünü havadan alır, bizi enerjinin dördüncü hali olan Plazma Enerjisi ile tedavi eder diyebiliriz.

3- Avantajları nelerdir?

Botoks vb yapılmasına rağmen bazı göz kapaklarında sarkmalar ve kırışıklıklar kalabiliyor,  genç yaşlarda bu sebepten tercih edilebilecek bir yöntem. Düşük göz kapaklarında da uygun vakalarda yaşa bağlı olmaksızın çözüm sunabiliyoruz Plexr ile. Lekeler başlı başına bir sorun, çeşitli leke çıkaran kozmetikler ilaçlar kullanılmasına, lazer vs yapılmasına rağmen bazen inatçı lekelerle baş edebilmek mümkün olmuyor. Plexr ile plasma enerjisi yüzeyel lekelerde bir seansta derin yani dermal olan lekelerde iki ya da üç seansta çözüm olabiliyor, tabii hepsi için geçerli olan çok iyi kapatıcı koruyucu kullanmak şartıyla.

Bunun yanı sıra, göz kapakları ameliyat olma sınırına gelen fakat ameliyat olmaktan çekinen, bu durumdan rahatsız olan kişiler için çok güzel bir seçenek. Sadece lokal anestezik kremler ile uyuşturularak yapılabilen ve kısa sürede iyileşme, ağrı ve acı gibi işlem sonrası sorunu olmayan, yan etkisi olmayan bir tedavi seçeneği. Yine dudak üstü sigara çizgilerinde dolgu vb. ile kırışıklıkları ortadan kaldırmak kolay olmuyor ve etkisi kısa sürüyor. Bu bölge tedavisi içinde bir iki seneye varan iyileşme iyi bir alternatif. Boyun bölgesi kırışmaları ve sarkmaları da daha uzun sürelerde bu yöntemle sorun olmaktan çıkabiliyor.

4- İzler, kırışıklıklar kaç seansta iyileşme sağlıyor?

Ortalama olarak ayda bir yapılan seanslarla bir ya da üç seans diyebiliriz. Gençlerde ve kırışıklıkları henüz ameliyat olma seviyesine gelmemiş göz kapaklarında bir seans yeterli olabiliyor. Tamamen kişinin ve kırışıklıkların  durumuna göre seans süreleri değişiyor, herhangi bir yan etkisi olmadığı için sorunun durumuna göre gerektiği zamanlarda uygulanabilme seçeneği sunması da ayrı bir avantajı.

5- Geri dönüş nasıl olur? Tekrar gerekir mi?

Göz kapağı için ameliyat olanlarda verilen kadar süre verebiliriz yani beş ya da on yıl, tabii daha erken de sorun oluşabilir ama herhangi bir ikinci seansın sakıncası yoktur. Lekeler en zor tedavi olan ve baş ağrıtan sorundur… Çok iyi korunurlarsa aynı yerde olmaz, kırışıklıklar içinse yaşa ve duruma bağlı olarak bir iki sene ortalama süre verilebilir. Akne ve yara izi gibi leke dokularında sorunun genişliğine ve derecesine göre birkaç seans tedavi gerekebilir. Tekrarlama olmaz bunlarda. Yüzeysel benlerde ve siğil gibi lezyonlarda genelde tek seans tedavi yeterlidir, tekrarlamaya gerek yoktur.

6- Uygulanması zararlı olan durumlar var mı?

Sadece otoimmün dediğimiz bağışıklık sistemi bozuk olanlarda, kronik cilt hastalığı olanlarda uygulanmaz.plexr2

7- Hangi durumlarda kullanılmasını öneriyorsunuz?

Plexr in en etkili olduğu rahatsızlıklar (ameliyatsız blefaroplasti) alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları başta olmak üzere yüzdeki kırışıklık ve sarkmalar, lekeler (güneş, hamilelik), akne izleri ve yara izleri, skar dokusu, akne tedavisi, epidermal yani, yüzeysel benler, siğillerde tercih edilebilir.

8. Hangi Kliniklerde Plexr uygulanıyor?

Türkiye’ye yeni gelen bu sistem; İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya gibi şehirlerimizde, dermatoloji poliklinikleri ve hastanelerde uygulanmaya başlandı.

Tüm referanslar için: www.plexr.com.tr/referanslar

İstanbul: dr&dr Slim & Beauty www.dranddr.com.tr

Ankara: ArtPlast Estetik Cerrahi Kliniği

www.artplastestetik.com

Antalya: Antalya Yaşam Hastaneleri

www.yasamhastaneleri.com

Hazırlayan: Aslı Delikara

 

 

 

 

Paylaş:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest
 • mail

There is 1 comment

 • Birsel Kalabak dedi ki:

  Mersin kliniginin adını verebilirsiniz. Teşekkürler

 • Leave a comment

  Want to express your opinion?
  Leave a reply!

  Bir cevap yazın