ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Cilt maskemi nasıl uygularım?

maskeBirçok kadının maalesef ihmal ettiği cilt maskeleri, gözeneklerin açılması ile nefes alan cildin daha canlı ve dinamik görünmesine yardımcı oluyor.

Uygulanan maskenin içeriği kadar doğru şekilde kullanılması da son derece önemlidir. Cilt için yararlı birçok vitamin içeren, yoğun besleyici bir yüz maskesini, yanlış şekilde uygulayarak, yararını azaltmanın ötesinde cildinize uzun vadede zarar verebilirsiniz. Bazı noktalara dikkat ederek, tercih ettiğiniz yüz maskesinden daha fazla verim alabilirsiniz.

Maske uygulamadan evvel cildinizi mutlaka temizleyin çünkü temiz cildin gözenekleri açıldığından, maske içerisindeki kimyasalların cilt tarafından emilmesi daha rahat olacaktır. Cildinizi temizledikten sonra, maskeyi yüzünüze sürmeden önce ılık su ile birkaç defa yıkayın. Böylece gözenekler genişleyecek ve maskeden alacağınız verim artacak.

Her yüz maskesinin yüzde kalma süresi bellidir. Ne kadar süre boyunca yüzünüzde kalması gerektiği belli olmayan maskeleri kesinlikle kullanmayın. Aksi takdirde, tercih ettiğiniz maske yarardan çok zarar getirir.

Uyguladığınız maskeyi yüzünüzden çıkarmak için musluk suyu kullanmayın. Maskeyle elde ettiğiniz yarar, musluk suyunun içerisindeki klor, kalsiyum ve magnezyum gibi ağır kimyasallar yüzünden tamamen boşa gidebilir. Yüz maskelerini temiz içme suyu ile çıkarın. Maskeyi yüzünüzden çıkarttıktan sonra, hemen uygun bir nemlendirici kullanın. Böylece yüzünüz, maskenin içeriğindeki kimyasalları daha uzun süre muhafaza edecektir.

Maskeyi sadece yüzünüze değil, boyun ve gerdan bölgenize de uygulayın, böylece daha bütünleyici bir etki oluşturursunuz. Normal ve kuru ciltler haftada bir, yağlı ciltlere ise haftada iki kez maske uygulanmalı.maske1

Charm&Beauty, cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir maske tercih etmenizi öneriyor. Doğru ürünü seçerken Dermatoloğunuza da
danışmayı ihmal etmeyin.

Hassas ciltlere…

Nemsiz, mat, pullanma problemi yaşayan, sönük ve hassas ciltler için önerilen Avéne Yatıştırıcı Nem Maskesi (57,5 TL) (1) derinlemesine nem takviyesi sunarak cilt bariyerini yeniden yapılandırıyor. Decléor Harmonie Calm Comforting Milky Cream maske2Masque (109 TL) (2) süt ve gül temel yağları içeriği ile cildin hassasiyetini yatıştırıp kızarıklıkları azaltıyor. Carita Masque de Coton (139 TL) (3) tepkili ciltleri anında yumuşatıp kızarıklıkları maske3azaltıyor, Hydrolipid bariyerini güçlendirip koruyor.

Detoks etkisi…

Kil ve jel karışımı yapıya sahip Perricone Chloro Plasma Bakım Maskesi (334 TL) (4) gözeneklerde sıkılaşma, kırışıklıklarda pürüzsüzleşmeve cilt dokusunda iyileşme sağlıyor. Temizlenmiş maske4cilde, diaresel hareketlerle ovalayarak, koyu yeşil renge dönüşene kadar masaj yaparak uygulayın. Ciltte en fazla 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Jel maske…

Normalden karmaya dönük ciltler için geliştirilmiş Lancome Masque Hydra Intense (135 TL) (5) cildin doğal nem dengesini yeniden sağlamasına yardımcı oluyor, kuruluk izlerini azaltıyor. Juvena Specialists Moisture Plus Jel Maske (159 TL) (6) içeriğindeki Taurin ile cildin nem dengesini geliştirip enerji verirken, Biosaccharide cilt yüzeyini maske6sakinleştiriyor. Cildi yoğun olarak nemlendirip rahatlatıyor.

Sıkılaştırıcı etki…

Geçen yılların ve çevresel faktörlerin etkilerini yüzünüzden silmek için sıkılaştırıcı maskelerden yardım alabilirsiniz. Murad Age Diffusing Toparlayıcı ve Sıkılaştırıcı Maske (299 TL) (7) cildin maske7kolajen yapısına etki ederek daha sıkı ve dolgun görünmesine yardımcı oluyor. La Prairie Cellular Hydralift Firming Mask (390 TL) (8) içeriğindeki Exclusive Cellular Complex sayesinde cildin doğal yenilenme sürecini hızlandırıp cildi nemlendiriyor. Protein konsantresi ise cildin elastikiyetini arttırırken, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. La Mer The Lifting maske8and Firming Mask (720 TL) (9) cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek, daha genç görünmenize yardımcı oluyor. Yüz ve boynu anında sıkılaştırıp pürüzsüz bir görünüm veriyor. Haftada bir düzenli olarak kullanırsanız, cildiniz daha dinamik maske9ve canlı görünüyor.

Gözler için…

Yüzünüzün en hassas bölgesi olan göz çevrenize de maske uygulamayı ihmal etmeyin. Yaşlanmanın ilk belirtilerinin göz çevresinde göründüğünü unutmayın. Darphin Eye Sorbet Mask (99 TL) (10) göz maske10çevresini anında ferahlatıp yumuşaklık sağlıyor, tazelenmiş bir his bırakıyor ve iyi dinlenmiş bir görünüm için etkili şekilde nemlendiriyor.

  

 

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın