ARAMA YAP
Cilt Bakımı
0

Caudalie yeni güneş kremleri ile doğa da korunuyor

Denizlerin ve okyanusların kirlenmesine neden olan güneş filtrelerinin kullanımı her geçen gün daha da eleştirilen bir konu haline geliyor. Her yıl 14.000 ton güneş kremi mercan resiflerinde birikiyor (1). Ancak cildinizi güneş ışınlarına karşı korumak, UVA ve UVB ışınları güneş yanıklarına, cilt yaşlanmasına ve cilt kanserine neden olduğu için, artık çok daha önemli bir hale geldi.

Caudalie, yıllar süren araştırmalardan sonra koruma, güvenlik ve doğa açısından en iyi çözümü geliştirdi ve 2019 yılında cilt ve doğa için güvenli 5 güneş ürününden oluşan yeni serisini lanse ediyor.

“Yeni güneş koruyucu serisini geliştirirken cildi veya doğayı korumak arasında seçim yapmak konusunda taviz vermek istemedim.

Uzun yıllardır hem duyulara hitap eden hem de doğaya saygılı formüllere sahip cilt bakım ürünleri geliştirmek için çalışıyorduk.”

Mathilde Thomas

 

YENİ NESİL GÜNEŞ KORUYUCULAR & GÜVENLİ FİLTRELERİN SEÇİMİ

Caudalie’nin yeni nesil güneş koruyucuları, yüksek güneş korumasının yanısıra güneşe bağlı yaşlanmaya karşı da koruma sağlıyor. Etkili filtreleme sisremi sayesinde; Avrupa’da kullanımına izin verilen 25 molekülü inceleyerek oksibenzon ve oktokrilen gibi endocrine zarar veren kimyasal filtrelere; nanopartikül filtrelere; deniz ekosistemini zehirleyerek her yıl binlerce mercanın ölümüne neden olan toksik filtrelere (oksibenzon ve oktinoksat) formüllerinde hiçbir şekilde yer vermedi.

‘Ocean Protect” Formülleri’

Taahhüdümüz, Akdeniz Biyoçeşitlilik ve Ekoloji Enstitüsü (IMBE) üyesi Profesör Piccerelle’in Caudalie’nin kullandığı filtreleme sisteminin algler üzerinde toksik etkiye sahip olmadığını kanıtlayan testleriyle bilimsel olarak onaylanmıştır. “Ocean Protect” logosuyla somutlaştırılan bu bilimsel onay, ürün serimizin doğaya saygılı olduğunu garanti etmektedir.

HÜCRELERİN KALBİNDE YAŞLANMA KARŞITI KORUMA

Yeni Patentli Antioksidan Kompleks

Güneşe maruz kalındığında UVB ışınları cilt yüzeyinde yanıklara neden olurken; UVA ışınları cildin derinlerine ulaşarak cilt yaşlanmasına sebep olur. Bu kolajen seviyesinde azalmaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve lekeler gibi geri döndürülmesi zor olan hasarlar yaratır. Cildin erken yaşlanması; DNA’nın yapısının değişmesine ve hatta cilt kanserine neden olabileceği için çok daha tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Caudalie’ye özel içerikler:

Caudalie, duyulara hitap eden, yapışkan bir his bırakmayan, alkol veya silikon içermeyen dokular yarattı. “Sağlıklı ışıltı” etkisi bronz teninizin güzelliğini anında ortaya çıkarır. Duyulara hitap eden yaz kokusuna sahip güneşli frangipani çiçeği uygulamayı daha keyifli hale getirmektedir. Caudalie’nin formüllerinde üzümden elde edilen iki eşsiz içerik bulunur: Organik üzüm suyu ve Üzüm çekirdeği yağı cilde maksimum oranda nem verir. • Yatıştıran mineraller ve nemlendiren bitkisel şekerler yönünden zengin organik üzüm suyu cildin doğal nem mekanizmalarını harekete geçirerek sürekli olarak suyun cilde dağılmasını sağlar. • E vitamini, linoleik ve Omega 6 esansiyel yağ asitleri yönünden zengin üzüm çekirdeği yağı cildi besler, dengeleyerek yeniler, yağlandırmadan nemlendirir ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Caudalie, 3 güçlü aktif içeriği bir araya getirerek yeni bir patentli antioksidan kompleks (patent n°PCT/FR2016/052294) yarattı: Polifenoller, ladin ağacı özü ve E vitamini.

  • Üzüm çekirdeğinden elde edilen polifenoller kolajen rezervlerini koruyarak cildin doğal antioksidan sistemlerini güçlendirir.
  • Ladin özü belirli polifenoller (lignanlar) yönünden zengindir. Cildin doğal savunma mekanizmalarını güçlendirir ve antioksidan etki sunan üzüm çekirdeği polifenolleri ile sinerji içinde çalışır.
  • E vitamini hücre zarı ve sebumu serbest radikallere karşı koruyarak polifenollere tamamlayıcı etki sunar.

Caudalie tarafından seçilen 4 güneş filtresiyle bir araya getirilen bu kompleks ikili yaşlanma karşıtı koruma sağlar.

Güneş ışınlarının neden olduğu DNA hasarlarına karşı güneş filtrelerinin etkinliğini (%99’a kadar (5)) arttırırken, cildi yaşlanmanın ana sebeplerinden biri olan oksidatif strese karşı korur (UV ışınlarının neden olduğu serbest radikalleri yüzde elli oranında engeller).

Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Krem SPF30 ve SPF50: Yaşlanma Karşıtı Koruma

Doğal bronzluk için ideal etki sunan bu krem cildi güneş ışınlarına karşı korur. Caudalie’nin antioksidan kompleksi yönünden zengin krem maksimum koruma ve güçlü yaşlanma karşıtı etki sunar. Cildi hafif, yapışkan olmayan dokusu ve çekici kokusuyla sarar. Silikon içermez, alkol içermez ve komedojenik değildir. Hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Dolayısıyla nemsiz kalmadan güneş korumasının tadını çıkarabilirsiniz.

(4) Polifenoller, kolajen hasarına neden olan enzimin üretimini %51 oranında azaltır; ladin özü yeni kolajen liflerinin sentezindeki azalmayı %60 oranında durdurur. (5) DNA hasarına karşı koruma: Patentli antioksidan kompleksi ile UV filtrelerine karşı DNA koruması üzerindeki etkinliği %69’dan %99’a yükselir.

Tüketici Satış Fiyatı: SPF30 – 139 TL – 50ml / SPF50 – 149 TL – 50ml

 

YENİ CAUDALIE GÜNEŞ KORUYUCULAR :

Güzelleştirici Güneş Koruyucu Yağ SPF30: Göz Alıcı Bronzluk

Bu güneş koruyucu yağ, mükemmel, ipeksi cildi ortaya çıkarır. Alkol ve silikon içermeyen formülü ve susam ve ayçiçeği yağları ile besleyici Üzüm çekirdeği yağının birleşiminden oluşan, E vitamini açısından zenginleştirilen içeriğiyle mükemmel bir ten ve ipeksi bir bronzluk vaat ediyor.

Tüketici Satış Fiyatı: SPF30 – 169 TL – 150ml / SPF50 – 189 TL – 150ml

 

Güneş Koruyucu Süt SPF30 ve SPF50: 2’si 1 Arada Koruma

İki şekilde kullanılabilen ürün: Bu sprey tepeden tırnağa eksiksiz koruma sağlarken hem yüz hem vücut için kullanılabilir. İçeriğindeki organik Üzüm Suyu ile yatıştırma ve nemlendirme sağlarken aynı zamanda ışıltılı ve eşit bronzluk sağlar. Alkol ve silikon içermeyen, komedojenik olmayan formülüyle hassas ciltlerin kullanımına uygundur.

Tüketici Satış Fiyatı: SPF30 – 169 TL – 150ml / SPF50 – 189 TL – 150ml

Caudalie’nin çevre dostu güneş ürünleri geri dönüştürülmüş veya bitkisel türevli tüp ve şişelerde sunulmaktadır.

Bordeaux’nun kalbindeki Smith Haut Lafitte Şatosu’nda doğan %100 bağımsız Fransız kozmetik markası Caudalie, asma bitkisi ve üzümden elde edilen aktif içeriklerin faydalarından yararlanmaktadır. Caudalie 1995 yılında Mathilde Thomas ve eşi Bertrand tarafından polifenoller alanında uzman olan ve Bordeaux Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nde farmakognozi dersleri veren Profesör Vercauteren ile tanıştıktan sonra kurulmuştur. Caudalie ile Profesör Vercauteren’in işbirliği devam ederken Orléans’taki Caudalie Laboratuvarları’nda çalışan araştırmacıların ve formülasyon uzmanlarının temel araştırma çalışmaları sayesinde dünya çapında pek çok önemli patent alınmıştır. Caudalie ürünleri oldukça doğal, etkili ve büyüleyicidir ve Kozmo-etik adı verilen sıkı kurallar bütününe bağlı, doğaya saygılı bir bilim modeline göre geliştirilir. Caudalie, daha sorumlu ve akılcı bir kozmetik anlayışı için, daha doğal formüller geliştirmek üzere kullanımı tartışmalı olan pek çok içeriğin (fitalat, mineral yağlar sodyum larül sülfat, paraben, fenoksietanol…) kullanımını yasaklamıştır.

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın