ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Gece kremlerini hafife almayın…

geceCildinizin daha uzun seneler gergin, pürüzsüz ve kırışıksız görünmesini istiyorsanız, gündüz bakımının yanı sıra gece bakımınızı da ihmal etmeyin! Gece kremleri, gündüz kremlerinden daha fazla vitamin ve yaşlanma karşıtı içerik bulundurur, ayrıca daha yoğun bir formüle sahip olurlar.

Geceleri cilt hücrelerinin yeniden yapılanma kabiliyetinin daha yüksek olduğunu ve ürünlerdeki aktif içeriklerin cilde daha iyi nüfuz edebildiğini biliyoruz. Farklı amaçlara ve farklı cilt yapılarına göre geliştirilen gece kremleri sayesinde, uyku vaktinizden maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Cildi besleyip neme doyuran gece kremleri, aynı zamanda cildin gün içinde maruz kaldığı serbest radikal hasarlarını da onarıyor, cildin yeniden yapılanmasına destek oluyor.

Gece kremlerinde, A, C, E Vitaminleri, jojoba yağı, aloe vera, bal, zeytinyağı, kayısı yağı, shea butter, gül yağı, yasemin özü, yaşlanma karşıtı kompleksler, retinol, peptitler, amino asitler, alfa-hidroksi asitler, panthenol, antioksidanlar, kolajen gibi içerikler bulunur. Gece kremi kullanma alışkanlığını edinirseniz, sabahları daha dinamik ve yumuşak bir ciltler uyanacaksınız.

Gece kremlerini gündüz kullanmaya kalkmayın çünkü cildinizin yağlanmasına ve makyajınızın kusmasına neden olursunuz. Cilt elastikiyetini, dokusunu geliştiren gece ve gündüz kremlerinin farklı dokuları olur.

Yapılan araştırmalar, cilt fonksiyonlarının gün içinde değişiklik gösterdiğini ortaya koyuyor. Cilt metabolizması, akşam 18:00’den itibaren daha yoğun çalışmaya başlar. Saat 23:00’den sonra ise, cildin kan dolaşımı, yenilenme ve onarım çalışmaları doruk noktasına ulaşıyor. Geceleri cildin hücre bölünmesi işlevi, gündüze oranla çok daha hızlı çalışıyor. Bu yüzden yağ ve su bazlı maddeler, bu satlerde cilde daha iyi nüfuz ediyor.    

 

Gece kremleri ne işe yarar?

Her gece kremi, farklı cilt tiplerine yönelik, farklı cilt sorunlarını çözmek için geliştirilmiştir. Amacınıza en uygun ürünü, Dermatoloğunuza danışıp kullanabilirsiniz.

Gece kremleri…

Cildi besleyip canlandırır.

Nemlendirir.

Hassas ciltleri yatıştırır.

Cildin dokusunu düzeltir.

Kolajen üretimini destekleyip cildin elastikiyetini arttırır.

Ciltte kan dolaşımını hızlandırır.

İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltır.

Cildin sarkmasını önler.

Cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirir.

Cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır.

Nasıl uygulayalım?

Kullandığınız gece kreminin etkisini arttırmak için, uygulamadan evvel cildinizi, hiç makyaj artığı kalmayacak şekilde, iyice temizleyin. Gece kremini dairesel hareketlerle, masaj yaparak cildinize yedirin. Kremi sakın göz kapaklarına uygulamayın, yoksa şiş gözlerle uyanırsınız. Gece uygulanan gül ve yasemin yağı cildi derinlemesine nemlendirir, frankincense ise cildi toparlar ve kırışıklıkları azaltır. Birkaç gece, krem uygularsanız cildinizin dokusundaki gelişmeyi fark edeceksiniz. Mat ciltlere de fayda sağlayan gece kremleri, cildi canlandırıp pembemsi bir ışıltı verecek. Kremi hafif nemli cilde uygulayarak nemi içeri hapsetmeyi deneyin, böylece sabah yumuşacık ve pürüzsüz bir ciltle uyanacaksınız.

Hangi gece kremini kullanalım?

25 yaşından evvel gece kremi kullanmaya pek gerek yoktur. Ancak cildiniz çok kuruysa ve pul pul dökülüyorsa gece kremlerinden fayda sağlayabilirsiniz. Amacı serbest radikallerin yol açtığı zararı telafi etmek ve yaşlanma belirtilerine karşı savaşmak olan gece kremlerini, 26-27 yaşınızda kullanmaya başlayın. Gece kreminizi cilt yaşınıza ve cilt tipinize göre seçmelisiniz. Kuru cilde sahip olanlar, zengin dokulu, kremsi, yoğun ürünleri kullanmalı. Yağlı cildin ise kuru ciltten daha geç yaşlandığını göz önünde bulundurun. Yağlı ciltliler, yoğun kremler yerine losyon veya jel formunda ürünleri tercih etmeli.

Yaşlanma karşıtı bir ürün arıyorsanız, içeriklere dikkat edin. Yaşlanma karşıtı gece kremlerinde, C Vitamini, Selenyum, AHA meyve asitleri, glikolik asit gibi antioksidanlar bulunmalı. Bu içerikler fazla yüksek konsantrasyonda bulunmamalı, aksi halde cilt reaksiyon gösterebilir. Seçtiğiniz gece kremi, amacınıza yönelik olmalı. Piyasada nemlendirici, canlandırıcı, lekelere karşı ya da yaşlanma karşıtı özellikli çok çeşitli ürünler bulunuyor. Dermatoloğunuza danışmadan hiçbir ürünü cildinize uygulamayın.

gece1DETOKS ETKİSİ…

Aşırı stres, yoğun yaşam tarzı ve hava kirliliği cildimizi yorar. Cilt yoruldukça kan dolaşımı yavaşlar ve kendini toksinlerden arındırma kabiliyetini kaybeder. Işıltısını kaybetmiş cildin mola vermeye, kendini arındıracak acil bir desteğe, yenilenmiş enerji bulmaya ihtiyacı vardır. Sisley Botanical D-Tox Detoxifying Night Treatment (535 TL) (1) hücrelerin oksijen alımını destekleyerek cildin doğal savunma sistemini güçlendiriyor, cildin canlı ve tazelenmiş görünmesini sağlıyor. 10 patente sahip Nuxegece2 Nuxellence Detox (275 TL) (2) hücre yaşlanmasında kilit rol oynayan otolizi (hücrelerin kendini temizleme sistemi) destekliyor. Bu sayede cilde gece boyunca detoks etkisi sağlarken, hücre sayısını ve kalitesini arttırıyor.

GECE TADİLATI…

gece3Gündüzleri serbest radikal hasarına maruz kalan cildinizi onarmak için gecenin karanlığından daha iyi bir fırsat olamaz. Biotherm Blue Therapy Onarıcı Gece Kremi (230 TL) (3) içeriğindeki aktif bileşenler sayesinde cildi besliyor. Düzenli kullanımda, sabahları daha taze ve yenilenmiş bir ciltle güne başlayacaksınız. Cilde eşit bir renk tonu da sağlıyor. Glikobiyoloji buluşlarına dayanarak geliştirilen Yves Saint Laurent Forever Youth Liberator Gece Kremi (300 TL) (4) hücrelerin kilidini açıp gece4gençliği ortaya çıkaran patentli aktif içerik Glikanaktif içeriyor. Bir hafta boyunca, her gece, düzenli olarak kullanırsanız yorgunluk belirtileri kayboluyor, cilt canlı bir parlaklığa bürünüyor. Daha yumuşak, esnek ve güçlü bir cilde sahip olmanıza yardım ediyor. Lancome Génifique Gece Kremi gece5(250 TL) (5) genlerin aktivitelerini hızlandırıp cildi onarmaktan sorumlu proteinleri uyarıyor. İlk kullanımdan sonra bile, sanki iki saat daha fazla uyumuş gibi dinlenmiş bir cilde sahip oluyorsunuz. Düzenli devam ederseniz, zamanla cilt dokusunda düzelme, esneklik ve ışıltı kazanabilirsiniz. Kuru ve normal ciltler için geliştirilmiş Juvena Prevent Optimize Gece Kremi (175 TL) (6) cilde taze ve gece6parlak bir görünüm kazandırmakta son derece etkili.

KIRIŞIKLIK KARŞITI…

Ciltteki ince çizgi ve kırışıklıklarla mücadele etmek için peptit, retinol, hyaluronik asit gibi içerikler bulunduran ürünleri tercih etmelisiniz. Bu içerikler gece cilde daha iyi nüfuz eder ve etkisini daha yoğun gece7gösterir. Cosmed Revolution Kırışıklık Onarıcı Gece Kremi (65 TL) (7) içeriğindeki Matrixyl3000 peptitleri sayesinde, kolajen, fibronektin ve hyaluronik asit sentezini arttırarak zamanla zayıflayan destek yapının güçlenmesini sağlıyor, ciltteki kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesine yardım ediyor. Carnosine DPTM ve Multi-Vitamin BCE&P ile formüle edilmiş Shiseido Benefiance Nutri-Perfect Gece Kremi (349 TL) (8) lokal kılcal kan dolaşımını hızlandırmak için masajla uygulandığında, o andan itibaren etkisini gösteriyor. Uyku esnasında cilt fonksiyonlarını yeniden gece8canlandırıp kırışıklık ve sarkmaların görünümünü en aza indirgiyor. Kuru ciltlere tavsiye edilen Clinique Youth Surge Gece Kremi (249 TL) (9) Sirtuin teknolojisi sayesinde cildi doğal bir şekilde onarıyor. Cildi doğal kolajenle doldurup çizgi ve kırışıklıkları azaltıyor. Daha doğal bir ürün arayışı içindeyseniz yüzde 97 organik olan Dr. Scheller Yoğun gece9Yapılandırıcı Gece Kremi (57 TL) (10) kullanın. Cildin direncini güçlendirirken çizgi ve kırışıklıkları minimuma indiriyor. Ciltteki gerginliği azaltarak nemlenmesini sağlıyor ve rahatlatıyor.

LEKE TEDAVİSİ…

Hiperpigmentasyon tedavisi görenler ve yazın oluşan koyu lekeleri hala gidermeye çalışanlar, uzun kış gece10gecelerinin nimetini bilsin. Aydınlatıcı etkili kremler de, aynen yaşlanma karşıtı ve nemlendirici ürünler gibi, uykuda daha yoğun etki gösterir. Oligopeptit, C Vitamini ve Niacinamide içeren Dermalogica gece11PowerBright TRx Pure Night Gece Kremi (217 TL) melanin oluşumunu ve hiperpigmentasyonu kontrol altına alıyor. Kabak enzimi ile cildin dokusunu iyileştirirken, kızılcık ve ahududu tohumu yağları ile gece boyunca nemlendiriyor.

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın