ARAMA YAP
Gündem
0

11. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması Kazananları Belli Oldu

11. Yılına Giren Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

 

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 11.’sini gerçekleştirdiği ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf  Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Fotoğraf tutkunukadınları ‘Hayata Dair’ temasıyla buluşturan yarışmada, birincilik ‘Yolcu’ adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim’in oldu. ‘Sherbet’ adlı fotoğrafıyla Banu Cihan’ın ikinci, ‘Kömür’ adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz’ın üçüncü olduğu yarışmada Didem Sevinç Beyazıt, Fatma Salt ve Zeyneb Bahtiyar da mansiyon ödülüne layık görüldü.

 

Birincilik : ‘Yolcu’ adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim

 1_Birinci_Demet_CEVR

 

 

 

İkincilik: ‘Sherbet’ adlı fotoğrafıyla Banu Cihan

2_Banu_CHA

 

 

Üçüncülük: ‘Kömür’ adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz

3Nazik_N

 

Mansiyon: Didem Sevinç Beyazıt

4_Mansiyon_Didem_Sev

 

Mansiyon: Fatma Salt

5_Mansiyon_Fatma_SAL

 

Mansiyon: Zeyneb Bahtiyar

6_Mansiyon_Zeyneb_BA

Bugüne kadar yaklaşık 13 bin kadının, 53 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı. Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e bu yıl 1.897 yarışmacı, 6.501 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

Geleneksel hale gelen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken,kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında  ‘Hayata Dair’ temasıyla 18 yaş ve üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların en fazla 4 adet fotoğrafıyla katılmasına olanak sağlıyor.

Bu yılki seçici kurulda Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Enstitü Müdürü Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Yarışmanın birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL ödül alırken 3 eser de 750 TL mansiyon ödülü kazandı. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her eser de 250 TL ile ödüllendirildi. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eser11 Mayıs – 11 Haziran2017 tarihleri arasında İstanbul’da Tepe NautilusAVM’defotoğrafseverlerle buluşacak.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın