ARAMA YAP
Söyleşi
0

Anti-Oksidan Otoritesi: Skinceuticals

skinSkinceuticals ürünleri, senelerdir yapılan cilt kanseri araştırmalarında önemli etkisi gözlenen antioksidanlarla formüle edilmiş ve cilde ideal şekilde nüfuz ettiği kanıtlanmış. ABD’de üretilen Skinceuticals ürünleri, dermatologlar, estetik cerrahlar ve medikal spalarda kullanılıyor. Bu ürünler, yaşlanma belirtilerini düzeltme, sağlıklı cildi koruma ve ileride oluşabilecek hasarları engellemeye yönelik olarak geliştirilmiş. Skinceuticals Marka Müdürü Sibel Ayata Büyükkurnaz ile Skinceuticals markasının felsefesini ve ürünlerin doğasını konuştuk.

1. Kadınlar en çok hangi cilt sorunlarından şikayet ediyor?

Günümüzde biyolojik sebeplere ek olarak stres, hava kirliliği ve zararlı güneş ışınları sebebiyle kadınlar birçok cilt problemiyle uğraşıyor. Akne, güneş ışınlarının, hormonal dalgalanmanın sebep olduğu kahverengi lekeler ve kızarıklıklar, cilt kuruluğu veya aşırı yağlanma, kırışıklıklar kadınların en çok şikayet ettiği cilt sorunlarındandır.

2.Antioksidan içeren ürünler, kuru cilt, rozasea, akne, güneş lekesi gibi sorunlara nasıl çare oluyor?

Zararlı UV ışınları, çevre kirliliği, stres ve diğer dış etkiler ciltte oksidasyona neden olur ve kararsız oksijen molekülü olan serbest radikallerin oluşumu hızlanır. Serbest radikaller eşleşmek için hücre moleküllerinden elektron alır ve hücre elektronuna zarar geldiğinde hücre yapısı bozulur. Sonuç olarak ciltte kolajen yıkımı hızlanır, elastikiyet kaybı olur, lekelenme problemi ortaya çıkar ve erken yaşlanma belirtileri artar. Zaman içinde biriken hasarla birlikte cilt parlaklığını, esnekliğini ve dolgunluğunu da kaybeder.  Vücudumuz bizi serbest radikal saldırısından korumak için sürekli antioksidanları kullanır; antioksidanlar serbest radikalleri nötralize edip yok eder ve cilde içten bir koruma sağlarlar. Antioksidan ürünler de cildin doğal savunma sürecini destekler. Böylece antioksidanlar, serbest radikallerin sebep olduğu güneş lekesi, cilt kuruluğu ve rozasea gibi cilt şikayetlerine çare olur.

3.SkinCeuticals ürünlerinin içeriğinde hangi güçlü antioksidanlar bulunuyor ve bunlar nasıl etki ediyor?

En temel ve kanıtlanmış antioksidanlardan biri saf C Vitamini L- Askorbik Asittir. C Vitamini üzerine yaptığımız ilk klinik çalışma antioksidan skin1formülasyonunun önünü açmıştır ve SkinCeuticals’ı cilt bakımı endüstrisinde en iyi markalardan biri yapmıştır. Tüm antioksidanlar aynı değildir, SkinCeuticals antioksidanlarının en önemli özelliği içerisinde güçlü ve yüksek konsantrasyonda saf içeriklerin bulunmasıdır. Ürünlerin içerisinde saf C Vitamini, saf E Vitamini, Ferulik Asit ve Phloretin bulunur ve birbiriyle etkileşen bu antioksidanlar cildin doğal korumasından sekiz kat daha fazlaya kadar koruma sağlar. SkinCeuticals topikal antioksidanları, yüksek konsantrasayon, saf içerik, asidik ph ve stabil formülü ile derinlerde emilim ile serbest radikalleri nötralize eder, UV ışınlarının hücreye verdiği zarara karşı içeriden koruma sağlar ve kolajen yıkımını önler. 

4.Antioksidanlar yaşlanma karşıtı cilt bakımında nasıl fayda sağlıyor?

Antioksidanlar ince çizgi, kırışıklık, cilt kuruluğu ve lekelenme gibi yaşlanma belirtilerine sebep olan serbest radikalleri nötralize ediyor. Kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini hızlandırıyor. Aynı zamanda cildi olası hasarlara karşı içeriden koruyor. 

skin25. SkinCeuticals ürünleri doğal içerikler de bulunduruyor mu? 

SkinCeuticals ürünleri temelini bilimden ve doğadan alır. Örnek vermek gerekirse C E Ferulic isimli antioksidan grubunda bulunan ürünümüzdeki Ferulik asit bilinen en etkili bitkisel antioksidandır. Diğer bir güçlü antioksidan olan Phloretin CF ürününde bulunan Phloretin elma, armut, greyfurt gibi meyve ağaç köklerinden elde edilir. Yine tüm antioksidan ürünlerimizin içerisinde bulunan saf C Vitamini olan L-Askorbik Asit özlerini meyvelerden ve bitkilerden elde ediyoruz.

6.Şu anda SkinCeuticals markası hangi inovasyonlar üzerinde çalışıyor?

Araştırma ve yenilik SkinCeuticals’ın misyonunun özünü oluşturur ve bilime adanmışlığımız markayı profesyonel cilt bakım alanının lideri konumuna getirmiştir. SkinCeuticals antioksidanlarının formülasyonu, standartlar belirleyen devrim niteliğinde bir buluşun direkt sonucudur. SkinCeuticals cildin sağlığını ve güzelliğini ideal hale getirecek ve gelecek yıllarda cilt bakımının yüzünü değiştirecek yeni nesil ürünlerin öncüsü olmaya devam ediyor, bunun için bilimsel çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Antioksidanları temel alarak özellikle cilt yaşlanması, foto hasar, çevre kirliliğinin ciltteki hasarları gibi konular üzerinde büyük yankı uyandıracak yeni çalışmalar yapılıyor.

7.Cildimizi güneşten korumak için hangi SkinCeuticals ürünlerini uygulayalım? 

SkinCeuticals güneş koruyucuları geniş spektrumlu UVA/UVB koruması sağlar. Çinko oksit ve Titanyum di-oksit filtresi ile formüle edilmiştir, cilt güneş skin3yanığının yanı sıra, zararlı UV ışınlarının geniş spektrumuna karşı cildi korur. SkinCeuticals güneş koruyucuları kozmetik olarak hoş bir dokuda formüle edilmiştir, siyah nokta ve sivilce yapmaz. Tamamen mineral filtre isteyen tüketiciler Sheer Mineral UV Defense SPF 50 kullanabilir. Renkli güneş koruması isteyenler ise yine tamamen mineral filtreler içeren Mineral Radiance UV Defense SPF 50 kullanabilir. Bu iki ürün dışında içerdiği Mexoryl SX ve XL ile cildi UVA/UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyan ve gliserinle yapışkan bir his vermeden cildi nemlendiren Ultra Facial Defense SPF 50 ve Brightening UV Defense SPF 30 da tüketiciler tarafından oldukça seviliyor. Ayrıca Mayıs 2015 tarihinde lanse edeceğimiz hassas göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş tamamen mineral filtreler içeren Mineral Eye UV Defense SPF 30 adlı bir ürün çıkarıyoruz. Göz çevresini zararlı güneş ışınlarından korurken aynı zamanda makyaj için mükemmel bir baz sunuyor.

 

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın