ARAMA YAP
Saç Bakımı
0

Saç Bakımının Parlayan Yıldızları: Yağlar

sacyagYıpranmış, hasar görmüş, cansız, mat, dökülen saçlara, bitkilerden elde edilen esansiyel yağlar çare oluyor. Charm&Beauty sizin için en etkili bitkisel yağları araştırdı.

ARGAN YAĞI

İçeriği: Argan, Afrika kıtasının kuzey bölgesinde yer alan Fas’ta yetişen bir ağaç türüdür. Argan yağı ise bu ağacın tohumlarından çıkarılan yağdır.

Faydaları: Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar. Saç kırıklarının oluşmasını önler. Saçları besler.

Kullanımı: Başınıza saç derinizi ıslatacak kadar argan yağı uygulayın. Başınıza yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

ARDIÇ YAĞI

İçeriği: Organik asitler, glikoz, sakaroz, reçineli bileşikler içerir.

Faydaları: Ardıç yağı, içerisinde bulunan E vitamini ile saçları besler, saç dökülmelerini önler, saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır. Saçın kepeklenmesini engeller. İçeriğinde eser elementler ve besleyici unsurlar gerek saç derisi gerekse saç sapına oldukça faydalıdır. Ardıç yağı saça uygulanırken, saç için faydası olması için, tek başına kullanmak yerine diğer faydalı yağlarla birlikte kullanılması öneriliyor.

Kullanımı: Günde iki defa bir çay bardağı suya veya şekere üç damla damlatılarak kullanılıyor.

BADEM YAĞI

İçeriği: Yüksek oranda E vitamini içeriği ile kuvvetli antioksidan özelliği vardır. Zengin Magnezyum ve kalsiyum mineralleri içerir.

Faydaları:  Cilt ve saç bakımında pek çok faydası bulunan badem yağı, saçları nemlendirmek, daha parlak görünmesini sağlamak ve güçlendirmek için kullanabileceğiniz en ideal doğal yağlar arasında yer alıyor. Saçlar için çok yararlı E vitamini ve magnezyum bakımından zengin olan badem yağı, aynı zamanda fön, saç maşası ve boya gibi yıpratıcıların etkisini azaltmak, saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak için de kullanılıyor.

Kullanımı: Bir çay kaşığı badem yağını çeyrek çay kaşığı vanilya özü ile karıştırıp saçlarınıza sürebilirsiniz. Vanilya özü saçlarınızın güzel kokmasını sağlayacaktır. Vanilya yağı yerine lavanta yağı da kullanabilirsiniz. Saç telleriniz kalınsa veya saçlarınız uzunsa verilen ölçülerin 2-3 katını kullanabilirsiniz. Badem yağının bir diğer kullanım biçimi de nemli saçlara sürmektir. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızdaki fazla suyu havluyla alın ve geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Avucunuza bir miktar badem yağı döküp avuçlarınızı birbirine sürterek yağın elinize iyice yayılmasını sağlayın. Daha sonra saç derinize sacmasaj yapın.

BİBERİYE YAĞI

İçeriği: Biberiyenin içerdiği uçucu yağlar arasında başta borneol olmak üzere linalol, kamfen, sineol vardır.  Bitki, ayrıca tanen, reçine ile diğer etkili maddeler de barındırıyor.

Faydaları:  Biberiye saç dökülmelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Saçlarınızı haftada en az iki defa yapacağınız kürle eski sağlığına kavuşturabilir, saç tellerini kalınlaştırıp daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Kullanımı: Biberiyeyi saç bakımında kullanacaksanız en kolay yöntemlerden biri 5-10 damla biberiye yağını 250 ml su ile karıştırarak bu karışımı durulama suyu olarak kullanmaktır. Saçlarınızı biberiyeli suyla duruladıktan sonra normal suyla durulamadan banyodan çıkın ve saçlarınızı doğal kurumaya bırakın.

BUĞDAY YAĞI

İçeriği: Buğday yağı çeşitli vitaminler içerir ve bunlardan biri de cilt ve saç sağlığı için önemli E vitaminidir. E vitamini kolay emilerek cildinizi ve saçlarınızı nemlendirir. Şampuanınızın ve saç kreminizin nemlendirici özelliğini artırmak için içlerine bir kaç damla buğday yağı eklemeniz yeterli olacaktır. İçerisinde B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri bulunan buğday yağı ağız yoluyla tüketilmese bile cilt tarafından emilerek bu vitaminlerin vücuda girmesi sağlanabilir. Saç derisinde kullanıldığında deri tarafından kolayca emilen yağ bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır. B vitaminleri ayrıca hücre ve doku üretimine de yardımcı olur. Bu özelliği ile saç dökülmesi yaşayan kişilerde zayıflayan saç köklerini güçlendirmek için tavsiye ediliyor.

Faydaları: Boyadan, güneşten, ısıyla çalışan saç kurutma makinesi gibi cihazlardan, hava kirliliği gibi çevresel nedenlerden dolayı yıpranan saçlarınıza doğal yağlarla bakım yaparak hasarı azaltmanız, tekrar sağlıklı, yumuşak ve kolay şekil verilebilen saçlara kavuşmanız mümkün. Buğday yağı ilerde oluşabilecek yıpranmalara karşı saçlarınızı güçlendirir.

Kullanımı: Her gün saç uçlarına sürün ya da şampuanınıza bir kaç damla buğday yağı ekleyin. Saç deriniz aşırı kuruysa haftada 1-2 kez buğday yağıyla masaj yapın. Yağı çıkarmak için hafif bir şampuan kullanabilirsiniz. Buğday yağı taşıyıcı yağ olarak saça faydası bilinen diğer uçucu yağlarla karıştırılarak da kullanılabilir. Buğdaya veya glutene alerjisi bulunanların harici olarak buğday yağı kullanması tavsiye edilmez. 

CEVİZ YAĞI

Faydası: Saç köklerini besler ve onların güçlenmesini sağlar. Matlaşmış, parlaklığını yitirmiş olan saçların tekrar doğal parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur. Saçları dolgunlaştırır ve canlı görünmesini sağlar. Saç kırıklarının engellenmesinde etkilidir. Saçların hızlı uzamasında yardımcı rol üstlendiği biliniyor. Saç beyazlamasını geciktirir. Derinin nemli kalmasını sağlayarak bir nevi kepeklenmeyi önlemiş olur. Saç dökülmesini de azaltıyor.

İçeriği: Ceviz yağı, Latince adı Juglansregia olan ceviz meyvesinin soğuk pres yöntemiyle sıkılması ile elde edilir. Ceviz yağı doymamış yağ asitleri ile olan Omega-3 ve Omega-6 bakımından zengin olan açık renkli bir yağdır. Omega-3 Omega-6 cilt tarafından üretilmez. Bunu aldığımız besinlerle vücudumuza takviye etmemiz gerekir. Omega-3 Omega-6 ve Omega-9 doymamış yağ asitleri cildin yağ asitlerini koruması, hücre yenilenmesi, sağlıklı ve canlı görünümü için temel yağ asitlerinden biridir.

Kullanımı: Ceviz yağı ile saçlarınıza ve saç derinize bakım yapmak isterseniz, onu saç köklerinize masaj yaparak iyice yedirin. Bu masajın en az on dakika yapılması gerekiyor. O esnada saçlarınızı hem bu yağla beslemiş olursunuz hem de o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak ekstra yarar sağlamış olursunuz. İşlem bittikten yaklaşık bir saat sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Ayrıca ceviz yağını, saç için faydalı diğer bazı bitkisel yağlarla karıştırarak da uygulamanız mümkündür. Bunun için eşit miktarlarda ceviz yağı, tatlı badem yağı ve zeytinyağını karıştırarak uygulamanız yeterlidir.

saccÇÖREKOTU YAĞI

İçeriği:  Çörekotu yağı, tohumlarının preslenmesi ile elde edilir. Tohumlarında hem uçucu yağ, hem de sabit yağ vardır. Sabit yağ oranı yüzde 28 ve yüzde 35 arasındadır. Soğuk pres olanı kıymetlidir. Zengin yağ asitleri ve mineraller içeren çörek otu yağı,  etken madde olarak E vitamini ihtiva eder. Oleik asit, Omega3, Omega6, doymuş yağ asitlerini içerir.

Faydaları: Saç dökülmesi ve kepek oluşumuna karşı bitkisel çözümler arasında en işe yarayan doğal yollardan biri çörek otudur. Çörek otunun tohumlarından yararlanarak elde edilen çörek otu yağı ile bu tür saç ve saç derisi sorunlarının önüne geçilebiliyor.

Kullanımı: Çok basit bir karışım ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için çörek otu yağı, limon suyu, çam terebentin esansı ve demlenmiş ıhlamur gerekiyor. Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve kıvamı koyulaşınca saç diplerinden saç uçlarına doğru nazik hareketlerle uygulayın. Karışımı saçınızda yaklaşık olarak 20 dakika bekletmeniz yeterli. Saçlarınızı ılık suyla arındırın ve bitkisel bir şampuanla yıkayın. Çok geçerli bir karışım olan bu uygulamayı haftada iki kere yaptığınızda çörek otu yağının saça hemen nasıl etki ettiğini siz de fark edeceksiniz. 

DEFNE YAĞI

İçeriği: Tanen, acı madde ve uçucu yağ bileşimi vardır. Yaprakların bileşiminde sabit yağ, sineol, öjenoller, pinenler, felandren, linalol, jiraniyol, terpineol bulunur. Tıbbi değeri yüksek bir bitkidir. Tıbbi literatürde defne yaprağının antioksidan, analjezik (ağrı kesici),  antienflamatuar ve antikonvulsant (antiepileptik) yararlarının olduğu belirtiliyor. A ve C vitamini bakımından zengindir, ayrıca demir, mangan, kalsiyum, potasyum ve magnezyum bakımından da zengindir.

Faydaları: Defne, saç diplerindeki hücreleri aktive ederek saç tellerinin güçlenmesini, çevre şartları, kimyasal temizleyiciler ve çeşitli nedenlerden kaynaklanan kepeklenen azalmasını ve zamanla durmasını, ciltte oluşan ölü derilerin atılmasını hızlandırarak sivilce, kırışıklık, istenmeyen leke ve yağların azalmasını sağlar. Saçlardaki aşırı yağlanmayı önler. Saç tellerini ve saç derisini besler. Daha dolgun ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar. Farklı sebeplerden oluşan kepeklenmeyi yok eder ve tekrar oluşmasını önler. Saçların hızlı uzamasında yardımcı olur, kırıkları engeller.

Kullanımı: Aynı miktarlarda defne yağı, tatlı badem yağı ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra saç köklerinize iyice yedirin. Parmaklarınızla oval şekilde masaj yaparsanız etkisini daha iyi görürsünüz. Aynı zamanda karışım saçlara sürüldükten sonra 8-10 dakika kadar masaj yapmaya devam ederseniz kan dolaşımını da hızlandırmış olur ve etkisini kat kat artırmış olursunuz. Sürme işlemi ve masaj bittikten sonra yağlar saçta bir saat kadar durmalı ardından da saçlar iyice yıkanmalı.

FINDIK YAĞI

İçeriği: Fındık ham yağı fındık meyvesinden fiziksel işlemler ve ekstraksiyonla (özütleme) elde edilen, kimyasal işlemden geçmemiş bitkisel bir yağdır.

Faydaları: Fındık yağı saç kıran hastalığının bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Saç diplerinin onarımını sağlayan mükemmel fındık yağı aracılığı ile hazırlayacağınız kürler saç kıran hastalığını kısa zaman zarfı içinde çözebilir.

Yeni saç oluşumunu sağlayarak uzamasını sağlayan fındık yağı saç tellerinin yumuşak ve canlı olmasını sağlar. Dolgun saçlar için başvuracağınız fındık yağı aracılığı ile kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Kullanımı: Fındık yağını tavaya alın. Çok kısık ateşte yağ ılınıncaya kadar ısıtın. Parmak uçlarınızı yağa batırıp saç diplerinize sürün. 15 dakika bekleyip şampuanlayın. Bol ve ılık suyla durulayın. Fındık yağı maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

İçeriği:  Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri (MCFA) içerir. Trans yağlara oranla oldukça sağlıklı bir yağ asididir.

Faydaları: Saçların daha çabuk uzamasında önemli bir rol oynayan nem, hindistancevizi yağıyla yeterli oranda sağlanabilir. Nemli saç, kırılmalara karşı sacc1daha dayanıklı olur ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden daha az etkilenir. Uçlarda meydana gelen kırıklar saçların hızlı uzamasının önündeki en büyük engeldir, çünkü düzenli olarak alınması gerektiğinden her 4-5 haftada bir, zar zor uzattığınız saçların 2-3 santimini kaybedebilirsiniz. Hindistan cevizi yağıyla güçlenen, nemlenen ve korunan saçlarda bu süreci 8-10 haftaya çıkartabilirsiniz.

Kullanımı: Öncelikle saçlarınızı şampuanlayın ve ılık suyla iyice durulayın. Duştan çıktıktan sonra fazla suyu havluyla saçlarınıza bastırarak alın ve geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Bir yemek kaşığı hindistancevizi yağını avucunuza alın ve ellerinizi ovuşturarak yağın avuç içlerinizde iyice yayılmasını sağlayın. Yağ miktarını saçınızın uzunluğuna göre artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Önce parmak uçlarınızla saç derisine masaj yapın. 5-10 dakikalık masajdan sonra avuçlarınızda kalan yağı tüm saçınıza eşit miktarda sürün. Yağın saç ve saç derisine iyice işlemesi için plastik bir duş bonesi takın veya saçınızı havluyla sarın. Bir saat bekledikten sonra yağı temizlemek için saçınızı şampuanlayın ve çok sıcak olmayan suyla durulayın.

ISIRGAN OTU YAĞI

İçeriği: Isırgan tohumu fazla miktarda demir, C vitamini ve klorofil içeren bir bitki türüdür. Isırgan otuna çıplak elle dokunulduğunda yapraklarında bulunan asit el yakıcı özelliğe sahiptir.

Faydası: Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin ortak sorunudur. Sadece saç dökülmesi değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edenler, kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını mutlaka kullanmalı. Saç derisine masaj yaparak kullanabileceğiniz ısırgan tohumu yağı, dökülmeyi durdurur, saç tellerini kalınlaştırır, saçlar gürleşir, güçlenir, hacim kazanır, yıpranma azalır ve kepeklenme sorununa iyi gelir.

Kullanımı: Günde iki defa, bir çay bardağı suya üç damla ısırgan otu yağı damlatın. Saç diplerine masaj yapılarak uygulayın.

JOJOBA YAĞI

İçeriği: Jojoba yağı yağ asidi ve esterlerinden oluşuyor, doymamış yağ asitlerince zengindir.

Faydaları: Jojoba yağı, saç kırılmasını önler. Uygulamalardan sonra, saç daha canlı, yumuşak ve parlak bir görünüm de kazanır. Bir yandan da saçların uzamasını ve güç kazanmasını sağlar. Buna ek olarak da, kepek oluşumunu engeller.

Kullanımı: Kuru saç üzerine, çok olmayacak şekilde, bir miktar jojoba yağı uygulayın. Saçın her yanına yağı yayabilmek için, tercihen büyük dişli bir tarak da kullanabilirsiniz. Saçınızı bu şekilde aşağı yukarı yarım saat bekletin ve bu süre sonunda şampuanla yıkayın. Eğer saça yağ sürüp bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız, şampuan şişesinin içine ortalama iki tatlı kaşığı kadar jojoba yağı ilave edip karıştırabilirsiniz. Bakım yapmasının yanı sıra, ıslak ya da kuru saça uygulanan jojoba yağının saç şekillendirici özelliği de bulunuyor.

KARİTE YAĞI

İçeriği: Cildimizin ihtiyacı olan tüm vitaminleri içinde barındıran karite yağı A ve D vitaminleriyle cildimizi canlandırır, E vitaminiyle cildinizi yeniler ve F vitamini sayesinde sıkılığını korur.

Faydaları: Yıpranmış kırılmış ve kurumuş saçların canlanması için oldukça faydalıdır.

Kullanımı: Küçük bir miktarda karite yağını nemli ya da kuru saça uygulayın, iyice dağılması için saçınızı tarayın. Saçınızı durulamadan istediğiniz şekli verin.

MENEKŞE YAĞI

İçeriği: Tanen, saponinler, flavonglikozitleri ve emetin içerir.

Kullanımı: Bir kâsenin içine menekşe yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı ve iki yemek kaşığı sirke dökerek karıştırın. Bu karışımı yeni yıkanmış saçlarınıza, diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın ve havlu ile sarıp bir saat bekletin. Ardından bol ılık su ile iyice durulayın.

Faydaları: Saçlarınız birçok farklı sebepten hızla dökülmeye başlayabilir. Saç dökülme sebepleri, mevsim değişiklikleri, stres, kullanılan kalitesiz saç boyaları, bakımsız kalmaya bağlı kırılan, kopan saçlar gibi daha birçok sebebe bağlı olarak kadınlar sürekli saç dökülmesinden şikâyet eder. Menekşe yağı, saç dökülmesini önler, saçları onarmakta oldukça etkili bir saç bakım yöntemidir.

OKALİPTÜS YAĞI

İçeriği: Tanen, reçine, ökaliptol ve flavon glikozitlerini içerir.

Faydaları: Okaliptüs yağının saça öncelikli faydası saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlamasıdır. Bunun sonucu olarak saç kökleri güçlenir ve koparak dökülmeler azalır. Okaliptüs yağının diğer faydası ise saç köklerini etkileyen mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelmesidir. Saç derisinde görülen mantar kuruluğa ve normalden daha fazla saç teli kaybına neden olabilir

Kullanım: Saç derisine masaj yapmak için 10-15 damla zeytinyağına 4-5 damla okaliptüs yağı ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde günlük şampuanınıza ekleyerek kullanabilirsiniz.

yagZEYTİNYAĞI

İçeriği: Zeytinyağı (olivaeoleum) zeytin ağacının, doğrudan meyvesinden sıkılarak, hiçbir kimyasal işlem görmeden, katkı maddesi içermeden, doğal hali ile elde edilen, oda sıcaklığında sıvı olarak tüketilebilen, yeşilimsi, sarımtırak renkte, sıvı bir yağdır. Ayçiçeği, soya, pamuk çekirdeği, mısırözü gibi bitkisel yağlardan farkı da doğal yollardan üretilmesidir.

Faydaları: Zeytinyağı nemlendirici ve besleyici özelliği ile saç bakımında en kolay ve etkili çözümler arasında yer alıyor. Saçlarınızda zeytinyağı kullanmaya başladıktan 2-3 hafta sonra saçlarınız daha yumuşak ve parlak olacak ve daha hacimli görünecek.

Kullanımı: Yarım su bardağı zeytinyağını teflon tavaya alarak çok kısık ateşte ılıtın. Daha sonra kaseye aldığınız ılık yağı avuçlarınıza dökerek saç diplerinden uçlara doğru sürün. Eğer saç derinizde kuruluk varsa, parmak uçlarınızla iyice yedirerek masaj yapabilirsiniz. Saçın her tutamına, özellikle uçlarına sürmelisiniz. Etrafa damlamaması için boynunuza büyükçe bir havlu sarabilirsiniz. Yağı sürdükten sonra saçları başın üzerinde toplayarak plastik duş bonesi takın. Zeytinyağının saçları ve saç derisini yumuşatması için en yarım saat kalması gerekiyor. Zeytinyağını saçlardan çıkarmak için ılık su kullanarak şampuanlamanız yeterli. Bu uygulamayı haftada iki kez yaparsanız 4-5 hafta sonra saçlarınızın daha yumuşak olduğunu, uçlarının daha az kırıldığını ve kepeğin azaldığını görebilirsiniz.

SARIMSAK YAĞI

İçeriği: A1, B2, B6 ve C vitaminleri içeriyor. Ayrıca amino asitler, selenyum, demir, iyot, silisyum ve daha birçok mineral bulunduruyor.

Faydaları: Sağlıklı saçlar için gerekli vitamin ve minerallerin alınamadığı zaman, saç derisinde ve saç köklerinde bakteriye bağlı sorunlar görülebilir. Sarımsak içeriğindeki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle bu tip nedenlerle oluşan saç dökülmesini engellemek için kullanılabilir.

Kullanımı: Sarımsak yağı saç derisini besleyen ve kepeği önleyen önemli bir saç bakım yağıdır. Sarımsak yağı temiz saça kullanılırken mutlaka sabit bir yağ ile karıştırılmalıdır. Susam veya zeytinyağına bir kaç damla sarımsak yağı damlatılarak kullanabilirsiniz. Bu işlem haftada bir kaç kez uygulanmalı. Saç diplerine sarımsak yağı yedirilir. Ardından saçınıza bir bone takın ya da havlu ile sarın. Bu şekilde yarım saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın.

SUSAM YAĞI

İçeriği: Susam yağının en büyük özelliği vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olmasıdır. Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri içerir. Mineral olarak demir ve kalsiyumca zengindir. Sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları da yer alır. İçerdiği Omega 9 oranı ve antioksidanlar nedeniyle ısıya, tere ve ışığa karşı dayanıklıdır.

Faydaları:  Susam yağının saça faydaları daha çok saç derisini nemlendirmesi ve saç köklerini güçlendirmesinden ileri geliyor. Pul pul olan saç derisi ve kepek için etkili bir çözüm olarak kullanabileceğiniz susam yağı, kekik yağı ve adaçayı yağı ile birleştirip masaj yaparak saç derisinde kullanabilirsiniz.

Kullanımı: Susam yağını uygulamak için sekiz çay kaşığı susam yağına bir çay kaşığı adaçayı yağı ve bir çay kaşığı kekik yağı ekleyerek karıştırın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınız nemliyken bu karışımı saç derinize masaj yaparak sürün. Bir iki saat bekletip normal şampuanla yıkayabilirsiniz.

Piyasadaki saç serumlarının içeriğinde saçlar için faydalı doğal yağlar bulunuyor. Bu serumları saçlarınızı beslemek, onarmak ve korumak için kullanabilirsiniz.

1sacyag1

Kuru ve yıpranmış saçlar için geliştirilmiş The Body Shop Rainforest Coconut Hair Oil (27,90 TL) saçları derinlemesine nemlendiriyor.

2

sacyag2Organix Macadamia Nemlendirici Saç Bakım Yağı (58 TL) saçlara derinlemesine nüfuz ederek nemlendiriyor. İçeriğindeki bambu ve şeker kamışı özleri, yıpranmış saç ve saç uçlarını besleyerek yapılandırıyor.

3sacyag3

Argan, yer bademi ve keten tohumu yağı içeren Biopoint Orovivo Saç İksiri (59,90 TL) birkaç damlada yumuşacık, kolay şekil alan, mis gibi vanilya kokan saçlar veriyor. Saçları kışın sert iklim şartlarından koruyor.

sacyag44

Dermaheal Hair Concentrating Serum (190 TL) yüksek düzeyde büyüme faktörü, biomimetik peptitler ve bitkisel içeriklerle saçları besliyor. Saç kaybını yavaşlatıp saç gelişimini hızlandırıyor.

5sacyag5

L’Oreal Paris Elseve Extraordinary Oil (14,99 TL) saç tellerini birkaç damla ile onarıyor, saçları yoğun bir şekilde besliyor ve göz alıcı bir parlaklık sağlıyor.

sacyag66

Kérastase Initialiste Yapılandırıcı Serum (138 TL) içeriğindeki doğal ve hafif yağlar sayesinde saçı ağırlaştırmadan bakım gerçekleştiriyor. Saçları kökten uca nemlendiriyor.

 

7sacyag7

Ducray Nutricerat Concentré Durulanmayan Yağ (59 TL) kuru ve yıpranmış saç uçlarını besliyor, koruyor, taranmasını kolaylaştırıyor ve ışıltılı bir görünüm veriyor.

sacyag88

Phyto Phytopolleine (85 TL) saç derisine bitkisel bakım yapıyor. İçeriğindeki canlandırıcı esansiyel yağların karışımı ve mısır özü yağı saç derisindeki mikro dolaşımı uyarıyor ve saç derisine mükemmel bir rahatlık sağlıyor.

9sacyag9

L’Oreal Professionnel Serioxyl Dökülen Saçlar için Yoğunlaştırıcı Serum (115 TL) uyuan saç köklerini uyarıyor, saç derisine nüfuz ederek saçları yeniden canlandırıp yoğunlaştırıyor.   

 

Hazırlayan: Aslı Delikara

[email protected]

 

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın