ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Tazelenen bir ciltle yeniden doğun!

Baharın gelmesiyle yeşeren yapraklar misali cildimizde yaz için tazelenerek yeniden uyanıyor.

Kışın soğuk ve yıpratıcı etkilerini silmenin tam zamanı! Baharın uyanışıyla birlikte cildimizi arındırarak, gerekli nem dengesini sağlamamız gerekiyor. Bunun için doğal tariflere başvurabilir, etkili dermo kozmetik ürünleriyle cildimizin yenilenmesini destekleyebiliriz. Cildinizi arındırmak, nemlendirmek ve canlandırmak için etkili birkaç doğal tarifi keşfetmeye davet ediyoruz.

Yaz sıcaklarında cildimizi korumak için bir kalkana ihtiyacı var. Tam bu noktada doğanın iyileştirici etkisi imdadımıza yetişiyor. Doğadaki her bitkinin ve besinin bir görevi var. Keşfetmeye ne dersin?

Canlı ve berrak bir cildin sırrı çözüldü

Berrak ve yumuşak bir cilde kavuşmak için muz ve balın doğal tedavi olduğunu biliyor muydunuz? Doğal botox olarak da bilinen muz, ciltteki ince görünümlerle savaşmada oldukça etkilidir. Aynı zamanda cildi nemlendirmede de faydalı olan bu iki besinden evde cildiniz için kolay bir maske hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı Bal

1 orta boy Muz

1/4 Fincan Yoğurt

Bu malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Ardından yüzünüze ve boynuza uygulayarak yaklaşık 10-20 dakika kadar bekletiniz. Sonrasında cildinizi soğuk su ile yıkayınız. (Cildinizi sıcak su ile değil, daima ılık ya da soğuk su ile yıkayınız) Bu maske ile cildiniz daha yumuşak ve berrak bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Mayonez ile tertemiz bir cilt!

Cildimizi temizlemek ve bakım yapmak için kimi zaman minik bir servet harcıyoruz. Olsa ki çok kolay ve her kesin yapabileceği ev yapımı maskeler var. Cildinizi temizlemek ve yatıştırmak için ‘mayonez’ ile kolay bir maske yapmaya ne dersiniz?

Malzemeler:

Yumurtalı mayonez

Yumurtalı mayonezi yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bekletin! Daha sonra temizleyerek, ılık su ile iyice durulayın. Bu kolay maske ile yüzünüzü temiz ve pürüzsüz hissedeceksiniz. Üstelik her cilt tipine uygun olan bu maskeyi alerjisi olmayan herkes kullanabilir.

Yaşlılığa meydan oku!

Gençliğin formülü zeytinyağı ve limon maskesinde gizli… Zeytinyağının nemlendirici etkisi ile limonun cildi gerginleştirici özelliği birleşti. Evde çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız bu karışımla cildinize maske uygulayın. Böylece yumuşak olduğu kadar gergin bir cilde kavuşabilirsiniz. Yüzünüzde çizgi oluşumunu azaltmak için etkili bir maskedir.

Malzemeler:

1/4 fincan zeytinyağı ve tatlı badem yağı

1 limon suyu

Yulaf ve avokado ile cildin yenilensin!

İçeriğindeki doğal yağlar sayesinde cildi derinlemesine nemlendiren Avokado, yulaf ile birleşince hem cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini koruyor hem de yenilenmeyi destekliyor. Ölü deriyi atarak yenilenen bir cilt ile güzelleşin.

Malzemeler:

1 adet Avokado

Yulaf

Cildin gençlik ışıltısı yeniden kazanılıyor

Serum içerikli Lancome Génifique Hydrogel Melting Mask ile dolgun ve genç bir cilde sahip olmak hayal değil. Yumuşak, dolgun ve gençleşmiş bir görünüme destek olan maske ile yenilenmenin tam zamanı! Mükemmel sonu için maskeyi temizlediğiniz yüzünüzde 30 dakika kadar bekletmeniz yeterlidir.

Güzellikte yeni trend kömür. Ultra emici özelliği ile bilinen kömür cildi kir ve pürüzlerden arındırırken; hyaluronik asit içeren serum sayesinde cildin yoğun nem ihtiyacını karşılıyor. Zenginleştirilmiş içeriği ile Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Maske cildi arındırırken nemlendiriyor. Siyah yosun içeren maske genişlemiş gözenekleri sıkılaştırıcı etki sunarken, siyah çay ile zenginleştirilmiş formül matlaştırıcı etki sunuyor.

Cildin canlılığını kazandıran Sephora Collection Pomegranete Face Mask içeriğindeki nar özleriyle 15 dakika gibi kısa bir sürede cilt sorunlarına kalıcı çözüm sunuyor. Narlı yüz maskesi ciltteki yorgunluğu giderirken, cilde canlılık kazandırıyor.

#cilt, #bakım, #gençlik, #formül

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın