ARAMA YAP
Makyaj
0

Belirgin Ve Çarpıcı Dudaklar

dudakGüzelliğinizin taçlanması için ifadesi güçlü, belirgin dudaklara ihtiyacınız var! Rujun en fazla tüketilen kozmetik ürünü olmasına şaşmamak lazım. Dudak makyajınızı özenerek yapmalısınız. Ne kadar özenli olursanız, konturlar ve renkler o kadar kalıcı olacak, böylece makyajınızı gün içinde, sürekli olarak tazelemenize de gerek kalmayacak.

ANA KURALLAR

Baz oluşturun!

Yüzünüze sürdüğünüz fondöteni dudaklarınıza da uygulayın. Doğal renkli bazın üzerine uygulanan rujun rengi daha çok öne çıkacaktır. Özellikle açık renk ruj uygularken, bu kurala daha çok dikkat etmelisiniz. Fondöten kurumuş dudak kırışıklıklarını da gizler.

Belirginleştirin!

Rujunuzla aynı renk veya bir açık ton dudak kalemiyle, dudakları çerçevelendirin. Böylece dudaklar şekillenecek ve ruj için bariyer oluşacak. Givenchy Lip dudak1Liner (61 TL) (1) suya dayanıklı özel formülü ile dudaklarınızı belirginleştirmenize yardımcı oluyor. Sephora Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

Dikkatlice uygulayın!

Ruju küçük ve sert bir dudak fırçasıyla sürün. Bu şekilde hem daha kontrollü uygularsınız hem de rengi daha kolay işlersiniz. Rujunuz daha kalıcı olacaktır. Sürerken kelemle çizdiğiniz dış çerçevenin dışına taşırmamaya dikkat edin.

Sabitleyin!

Fazla gelen boyayı alarak kalıcılık sağlayın. İnce bir kağıt mendili dudakların arasına alın ve bastırın, kısa bir süre bekletip çekin. Dudağınızdaki rengin biraz daha mat görünmesini istiyorsanız, biraz pudraya batırılmış pudra fırçasını kağıt mendilin üzerinde gezdirin.

 

Mat etki…

Son derece trendy olan mat bir görünüm yakalamak için kalemle dudağınızın tamamını boyayın. Pürüzsüz dudakların üzerinde yumuşak ve bir o kadar da kalıcı bir renk oluşturuyor.

dudak2Parlatıcı…

Mat görünümlü dudaklar yerine dudaklarınızın tatlı bir ışıltıya sahip olmasını istiyorsanız, kenarlarını çizip içini rujla boyadığınız dudakların üzerine biraz parlatıcı uygulayın. Silva Belleza Dudak Parlatıcısı (14,15 TL) (2) içeriğindeki E Vitamini sayesinde dudakları dış etkenlerden de koruyor. İçinde bulunan aynası ve ışığı sayesinde karanlık ortamlarda bile kullanım kolaylığı sağlayan Gosh dudak3Light’n Shine Lip Glaze (31,50 TL) (3) dudaklara yoğun renk ve parlaklık veriyor. Gratis Mağazaları’nda bulabilirsiniz.

GÜÇLÜ RENKLER…

Üstünden geçin

Kağıt mendili dudaklara bastırdıktan sonra, üzerinden tekrar rujla geçin. Böylece renk daha güçlü olacak.

Pastel tonlar…

Rujunuzun rengi pastel tonlarındaysa dudak kaleminin çok koyu olmamasına dikkat edin, aksi hale kontur çizgisi fazla belirgin olur ve nahoş bir görüntü oluşturur.

İnce dudaklar…

Ruju taşırmış etkisi oluşturmadan daha dolgun görünen dudaklar oluşturmak için hileye başvurun. Dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ve dudakların köşe kıvrımlarını da boyayın. Sonra rengi ruj fırçası ya da parmağınızla, ortalara doğru dağıtın. Veya üzerinden daha açık renkli bir rujla geçin.

Asimetri…

Üst dudak ince, alt dudak dolgunsa, sadece üst dudağın kenarlarını çizin. Kontur dışarı taşmasın, bu hoş olmuyor. Sonra da rujunuzu uygulayın.

HANGİ FORMÜLÜ SEÇELİM?

Piyasada çok fazla marka ve hepsinin de birkaç farklı formülde hazırlanmış ruj türü bulunuyor. Bu kadar çok çeşidin arasından seçim yapmak gerçekten de kolay değil. Charm&Beauty farklı ruj formüllerini sizin için araştırdı. Seçimi dudaklarınızın biçimine ve keyfinize göre yapın.

dudak4Nemlendirici etkili…

Kuru dudakları olanlar nemlendirici etkili, balm formunda parlatıcılar kullanmalı, böylece dudaklar daha yumuşak ve pürüzsüz görünür. Formülü yüzde 70 oranında kapatıcı ve yumuşatıcı maddelerden oluşan Max Factor Colour Intensifying Balm (34,90 TL) (4) içeriğindeki mango yağı, shea yağı ve kakao yağı ile dudakları besliyor. Doğal bir parıltı için tek katman, daha yoğun, çarpıcı bir renk için birden fazla katman uygulayıp tam pigmentli ruj etkisi oluşturabilirsiniz. Youngblood Lipstick (77 TL) (5) ayçiçekdudak5 yağı ile dudakları yumuşatıp nemlendirirken, E Vitamini ile koruyor. Kalıcılığını gün boyu koruyor.

Saten, ipeksi rujlar…

Kuru dudaklılar, saten etkili rujları da tercih edebilir. Dudakları nemlendirip besleyen bu rujlar parlak bir dudak6görünüm de veriyor. İçeriğinde yüksek oranda yağ bulunduran bu tür rujlar, dudakta göründüğünden daha açık renkli durabiliyor. Bu formülün orijinal rengini elde etmek için birkaç kat uygulamak gerekiyor. Hafif formülüyle kolayca uygulanan Nars Liguria Ruj (80 TL) (6) dudaklara ipeksi bir his veriyor, antioksidanlarla besleyip nemlendiriyor. Note Rich Color Ruj (19,90 TL) (7) dudak kenarlarındaki dudak7ince çizgileri azaltarak pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

Mat dudaklar…

Daha yoğun renk ve ifadeli dudaklar isteyen kadınlar mat rujları tercih etmeli. Üstelik dudakları daha genç de gösteriyor. Mat rujları sürmeden evvel E Vitamini veya aloe vera içeren dudak bakım ürünleri dudak8kullanın. Tom Ford Lip Color Matte (158 TL) (8) sihirli dokunuşuyla çarpıcı renkler sunuyor.

 

Kremsi formül…

Küçük dudaklara sahip kadınlar kremsi formülleri tercih etmeli. Fazla parlak olmayan bu rujlar dudaklara pürüzsüzlük veriyor. Sonrasında rengi daha da parlatmak için dudak parlatıcısı da uygulayabilirsiniz. Kremsi rujlar dudakları korumak için daha çok balmumu içeriyor. Laura Mercier Créme Lip Color Ruj (84 TL) (9) dudaklarda dudak9mükemmel görünüm sağlarken bakım da yapıyor. Çuha çiçeği, üzüm çekirdeği, shea yağları, A ve E Vitamini içeriyor.

Metalik ışıltı…

Işığı yansıtarak dudaklara çarpıcı bir görünüm veren bu rujlardan hoşlanıyorsanız Dior Diorific dudak10Golden Shock Ruj (135 TL) (10) sizi memnun edecek. Bir tarafında saf ve yoğun renk sağlayan matlık, diğer tarafında ise metalik parlaklıkla birleşen pırıltılı bir dokunuş sunuyor.

DİKKAT!

Dudaklarınızın her zaman mükemmel ve genç görünmesini istiyorsanız dudak bakımını da ihmal etmeyin! Valmont Lip Repair (315,50 TL) (11) ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak dudak11dudak hattını etkin şekilde güzelleştiriyor. Rujunuzun kalıcılığını da geliştiriyor.

 

 

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın