ARAMA YAP
Söyleşi
0

Bensu Soral ve Küçük Dostları

Ajanimo.com’dan Nilay Küçük, Bensu Soral ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Oyunculuğu ve güzelliği ile dikkat çeken Soral, hayvan sevgisi ile de ön planda yerini alıyor. Sosyal medya hesaplarından hayvanlarıyla fotoğraf paylaşan Soral, hayvan sevgisini anlatırken, özel hayatında hayvanları sevmeyen insanlara yer vermediğini belirtti.

Öncelikle beraber kaç kedi ve köpekle yaşadığınız öğrenebilir miyiz?

Toplamda 6 kedim, 2 köpeğim var. Ama 2 kedi ve 2 köpek benimle yaşıyor, diğer 2 kedi annemlerle ve 2 kedi de ablamlarla yaşıyor. Benimle yaşayan sokaktan sahiplendiğim 2 kedim var. 2 köpeğimden biri Maltese, diğeri ise Maltipoo. Annemde ve ablamda yaşayan kedilerin cinsi ise Scottish.

Hayvan sevginizde ailenizin katkısı var mı? Çocukken beraber yaşadığınız bir hayvanınız var mıydı?

Ailemin hayvan sevgisi bize de geçti. Kendimi bildim bileli evde hep bir dostumuz vardı. Kuşlar, civcivler, kediler, köpekler…

Sokak hayvanlarıyla aranız nasıl? Sokağınızdaki hayvanlar sizi tanıyor mu?

Yolda gördüğüm kedi-köpekleri sevmeden yanlarından geçemiyorum.

Seyahatlere gittiğinizde hayvanlarınızı kime bırakıyorsunuz?  Kedi/köpeğinizden ne kadar süre ayrı kalabiliyorsunuz?

Kalabalık bir aile olduğumuz için pek yalnız kalmıyorlar, o açıdan şanslıyız. Ayrıca biz olmadığımızda hayvanlarımıza bakmak isteyen çok istekli arkadaşlarımız var. 1 gün bile ayrı kalınca özlüyorum ama uzun süre ayrı kalmışlığım oldu tabi ki.

Hayatınıza aldığınız kişilerin hayvan sevip sevmemesini önemser misiniz?

Hayvanları sevmeyen insanlara kesinlikle saygı duymuyorum ve hayatımda öyle insanlara yer vermiyorum. Çünkü hayvan sevgisi olmayan birinin merhametsiz olduğunu düşünüyorum. Böyle kişilerin insanları sevmesi de çok zor.

Türkiye’yi hayvan hakları konusunda nerede görüyorsunuz? Hayvan haklarıyla ilgili sosyal sorumluk projesinde yer almak ister misiniz?

Türkiye’nin bu konuda giderek daha da geliştiğini ve insanların bilinçlendiğini düşünüyorum. Bu tür sosyal sorumluluk projelerini de her zaman destekliyorum.

“Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın” sözüne inanır mısınız? Ev seçimlerinizde hayvanlarınızın etkisi oluyor mu?

Bu söze inanıyorum evet. Ayrıca hayvan sevgisi olan insanlardan da zarar geleceğini düşünmüyorum. Ev konusunda da genelde hayvanlarımız evi sahipleniyor, evcil hayvanı olanlar bilir. Bu yüzden eve daha çok onların mekânı olarak bakıyorum.

Röportaj: Nilay Küçük

#BensuSoral, #röportaj,  #hayvanlar

Paylaş:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Bir cevap yazın