ARAMA YAP
Makyaj
0

Bakışlarınızla Yüzünüzü Gençleştirin!

bakisDüzenli spor yapıyor, dengeli besleniyor ve geceleri uykunuzu iyi almaya çalışmanıza rağmen, yine de göz altlarınızda koyu halka ve torbalar mı oluşuyor? Yorgun görünen gözlerin genetik bir özellik olduğunu biliyoruz. Ama bu sebepten anne ve babanıza kızmanıza gerek yok. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ürünleri kullanarak, daha sağlıklı bir göz çevresi ve anlamlı bakışlara kavuşabilirsiniz.

Göz kapaklarının vücuttaki en ince deri tabakasına sahiptir. Kılcal damarlar cilt yüzeyine ne kadar yakınsa, halkalar da o kadar koyu olur. Vücudun su tutması, yemeklerde fazla tuz kullanmak ve farklı alerjiler, gözaltında torbalanmaya sebep olur. Torbalanmayı tamamen yok edecek sihirli bir formül maalesef yok ama onların görünümünü hafifletebilirsiniz.

DAHA AYDINLIK…

Sabah…

Uyanırken…

Gözaltlarınız çok mu şişkin? Bir bezin içine bir buz küpü sarıp göz çevresini sekiz çizer gibi ovuşturun, böylece şişkinliği azaltabilirsiniz.

Nazikçe uygulayın…

Göz kreminizi yüzük parmağınızla, gözün dış köşesinden iç köşesine doğru nazikçe uygulayın. Şişkinliği azaltmak için bunu birkaç kez tekrar etmeniz gerekir.

Ofiste…

Mola verin…

Bütün gün bilgisayar ekranına bakmak gözlerin kızarmasına sebep olabilir. Beş dakikanızı ayırıp gözlerinizi kapatmalısınız.

Öğleden sonra…

Rahatlayın…

Uzun bir günün ardından, buzdolabına iki ıslak papatya çayı torbası yerleştirerek soğuk kompres hazırlayın. Çay torbalarını, yatmadan evvel gözlerinizin üzerine yerleştirip birkaç dakika bekletin. Ardından, göz çevrenize hafif formüllü bir göz kremi uygulayın. Ağır formüller su birikimine ve torbalanmaya neden olabilir.

Gece…

Gözlerinizin doyasıya dinlenebilmesi için en az yedi saat uyumalısınız.

MÜKEMMEL GÖZ ÇEVRESİ ÜRÜNÜ…

Daha dinamik bakışlar için ihtiyacınızı karşılayacak ürünü doğru belirleyin.

GÖZ ALTI HALKALARI

1goz1

Clinique Even Better Eyes Dark Circle Corrector (149 TL) gözaltındaki halkaları gözle görülür biçimde yok ediyor.

PÜRÜZSÜZ

goz22

Dr. Brandt Glow Revitalizing Retinol Eye Cream (177 TL) retinol bazlı formülüyle göz çevresini canlandırarak, ışıltılı ve dinlenmiş bir bakış ortaya çıkarıyor. Kırışıklık ve çizgileri düzeltiyor. Sevil Parfümeri’de bulabilirsiniz.

ÇOK AMAÇLI

3goz3

Garnier BB Krem Göz Roll-on (11.25 TL) koyu halkalara ve göz torbası oluşumuna karşı etki eden haloksil maddesi ve cildi pürüzsüzleştirmeye yardım eden mineraller içeriyor.

KAPATICILAR

BU ÜRÜNLERDEN FAYDALANIN!

Piyasadaki kapatıcılar, göz altındaki istenmeyen koyu halkaları gizlerken, bölgenin görünümünü de pürüzsüzleştiriyor. İhtiyacınıza cevap veren en doğru ürünü tercih edin.

NEMLENDİRİCİ ETKİ

goz44

Max Factor Pan Stick Kapatıcı (39,15 TL) cilt lekelerini ve kusurları kapamaya yardımcı olurken, gözaltlarını nemlendiriyor.

KOYU HALKALAR

5goz5

La Prairie Cellular Brightening Eye Treatment (199 TL) içeriğinde bulunan Bioaktif Bileşim sayesinde, koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

ŞİŞKİNLİK

goz66

Physician’s Formula Youthful Wear Dark Circle Corrector+Concealer (68 TL) sarımsı bir kapatıcı olan bir tarafıyla koyu gözaltı halkalarını kapatıyor. Ten rengi olan diğer tarafı ise gözaltı rengini dengeliyor. Soğuk bilyesi ile gözaltındaki şişkinliği gideriyor.

İPUCU

Aydınlanalım…

Daha taze bir görünüm için, doğal ten renginizden bir ton daha açık bir kapatıcı seçin. Ama fazla açık bir ton seçerseniz hiç de güzel bir görünüm elde edemezsiniz. Kapatıcıyı gözaltından şakaklara doğru iyice yaydıktan sonra mat bir pudrayla sabitleyin.

AYDINLIK

7goz7

Kahve içmenize gerek yok. Doğru bölgelere uygulanan, kaliteli bir aydınlatıcı sayesinde, gözlerinizin daha dinamik ve göz çevrenizin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. The Balm Mary Lou Manizer Aydınlatıcı (50,50 TL) gibi parlak ve ışıltılı bir aydınlatıcı pudrayı, gözlerin iç tarafına, göz kapaklarının ortasına ve kaş kemiklerine uygulayın. Bakışlarınızın anında aydınlandığını göreceksiniz.

Biçimli kaşlar…

Aynaya bakarken kaşın en yüksek kısmını belirleyin. Parmağınızla bu bölgeyi yukarı doğru kaldırın. Sonra kaş altındaki kılları temizlemeye başlayın. Bir taraftan dört kıl alıp, diğer taraftan da kıl alın, ta ki kaşların altında çıkan kıllar tamamen temizlenene kadar. Sonra da bir kaş paletinden seçtiğiniz ton ile boşlukları doldurun. Yüzünüze losyon sürerken kaşlara değmemesine dikkat edin. Kaşlara ağırlık veren nemlendirici, kaşların daha düşük görünmesine sebep olabilir.

goz88

Youngblood Brow Artiste Auburn Mineral Kaş Farı Seti 132 TL

HAVALI KİRPİKLER

İPUCU

Kıvrık kirpikler her zaman daha havalı görünür ve gözlerin daha enerjik görünmesini sağlar. Önce bir kirpik kıvırıcısı, ardından da kaliteli bir maskara kullanın.

KİRPİKLERE TAKVİYE YAPIN!

Kirpiklere hacim verip daha yoğun görünmelerini sağlayan bir maskara tercih edin.

SUYA DAYANIKLIgoz9

9

Estée Lauder Sumptuous Waterproof Mascara (93 TL) benzersiz bir dolgunluk ve hacim kazandıran formülü ile suya karşı da oldukça dayanıklı. Böylece kirpikleriniz sağanak yağış altında bile biçimini koruyacak.

MEGA HACİM

goz1010

Max Factor Wild Mega Volume Mascara (42,99 TL) dolgunlaştırıcı fırçası ile daha yoğun ve daha uzun kirpikler oluşturarak bakışlarınıza anlam katıyor. Kirpiklere üç kat daha fazla hacim veriyor.

RENKLİ MASKARA

11goz11

Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils Baby Doll Mascara (100 TL) ultra ince dokusu sayesinde kirpikleri dipten uca kadar uzatıp kıvırıyor ve tutuculuğu gün boyu sürüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın